Autor Zpráva
Suta
Profil
Prosím o zhodnocení skautského webu a jak na vás působí změny stylů (malé čtverečky dole na všech stránkách). Díky, Suta.

www.kulisci.com
quinux
Profil
Řekl bych, že je to hodně slušná práce.
Akorát v seznamu aktualit se ti objevuje odkaz na fotogalerii, která neexistuje (u více aktualit) - to bych ošetřil
Kdybys, ale nenapsal, že lze změnit styl tak bych na to asi nepřišel, takže jestli to se změnou stylů myslíš vážně tak to nějak víc zvýrazni a dej vědět, že ta možnost tu je.


Jinak v poho.
venca163
Profil
člověk si změní styl, jenže klikne na další odkaz a má zase jiný barvy...
to je nepoužitelný
MZF
Profil
Asi sis s tou změnou stylů dal hodně práce, ale je to na nic. Jednak se styly mění, jak píše venca163. A také si polož otázku, kolik lidí si uvědomí, že ty čtyři čtverečky v patičce slouží k něčemu hlubšímu než jako dekorace. Podle mě téměř nikdo. A i když si to uvědomí, tak to nebudou používat.

Nejlepší je nabídnout uživateli neměnné a plně použitelné jedno prostředí.

Jinak je to fajn a hlasuju, abys tam nechal pouze tu světle hnědou variantu.
Casero
Profil
Suta
stránka je fakt pěkná...ta změna stylů, to už jen na tobě, ale asi se ti nelíbí MZF řešení, když sisi s tím dal tolik práce
Plaváček
Profil
Suta

Myslím, že ses nadřel a výsledek fakt není špatný. Možná jenom ve zdrojovém kódu bych trochu kladl důraz na sémantiku (nenašel jsem nadpis nejvyšší úrovně H1 ?). Přepínání stylů se ve světle skutečných potřeb uživatelů jeví jako zbytečná práce, ale když už to děláš, vyrob možnost přepnutí tak, aby jí každý uživatel pochopil (dobře viditelný odkaz).

Nechej také uživatele zvětšit si písmo (nedefinuj ho v px), jsou lidé, jako já třeba, kteří i když dělají stránky, vidí prd a ví, že existuje možnost si písmo zvětšit. Osobně bych odstranil ten nehezký černý border kolem celé stránky a zkusil bych něco méně výrazného (klidně širší orámování, ale v jemnější barvě).

Odkazy v textu (týká se to především té nenápadné a snadno přehlédnutelné horní navigace), prosím, zásadně podtrhávej. Nestyď se. Odkaz se vyznačuje tím, že je podtržený. Není důvod se tomu bránit.

Suma sumárum, slušná práce.
Keilew
Profil
Dotaz: koncovka ".com" má význam "komerční" nebo se na to už dlabe? Já bych to tady viděl na ".org" nebo tak něco, ale spíš bych se chtěl informovat, jak je to teď. Toto téma jsem tak 10 let zaspal, tehdá to bylo jinak...;-)
quinux
Profil
Keilew
.com byla původně pro komerční firmy, ale dnes už je to jedno. Stejně jako .org, která byla pro organizace (tuším, že neziskové) a .net měla taky svůj význam, pro firmy, které poskytují net ;o) ale to už si nejsem jist a hledat se mi to nechce :o))))

Pokud vím, tak jen málo (jestli vůbec nějaká) TLD je používaných jen pro to co byly určeny (např. .tv), takže je to v podstatě jedno. ;o)

Pro český web, s český slovem a pro české uživatele, jedině .cz ;o)
Keilew
Profil
quinux
No, já teďka uvažuju o koupi .net, budu tam nabízet i webtvorbu, takže by to i sedělo;-) Ale jde hlavně o to, že řada lidí si .cz prostě nekoupí, protože stojí dvojnásobek. Podle mě je to vyčůrané a hnusné. Slováci snad dávají .sk zdarma (Slovákům), my máme řadu webů vycrcanejch na comech a netech...:-(
Suta
Profil
quinux
Akorát v seznamu aktualit se ti objevuje odkaz na fotogalerii, která neexistuje
- ano, to je pravda, opravím, díky (dělá to pouze ve Firefoxu)

quinux, též MZF
Kdybys, ale nenapsal, že lze změnit styl tak bych na to asi nepřišel
- ono to není primární, vědět o těch čtverečcích dole :) ; hlavní důvod pro změnu barevnosti stránek (stylů) byl v přání zadavatele, tak jsem to udělal, v hlavním menu je 8 položek, celkem jsou stránky udělány pro 4 barevné varianty, no a ty se střídají podle oblasti - O oddíle a Pro rodiče je béžová, Plán akcí, Fotogalerie a Forum je modrá, Aktuality a Odkazy je zelená a Časopis je v béžovém provedení (ta se mi líbila nejméně..). No a ty čtverečky dole už jsou jen pro doplnění, kdyby si někdo chtěl nastavit určitou barvu pro danou oblast nebo si je prostě jen tak vyzkoušet... tak je to k dispozici, to je hlavní důvod; jinak je pravda, že je to nanic :)


Casero
Ano, práce s těmi styly byla fakt úmorná a pracná, už jen třeba všechny obrázky, rámečky atd.

Plaváček
Nechej také uživatele zvětšit si písmo (nedefinuj ho v px)
- hodně času jsem strávil nad definicí písem (hlavně dle Pixyho), ale když jsem se to snažil pochopit, jak to vlastně všechno funguje v praxi (v různých prohlížečích), tak jsem narazil na odpor :) někde vážně fungovalo zvětšení, někde ne.. asi jsem to zkoušel málo; faktem je, že máš pravdu, písmo nemá být v pixelech, budu se tomu do budoucna snažit vyhýbat

Osobně bych odstranil ten nehezký černý border kolem celé stránky
- jo, teď to vidím, vážně to není ono, udělám raději ten tmavší odstín z barvy stránek

Odkazy v textu (týká se to především té nenápadné a snadno přehlédnutelné horní navigace), prosím, zásadně podtrhávej.
- určitě souhlasím, myslím že je mám všude, kde se jedná o "klasický" odkaz, pravda, v podmenu to nemám.. myslel jsem, že to 1) každý pochopí a 2) se mi to zdá hezčí (pouze v tom podmenu) bez podtržení.. nevím tedy

Díky všem, těším se na další názory. Suta.
quinux
Profil
Keilew
.cz doména je opravdu jednou tolik dražší než .com nebo .nte, ale myslím, že to už je zanedbatelný rozdíl. Výhody jaké .cz přináší se myslím vyplatí připlatit. Jinak .cz doména bude zase od ledna cca o 100 Kč levnější.

Suta
hlavní důvod pro změnu barevnosti stránek (stylů) byl v přání zadavatele
No jenže takto by to mohl zadavatel považovat jako nesplnění požadavku. 1. si toho možná ani on sám nevšim (nevšimne) a za 2. jak již řekli ostatní ta změna není stálá.
Suta
Profil
quinux
No jenže takto by to mohl zadavatel považovat jako nesplnění požadavku. 1. si toho možná ani on sám nevšim (nevšimne)
- nepochopil jsi princip; to víš se si změny všimne, protože se barvy střídají a tak to chtěl. Na ty čtverečky dole se vykašli, to už jsem psal, vůbec nevadí když si jich na stránkách nevšimneš, je to "nepotřebný bonus" :)

a za 2. jak již řekli ostatní ta změna není stálá
- taky špatně, no vždyť tak to bylo v zadání... "jednotlivé stránky se mají střídat v barevnosti"... :)

Samozřejmě bych to osobně udělal vše v jedné barvě (té béžové), a chtěl-li by si uživatel přepnout na jinou barvu, tak by se přeply do jiného stylu všechny stránky. Ale proti gustu žádný dišputát.
house
Profil
líbí se mi to, i ta barevnost stránek, je to dobrý nápad

co se mi ale nelíbí je hlavička.. možná mi tam chybí nějaké větší výraznější písmo... a ten znak vlevo bych umístila na obrázek nebo ho aspoň nějak jinak zvýraznila
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0