Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zasílám odkaz na svůj výtvor. Tvorba mi zabrala 50 dní a ještě mě asi několik dní práce čeká. Web jsem dělal jako projekt do školy. Je to moje první práce s PHP. Prosím o kritiku designu, nabízených funkcí atd.

Předem děkuji.
Lubomír Pokorný

http://papousci.chovzvirat.com
quinux
Profil
To logo s papoušky je zbytečně vysoké. Na menších rozlišeních nejde bez scrollování vidět obsah
"Co na těchto stránkách naleznete" mě zmátlo - myslel jsem, že jsou to odkazy - celkově ten levý sloupec se mi zdá nepřehledný
rámeček s obshem ti uhýbá o 2px doprava (ten začátek s kulatými rohy)

Jinak je to pěkný ;o)
DJ Miky
Profil
- Obrovská hlavička, ale líbí se mi...
- Stránky jsou jen pro rozlišení 1024x768 a výš... 800x600 má stále ještě docela velké zastoupení.
- Možná až moc dlouhé META Keywords.
- Proč login form naformátovaný pomocí tabulky? Labely a pár floatů by to vyřešilo stejně...

Líbí se mi to. :-)
Acci
Profil
Je to pěkný, snad bych jen vytkl:
- rušivé flash logo (klidně by to mohl být obrázek)
- <title> by mělo být až za definicí kódování
- anglickou verzi webu ybch dal do dašího adresáře (třeba /en/)
- v patičce se chlubíš validitou CSS, to však validní není
- správně se píše XHTML, ne xHTML
Anonymní
Profil *
2quinux: nevím přesně co myslíš těmi 2px... :-(. U mě je to na 1024x768 i na 1280x960 všechno OK

Lubomír Pokorný
quinux
Profil
Anonymní
http://smajlici.info/papousci.gif viz šipka. Firefox 1.5
Anonymní
Profil *
2DJ Miky: Ty keywords jsou tam stejně zbytečně...máš pravdu ;-).
2Acci: Flash logo je asi individuální záležitost...mně se tam líbí. Myslím, že jsem s tím napáchal menší škody než kdyby byl ve Flash celý web :-).
Anonymní
Profil *
2quinux: Zajímavé, už vím co myslíš. Mně to nědělá, mám ani v FF 1.5 ani v IE. Ale zkoušel jsem měnit velikost okna a při některých velikostech se to objevilo u mně taky. Díky za upozornění ;-).
quinux
Profil
Anonymní
K té hlavičce. Ona je jako pěkná, to ti nikdo nebere, ale je moc velká. Kdybys jí na výšku zmenšil nic by se nestalo - vypadala by pořát dobře, ale uživatelé by nemuseli tolik rolovat, aby se dostali k obsahu
Anonymní
Profil *
Jaká byste navrhli vylepšení nebo rozšíření co se týkájí funkcí? Děkuji.
house
Profil
mě se ta hlavička líbí, velké hlavičky jsou teďka docela v módě (a furt lepší móda tahle, než ty děsný šikmý proužku všude... to nic, toho si nevšímejte;))

co se týče webu, tak jen 2 drobnosti
- návštěvnost stránek bych dala pod odkazy, snad jsou víc zajímavější než počítadlo
- jakpsal quinux, to "co na těchto stránkách naleznete" (btw není lepší najdete?) je matoucí, čekám tam klikací odkazy

funkcí tam máš, myslím, docela dost, nech to na svých pravidelných návštěvnících, težko ti radit, co bude časem potřeba a co ne
jinak je to moc příjemná stránka, nejdřív jsem si sice říkala, proč to není zelené:-D, ale člověk si zvykne
Anonymní
Profil *
2house: Už na obou drobnostech pracuji...co zde nejdete jsem předělal na odakzy a návštěvnost už jsem taky zamaskoval...už to jen nakopírovat na web. Díky za rady ;-)

Lubomír Pokorný
house
Profil
Anonymní
super, ale proč jsi tam dal ty proužky :(((((( vždyť to bylo tak hezké i bez nich!
souki
Profil
hlavička je sice pěkná, ale vysoká.. jsme nucen mít 1024x768 a při zapnutém ICQ postraně, spodním panelu, download baru ve FF, WebDeveper baru, panelové liště a záložkách vidím jeden a půl papouška... Kdyby se zmenšila šířka banneru na 770px, tak by se snížila i jeho výška bylo by to o něco lepší bez nějakých deformací
Kráťa
Profil
Mě se nelíbí, že je to logo hejbací. Podle mě by byl lepší obyč obrázek *.jpg a i by se to rychleji načítalo a celé to nebliklo po načtení.
Keilew
Profil
Ten barevnej papoušek na rameni černobílý paní tam vůbec nesedí, je vidět, žes ho tam dolepil. Jiný kontrast, jiný jas. Třebas je to dobrá myšlenka, že ženská je proti pěknýmu papouchovi jak černobílá televize proti barevný, ale víc bych to sjednotil, takhle je to evidentně dolepený...;-)
P.S.: Mám no-flash variantu.
Railbot
Profil
Acci
- v patičce se chlubíš validitou CSS, to však validní není
Je tam pouze jedna chyba. Spatne napsany kod barvy. Jinak podtrzitkovy hack tezko brat jako chybu. A varovani jsou jen varovanim, upozorneni...ne chyby.
Keilew
Profil
Jinak podtrzitkovy hack tezko brat jako chybu
Je snad validní? 8-!
Anonymní
Profil *
Té chyby v kódu barvy jsem si nevšiml, děkují za upozornění. Podtržítkový hack používám běžně a vůbec mi to neva. Když si sednu nad nějaký web tak si rozhodně nekladu za cíl validitu. Cílem je především web podle mých představ. Validita je spíš takový prostředek ;-). Můj názor.

Lubomír Pokorný
quinux
Profil
Keilew
IMHO validní CSS snad ani vytvořit nejde a navíc je to úplně zbytečné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0