Autor Zpráva
Fred
Profil
O něco se pokouším a jelikož jsem střevo na barvy a design prosím o kontrolu. V opeře 8 beta se úplně rozsype, o tom bohužel vím a nevím co s tím mám dělat. V jiných verzích opery (7.23 a 7.54) je to v pořádku. http://xy.wz.cz/layout/ , je to jenom návrh, odkazy nefungují
Marty
Profil
V opeře 7.03 se posune ta třešeň dolů, jinak ok.
Výběr barev se mi líbí, taktéž design. Pokud se tam něco nehodí, tak je to to menu v levým horním rohu.
Hover je nevýrazný, a ten zaoblenej roh tam nepasuje.
Charlie
Profil
K menu: Máš tam spoustu obrázků... Spoj to v jeden a dej to jako background u <ul>
Fred
Profil
Hm právě že jsem nechtěl aby to bylo hranatý, ještě to zkusím promyslet, vše co jsi napsal souvisí s tím menu, aby ty obrázky na pozadí byly co nejmenší - je použitá jenom jedna barva a kvůli velikosti jsem nepoužil anti-aliasing, který by sice rozostřil ty kulatý okraje, ale nadělal by taky spoustu dalších barev a tím by dost vzrostla velikost těch deseti obrázků na pozadí. No a to je důvod proč je ten hover nevýrazný, protože by to bylo ve vysokém kontrastu s pozadím hrozně zubatý. Trefil jsi to holt úplně přesně, ještě to zkusím s tím anti-aliasingem o kolik by to bylo větší.
Victorius
Profil
Vzhledem k tomu že je to stále jen design se odvažuji ti napsat jestli to nechces ještě předělat, na můj vkus až přiliš tmavé a težké. moc se mi to nelíbí.
Fred
Profil
Když to odlehčím http://xy.wz.cz/layout2/ , řekl bych že ta původní verze vypadá líp, a nějak se mi nedaří to rozostření o kterým jsem mluvil, čím se to dá udělat?
Victorius
Profil
Ne ne, už to vypadá líp, stále je to ale ješte hamatné a težké. taky by ten oblouk vypadal lépe kdyby byl vyhlazený, a jablko by vypadalo lépe kdyby bylo na světlém svěžím pozadí, třeba zkus modrou oblohu a tomu přizpůsob i ten oblouk
Victorius
Profil
a ten nadpis se mi vůbec nelíbí. musí být zvýrazněný jinou barvou? a ani barva nadpisu se mi nelíbí. Nekoresponduje to s ostatnimi částmi stránky. Doel v text mi zase chybí dolní okraj
Victorius
Profil
Ten nápad s rozvržením je dobrý. Zkus na tom ještě zapracovat
Fred
Profil
Verze 3: jeden obrázek napozicovaný na pozadí a vyhlazeno http://xy.wz.cz/layout3/
Fred
Profil
Victorius Tak jsem se radil s opačným pohlavím a prefeují ten těžký layout, ještě jsem to zkusil takhle http://xy.wz.cz/layout4/ nevím jestli je to lepší, nebo horší, pořád mi tam něco chybí.
Fred
Profil
Tak jsem přidal pár drobností, můžete se mi mrknout, který ten vzhled vypadá líp? Dole na stránce je selectový přepínač stylu pro IE. Vzhledu toho selectu si prosím nevšímejte, ten tam nebude. Předem díky.
Fred
Profil
Jo je to na tý verzi 4 http://xy.wz.cz/layout4/
Marty
Profil
No mě se líběj úplně všechny. :)
Každej má prostě něco do sebe.
Nejlepší jsou ty poslední dva(ikony a rajčátka).
Na tý poušti je moc pěknej ten hlavní obrázek, ale to menu napravo mi tam zas tolik nepasuje.
Ve stylu "ikony" je naopak velice pěkně udělané menu. Vážně se mi líbí. Jenže tam zas chybí nějaké záhlaví(obrázek).
Na rajčátkách je pěknej ten hlavní obrázek a to formátování textu. I menu ujde i když ten hover je u něj takovej divnej.
Acci
Profil
Kdybys na verzi poušť vyhladil ty obrázky v menu, bylo by to perfektní. I když ikony v pravo taky nejsou k zahození (tipl bych, že ty ikony jsou z http://www.foood.net/ ), ale vadí mi tam ten červený pruh nahoře
Fred
Profil
Ajaj jsou to ty ikony, tipuješ přesně. Bohužel jsem si špatně vyložil výklad výrazu royalty-free takže teď už tam nejsou a budou tam jiné. Obrázky jsou odsud http://sxc.hu/ a odsud http://www.pdphoto.org rajčata (ty jsou k volnému použití, kdyby jste někdo potřeboval) . Ikony chci zaměnit za http://www.icon-king.com/goodies.php.en - gpl nuvola ikony , jen jsem se k tomu zatím nedostal.

Marty
Menu vpravo zkusím ještě zúžit, do ikon zkusím přidat obrázek

Acci
Vyhladit obrázky v menu, můžeš mi poslat prosím screenshot, u mě je to v pohodě, ale to bude rozlišením a už jsem se s tím setkal.

Jinak zkusím to ještě trochu zrychlit Pixyho no-preload metodou jako to bylo u těch ikon.
Díky za náměty.
Fred
Profil
Tak jsem uděla co jsem slíbil, můžete se mrknout prosím znovu. Je to stále tady http://xy.wz.cz/layout4/ , ať to nemusíte celé číst ;-) Děkuji
mat
Profil
Fred

já jsem asi starý (dvaatřicetiletý) konzervativec, ale mě se osobně líbí jenom ta poušť - ta červená třešeň je moc agresivní, navíc na zeleným pozadí (a to žlutý sluničko při hoveru v logu je trošku nevkus), ikony a vpravo, to už je lepší, i když oranžová mi tam taky moc nesedí a ten obrázek lišky je sice fajn, ale proč je tak velký? Podle mě by stačil třetinový (co se výšky týče). Ta zelená rajčata v černé - na mě působí tenhle layout moc tmavě, studeně a zelená rajčata na tom obrázku ve mně probouzejí spíš nelibé než libé pocity (a ten obrázek taky stačí třetinový, je moc vysoký).

prostě a jednoduše, mě se líbí jen ta poušť - jednoduchý layout, netlučící se barvy, velká a zřetelná písmena, ani ta velikost obrázku mi tady nevadí...
Fred
Profil
Jaképak stáří, jsem ročník 67 :-) , btw taky se mi líbí ta poušť. Jenže mé polovičce se líbí ta třešeň, jak již říkal Victorius a i na mě je to takový těžký. Rajčata určitě předělám, taky mi to nesedí a s tou liškou, určitě zkusím sehnat něco jiného. Je docela problém sehnat obrázek, který by byl +-730px široký a co nejtenčí, tak aby měl i v menších obrazovkách pořád smysl. Bohužel kromě rajčat jsem udělal všechny ty layouty gumový a to má s obrázky až příliš mnoho nevýhod. Jdu na tom zapracovat, ještě se ozvu. Díky
Fred
Profil
Tak jsem lišku zmenšil a rajčata předělal na slona, je to lepší ?
Acci
Profil
Slon je asi pěknější než liška, jenom mi tam chybí nadpis a je blbě čitelný text přes kel
Fred
Profil
Hmm, jsem ho asi nějak ve spěchu zlikvidoval, to už opravím, dík. Musím to holt překreslit
habendorf
Profil
Fred: Poušť (obrázek) se blbě zobrazuje na 1280x1024 - teda pokud to není nějaký umělecký záměr. Udělat slušný obrázek pro gumu fakt není prča, nejlepší je když na jedné straně končí souvislou barvou, protože ho pak můžeš nenásilně protahovat podkladovou barvou až do aleluja.
Fred
Profil
Uf, opraveno :-)
Fred
Profil
habendorf Aha, mrknu na to, ještě tam není js max-width pro IE, omezuji to v css na 1024px, díky
Fred
Profil
habendorf Tak jsem zjistil, že jsem u té pouště zapomněl dát no-repeat, to bylo ono, teď by tam mělo při větší obrazovce v ie zůstávat prázdné místo.
habendorf
Profil
Fred: jj, už je to gut.
JaySee
Profil
Třešně - hrůza (to sluníčko)
Sloni - ujde (špatně se to čte, ten slon ruší)
Ikony v pravo - bezva (liška mi připomíná FireFox - to je dobrý)
Poušť - Taky dobrý, ale neohrabaný (zmenšit ty odkazy a vyhladit půlkruhy)

Taky by nebylo od věci podtrhat odkazy. (koukám na to z IExploderu 6)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0