Autor Zpráva
mosba
Profil
Trupky na cestách

Pomalu davám nový kabát starému webu s fotkami a cestopisy. Design je v podstatě hotov pro všechny čísti webu a tak prosím o jeho zkontrolování. Zajímá mě hlavně jestli jsem nepřehlédl nějaky důležitý rozdíl mezi prohlížeči (jen tři hlavní) a jestli tam nejsou nějaké věci komplikující ovládání, které by šly vyřešit lépe.
Obsah na zkoušku je v prvním cestopisu (rumunsko), je tam galerie, příspěvek v knize a mapa webu.

Děkuji

na úvodní stránce se menu v IE nevykresluje celé protože jsou tam znaky doplňované skrze :after. To prosím přehlížejte, teprve se tomu budu věnovat.
TooFew
Profil
Pěkné... Ničeho špatného jsem si nevšiml. Na téma je design zvolený dobře.
klokyn
Profil
Trochu zlá optimalizácia pre prípad vypnutých obrázkov - týka sa to najmä zlej čitateľnosti odkazov a neviditeľného nadpisu. A v "Rumunsku" je neklikacie logo ;-)
MZF
Profil
Líbí se mi to poměrně hodně, přesto bych měl několik poznatků.

1. Uživatele může hodně zmást, že úvodní stránka a stránka následující mají rozdílný design. Uživatel se domnívat, že byl nedobrovolně přesměrován na jiné stránky a to nědělá nikdy dobrotu.

2. Vychází z bodu 1. >>> Zrušit úvodní stránku.

3. Pokud úvodní stránka z nějakých důvodů nejde zrušit, upravil bych pozadí s odkazy. Průhledné není zrovny nejšťastnější, protože vždy znesnadňuje čtení odkazů. Dal bych pevnou barvu pozadí.
mosba
Profil
klokyn:
- ztmavil jsem podklad a horní logo udělal klikací, to mi vypadlo, díky
- s bezobrázkovým nadpisem na úvodní stránce si ještě pohraju.

MZF:
2. Souhlasím, teoreticky bych se pod tyto řadky podepsal. V tomto případě jsem však umyslně udělal výjimku a úvodní stránku vytvořil. Má sloužit jako grafický prolog a rozcestník. Úvodní nadřazenou stránku bych stejně vytvořil, jen by normálně měla převážně textovou podobu a krátce popisovala jednotlivé části webu. Tentokrát jsem ale upřednostní navození nálady a řešil to graficky. Ano, není to úplně košer, navštěvník dostává po příchodu míň info a je to méně přehledné. Ale nejde o žádný zásadní web, spíš o hračku. Proto má atmoška přednost.
1. Díky stejnému pozadí a barevnosti webu podle mě nebude mít návštěvník při přechodu z úvodní stranky pocit, že ho to vyplivlo na jiný web. Rozhodně ne nějak panický.
3. Výrazně jsem snížil jas pozadí, už je to spíš jako černá s nějakým vzorkem.

Díky za tipy.
MZF
Profil
mosba

1. I mně osobně to připadalo jako dva rozdílné weby. A to už jsem jich probrouzdal kvanta, takže nějaké zkušenosti mám.

Proč vypadají jako dva rozdílné weby:

a) Pozadí úvodní stránky je obrázek. Naopak druhá stránka je jasně rozdělena na hlavní část a sloupec s rozdílnou barvou než úvodnís tránka. To je nejpodstatnější rozdíl.
b) Úvodní stránka nemá hlavičku. Druhá stránka ano, a to dost rozdílnou od úvodnís tránky. Co uživatele zaujme jako první? Pravděpodobně hlavička, když jsou v ní obrázky. Tyto stránky mají však obrázky značně odlišné. Především barevně. První je šedo růžový, druhý z většiny do zelena. Uživatel si udělá názor na stránku během pár desetinek sekundy a první co uvidí, budou rozdíly.
c) Hlavní text úvodní stránky je v malém rámečku, kdežto druhá stránka je již roztažena na celou délku stránky.

Když už, tak bych úvodní stránku udělal ve stylu těch "druhých stránek".

3. Pozadí je teď ok.
mosba
Profil
MZF:

Nedá se svítit, máte pravdu od A) až do C) :)
Přesto všechno bych důsledek nedramatizoval - návštěvník klikne na rumunsko ... přehodí ho to tedy na jinak postavenou stránku. Po několik desetinek sekundy v něm bude klíčít pocit, kam že ho to boha jeho zaneslo. Vnímá rozdíly. Vzápětí však postřehne nadpis na logu podstránky a uklidní se. Copak zatratí kvůli rozdílu v designu (a to převážně jen layoutu; sytost barev je prakticky stejná a tak to nijak "neprobleskne") úvodní stránky a podstránky celý web?

Bude nicméně skutečně vhodné nějak graficky propojit úvodní stránu a podstránky. Myslím si, že ktomu ale postačí výrazný graf. prvek, který se bude na obou opakovat a jako první upoutá pozronost. Asi to bude obří masařka:)

- takže jsem to propojil horním logem, které je teď na každé strance.
Děkuji za radu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0