« 1 2 »
Autor Zpráva
Borsa
Profil *
Mám tady kostru stránek, má to být použito jako stránky horolezeckého oddílu .. prosím zhodnoťte, popřípadě pište rady .. Díkyhttp://213.211.52.11
Martin Kuželka
Profil
Zatím toho tam moc není, ale nemám rád písmo comic sans a chybí ti tam nastavené kódování.
Anonymní
Profil *
jo, dik za připominku .. ale jak bys to ohodnotil ? chce to uplně něco jinyho nebo stači pokračovat?
Borsa
Profil *
zapoměl jsem podpis :)
Elis
Profil
Taky nemám ráda písmo Comic Sans. Dokonce ho přímo nesnáším. Působí na mě dost lamersky, a pokud mají stránky vypadat profesionálně (což je cílem většiny z nás), Comic Sans tomu určitě nepomáhá. Ten hover v menu se mi zdá dost agresivní, ale to je jen věc názoru. Jinak není moc co kritizovat, protože tam toho moc není. Chybí doctype a kódování, a to CSS by se dalo vyřešit méně krkolomně, konkrétně ty odkazy v menu. Zdá se mi zbytečné každý zvlášť odsazovat. Nápad s tím obrysem hor se mi líbí, ale zbytek designu by chtěl dle mého názoru ještě trochu sladit.
Borsa
Profil *
no nejsem moc pokročilý, to css potom přijde do externího souboru, ale jak lip vyřešit odszazování odkazů???a doctype s kodovanim naberu kde?
Borsa
Profil *
a jak0 p9smo bzste doporuovali ?? nebo udělat to třeba graficky?
Borsa
Profil *
Taky ještě přemýšlím o nějaké fotce zpracované ve photoshopu že jí hodim do prava nad tu horu... Nějakyho lezce či horolezce .. S nějakym přechodem do stránky.
Elis
Profil
Fotka horolezce je velmi dobrý nápad. O doctype a kódování si přečti tady:
http://www.jakpsatweb.cz/doctype.html
http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html

S tím menu myslím, že by se dalo každému odkazu nastavit nějaký margin (aby na sobě nebyly přilepené), a pak by nemusel mít každý odkaz vlastní třídu. Mohly by být normálně vedle sebe a vypadalo by to stejně jako teď.
Borsa
Profil *
Jej tak to mě vubec nenapadlo ..... Tak díky moc za radu... !!
Jenom by mě zajimalo co tam mám dát místo Comic Sans ... Mělo by to tam vytvářet takovy nějaky útulny prostředí, takže beru jakoukoli radu...
Martin Kuželka
Profil
Ukázky písem, které jsou běžně dostupné na většině počítačů, jsou na http://www.dgx.cz/tools/fonts/ , tak si vyber.
Marty
Profil
Písmo v menu bych doporučoval bezpatkové, Tahoma či Verdana. Zpracovat menu přes obrázky bych neradil z důvodu více http požadavků navíc. Jen bych to nějak zapracoval do celkovýho vzhledu stránky pomocí css.
S tou fotkou to rozhodně není špatnej nápad, pokud se nějak jemně zasune do celkovýho stylu stránky.
Borsa
Profil *
Marty: to mám přesně v úmyslu. Nějaky pozvolny přecházení na barvu pozadí. Jenom musim někde splašit Photoshopa.
A co říkáte na to pozadí ?? Jeden známej mi řekl že to působí moc stroze ta modrá, že by tam dal něco co prezentuje odíl .. Nevím co si pod tím představoval.
Marty
Profil
Borsa Pokud ho někde seženeš, dej prosím link. Taky ho sháním. :)
Co se týče strohosti pozadí, jsem toho názoru, že modrá je více méně agresívní barva, takže to vypadá tak jednoduše. Pokud se ale nějak slušně zapracuje na menu a na tom obrázku, nemělo by to bejt na škodu.
Tomik
Profil
Jo pozadí je ok. Myslím, že ten obr. toho horolezce by to dost spravil. Jinak pokud dáš css externě, uděláš ty odkazy v menu více výraznější + jiné písmo (výraznější = třeba nějaký border nebo tak). Jinak pěkné.

BTW: proč dělat obrázky v PS, když existuje daleko více free editorů, které jsou kvalitní. viz. sekce software na tvorbu webu.
Borsa
Profil *
Tomik protože jenom na PS sem kdysi sehnal par navodu a umim tam udělat nějaky efekty :) ale kouknu se tam dik, za radu :)


A co to písmo teď ???? Dal jsem tam tučnou kurzivu pisma Trebuchet MS.
Marty
Profil
Rozhodně je to lepší, ještě zkus nějak dotáhnout ten hover.
Acci
Profil
Máš tam dvakrát doctype
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN">

Stačí jenom jedno (to první, pokud nebudeš používat rámce)
Borsa
Profil *
Marty a co s tim hoverem? jako dat pryč tu bílou nebo co máš namysli?
Tomik
Profil
Teď je to písmo ok. Možná bych nezešikmoval a použil bych i to samé na ten obrázek HO Adrenalin.
Acci
Profil
Zkoušel jsem si zobrazit tvou stránku a načetla se mi pouze asi polovička (menu a text tam nebyl). Nakonec jsem zjistil, že CPROXY ruší poznámky v textu, a ty ji máš blbě ukončenou (poznámka se píše <!-- POZNÁMKA --> a ne <!-- POZNÁMKA --!>)
Oprav si to!
Borsa
Profil *
Mno nápis HO ADRENALIN sem změnil na to samé, jenom mi to připadá takovy divny .. Ale to bude asi tím, že sem si už zvykl na to co bylo předtím ... Rozdíl můžete vidět když kliknete na Home a na Info ...
Tak napište co tam mám dát, popřípadě co vylepšit.
Tomik
Profil
Mě se zdá ten nový lepší.
Borsa
Profil *
ok, vzhledem k tomu, že se nikdo jiný nevyjádřil, tak tam asi dám to novy...
Marty
Profil
Ten novej nadpis je rozhodně lepší.
Co se týče toho hoveru, tak máš dvě možnosti:
1)odebrat tu bílou barvu a nechat tam zvýrazňování jen pomocí podtržení
2)zvýrazňovat jejich pozadí, v tomto případě by to ale asi chtělo dát menu i jeho jednotlivé položky do rámečku, a to si nejsem jistej, jak moc dobře by to vypadalo...
Borsa
Profil *
Marty : Co je špatně na tom bíllym ???? no u indexu (home) sem to změnil .. o5 pro porovnání....
Borsa
Profil *
marty stahuju ten photoshop v. 8.0 CS +serial number + *****.. ale je to z DC++ ... jestli to chceš tak bych to měl mít za nedlouho doma tak bych ti to hodil na FTP
Acci
Profil
Pravidla diskuse
Tato diskuse neslouží ke sdílení informací o warezu nebo o jiných ilegálních aktivitách. Takovéto příspěvky budou mazány a autoři v rámci možností penalizováni.
Viz Pravidla diskuse
Borsa
Profil *
aha .. pardon ...
Acci
Profil
Doufej, že ti Yuhů nebo DoubleThin nazakáže přístup na diskuzi :))
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0