Autor Zpráva
ph@tE
Profil *
Trochu jsem předělal design svého webu, komplet hotová je teprv homepage, tak jestli by jste mi prosím ohodnotili design a popř. i kód. Co by jste změnili a tak, však vy víte...
http://www.phateweb.wz.cz/new/
zimmi
Profil
ph@tE: Design je velmi pěkný, v kódu se mi nelíbí ten javascript na změnu pozadí odkazů v menu. Což takhle CSS?
Knopi
Profil
ph@tE: Mě by se hlavní obrázek líbil mnohem víc, kdyby nebyl tak zašedlý. Co nějaký světlejší kontrast? Jinak zajímavý design. Jen také se mi tam moc nelíbí ten JS v menu, proto je jako stvořené CSS.
killer
Profil
ph@tE jediné co dě mě líbí víc na starém designu je to logo - jak je světlejší
crater
Profil
Souhlasím, že by to chtělo obrázky světlejší a pak je jen zaostřit, ovšem s tím JS se budu hádat, protože při použití CSS by se prohazovali obrázky a to je 2x více obrázků při načítání jestli mi rozumíte. Takže kdo bude mít vyplí JS uvidí pouze světlé obrázky, kdo jej bude mít zaplí (80%lidí) tak uvidí tvůj efekt. Ovšem když půjde zvyšování rychlosti internetu takovým tempem jakým doposud, přikloním se určitě k CSS.
zimmi
Profil
crater: To není pravda, pokud si uděláš 2x tak velký obrázek, a jeho část posuneš tak, aby nebyla vidět, a při hoveru ji zase posuneš zpět, bude to fungovat rychle. více na www.wellstyled.com
Knopi
Profil
Přesně tak, navíc ten obrázek na menu, může mít maximálně tak 3 kB a pokud se jednou načte, tak se uloží do vyrovnávací paměti, a pak už to bude případně bleskovka. Při vypnutých obrázcích může být barva na pozadí a vypadá to stejně hezky...
ph@tE
Profil *
Já jsem to menu udělal tak, že to je měněný pomocí CSS i pomocí JS, primárně pomocí CSS - má vyšší z-index a když jsou vyplý obrázky, tak je vidět alternativní text od toho img. Když je vyplej JS, tak se to taky mění a když CSS, tak se to mění pomocí toho JS... jinak hlavičku asi zesvětlim, trochu, udělal jsem novou, kvuli těm pruhům co mám na pozadí, tak jsem přes hlavičku dal taky takový jemný pruhy, aby víc zapadla... jinak děkuju za připomínky
kohout
Profil
Příjde mi to hodně podobný tomuhle webu: http://ash721.cz/ - hlavně menu, pravej panel totálně zkopírovanej (promiň jestli nemám pravdu), ty texty v pravym sloupi jsou skoro stejný. Dál taky ten rozcestník na úvodní stránce.

Jestli se někomu chce porovnávat kód, tak může, já na to nemam chuť :D
RaDeoon
Profil *
Většinou upozornuji na chyby ale tydlety typy webů mě vždycky dostanou

- perfektní práce z photoshopu
- hezké sladění barev¨
- dobře si vybral fotky k rubrikám

minus
- dlouho se to načítá ted jsem u táty na internetu a než jsem viděl tvůj banner tak už jsem málem chtěl odejít
quinux
Profil
Podobnost s webe, který udal kohout tam zcela jistě je. Jestli je to upravená kopie zjišťovat nebudu.
Je to očividně rozpracované, takže toho moc hodnotit nejde.
Ale jedna věc se mi přeci nelíbila a to anglická vlaječka. Nebudeme diskutovat o tom, že používání vlaječky státu pro jazykovou verzi je nesmysl, ale spíš o tom, že když přes anglickou vlaječku přejedu objeví se mi "kliknutím přepnete na anglický jazyk || english verison".
Je jasné, že tento text by měl sloužit anglicky mluvícím takže by měl být upřednostněný anglický popis před českým.
RaDeoon
Profil *
Ona tam hlavně ani žádná anglická verze není nebo jestli přepnutí menu počítáte jako anglickou verzi...
quinux
Profil
RaDeoon
IMHO ten web ještě není dokončený a byla by blbost dělat dvě verze zároveň. Nejdříve se dokončí jedna a pak se prostě jen texty nahradí anglickými = mnohem méně práce.
ph@tE
Profil *
Tak tedy ke skopírování, na ash721 jsem se hodně inspiroval, má to krásný, ale snažil jsem o úplně jiný ladění barev, což se povedlo a časem ( co nejdřív ) bych hctěl předělat pravej panel, tak aby ta podobnost nebyla tak zřejmá, texty v něm jsou honě podobný, protože jsem tam musel něco naplácat, abych viděl jak to bude vypadat, až se předělá tak to snad tak podobný nebude. Jinak horní menu a obrázkový menu na homepage už nechám, ale upozorňuju - neskopíroval jsem ani ň z kódu, všechno jsem si vytvořil sám, pouze jsem se inspiroval z designu... tímto se ashovi omlouvám, že jsou mé stránky podobné těm jeho a ještě ho hodlám kontaktovat, až to budu mít complete hotový, jestli to můžu vůbec uveřejnit, snad to povolí, abych měl klid v duši. Jinak ano anglickou verzi plánuju až po český a mění se na ní pouze něco, abych viděl, že to funguje.

To quinux:
Anglický text upřednostním, dobrý nápad

To RaDeoon:
Načítací dobu hodlám zmenšit - redukcí CSS, zmenšením obrázků atp.
ph@tE
Profil *
Tak hlavičku jsem tedy zesvětlil (malinko, víc už nechci ), titulek u změny na anglickou verzi udělám až ji budu mít hotovou. Jinak ještě k mému kódu, tak ten úplně jiný, než ash - sémantičtější ( viz <menu> atp. ), hodně jsem přemýšlel o layoutu a nakonec mi k jeho vytvoření stačily tři <div>y, víc zredukovat už to nešlo.
Jinka dnes jsem si zaplatil doménu phateweb.cz, na domena.cz a nevím jak si ji nasměrovat na svůj server, už jsem se tu jednou ptal předem jak to jako funguje a dozvěděl jsem se, že ji mám nějak nasměrovat na IP svého počítače, kde ten server mám, ale nevím kde se to nastavuje. Pokud tedy máte někdo s domena.cz zkušenosti, tak prosím poraďte...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0