Autor Zpráva
Victorius
Profil
Zdravíčko,

obracím se na Vás s prosbou o honocení našich studentských stránek . Kvůli dvěma kreténům jsem ji musel dělat znovu, ten první mi je vymazal, ten druhý (já) je neměl zálohované =)

Díky za váš čas =)
tozi
Profil
Celkom dobre na začiatok,ale to menu trochu nevyrazne.
simka00
Profil
neurazí ani nenadchne..
- hlavička neodkazuje na index
- přidej ještě hover v menu
- text v patičce se mi zdá moc nahuštěný
- ten modrý zvýrazněný text mi připomíná odkaz, zkus jinou barvu
- co má dělat ten php kód ve zdroji?
Victorius
Profil
>>> simka00
Jujda jejda php je pozůstatek původní stránky =)

Co se grafiky týče, nemyslím si že je nějaká převratná =), taky jsem se s tím nepatlal, přecejen je to jen takový server z povinnosti, nic v čem bych měl ambice.
Díky za dobré připomínky, odkaz do hlavičky, hover v menu i odkazy předělám, díky. Nerozumím jen tomu, v čem se ti zdá patička nahuštěná - zmenšit písmo, zvětšit prostrkání?
simka00
Profil
Victorius
Nerozumím jen tomu, v čem se ti zdá patička nahuštěná
splývá to do jedné věty, uvítal bych větší mezery mezi jednotlivými údaji
Victorius
Profil
> změnil jsem barvu em na černou
> hlavička už odkazuje na index
> menu ma hover (sice primitivní, ale hover =) a snad i trochu vyráznější)
> text v patičce jsem roztáhl, jak to jen šlo
> php kod ve zdroji jakož i jiné nežádoucí pozůstatky původního prehistorického webu byly odstraněny

Díky za připomínky, uvítám další.
Victorius
Profil
Už vážně nic dalšího?
Nox_lbc
Profil
nevotravuj, jediný co nesnáším, když někdo chce ohodnotit web, zadarmo, a pak hodinu po svém dotazu napíše "Vážně nikdo ?" nebo "Už vážně nic dalšího?" ...

1) design je jednoduchý, vzdušný, líbí se mi !
2) layout je fajn, ale dokážes si představit jak dlouhý bude řádek při rozlišení 1600×1200 ;-)
3) kód je fajn, na něm se v tomto případě nedá nic zkazit ...
Victorius
Profil
Jednak to není hodina a druhak Tě nikdo nenutí reagovat, jen jsem si trošku podvodnicky udělal drobnější "reklamu", jelikož mě lehce irituje, že zjevně všichni klikaji na kolegu začátečníka vedle, který v podstatě po žádné kritice neprahne a nejeví ani ochotu napravovat chyby, narozdíl od některých =)

Děkuji za Tvou reakci. Zvážím jestli místo natahovací stránky neudělám pevnou šířku.
HeWeR
Profil
Nox_lbc
nevotravuj, jediný co nesnáším, když někdo chce ohodnotit web, zadarmo
Kolik si tedy účtuješ za zhodnocení jednoho středně velikého webu? :)

ale dokážes si představit jak dlouhý bude řádek při rozlišení 1600×1200
Dokážu a je mi to celkem jedno. 1600x1200 má cca 0,2% uživatelů.

Victorius
- meta tag "copyright" mě rozesmál: (c) MOG Bruntál or mentioned authors. O tomto mixu jsem se vyjadřoval v mém zápisku. Kdyžtak si to pročti.
- není přeskočení menu při vypnutých stylech
- při vypnutých obrázcích neviditelný nápise "Petrin"
- moc velká komprese jpg (zvážil bych spíše png - docela málo barev)
- v patičce je barva textu nevyskytující se na stránce - proč to nemá barvu těch nadpisů?


<fieldset id="head">
<a href="index2.htm"><h1 id="logo">Petrin</h1></a>
<h2 id="title">Studentský server ZŠ a MOG Bruntál</h2>
</fieldset>


To není zrovna semantické, že. Proč přidělovat další ID prvkům, když se v head evidentně budou nacházet jen jednou?

- pro neznalce: místo [at] piště @ - nemá být náhodou pište, příteli :)

Ale jinak vzdušné, pěkné… ještě malá poznámka: při projíždění menu se mi zpožďuje pohyb myšky (asi to dělá to ztučnění). Nebyl by lepší hover ve stylu podtržení?

***

Poznámka pro kolemjdoucí: Victoriuse znám a vím, že chce mít stránky bez chybičky, tak jsem poněkud rýpavý.
Nox_lbc
Profil
Kolik si tedy účtuješ za zhodnocení jednoho středně velikého webu? :)
Většinou dělám zadarmo ;-) pokud to někdo vyžaduje hodně rychle beru i 50Kč na hodinu :D

Dokážu a je mi to celkem jedno. 1600x1200 má cca 0,2% uživatelů.
Máš důkazy ? Už při mých 1280×1024 je ten řádek moc dlouhý ...
Victorius
Profil
Moc díky HeWeRovi
- metatagy až na klíčová slova píšu vždycky anglicky, asi zvyk, ale na stránce dole bych to mohl přepsat
- vzhledem k délce menu je to celkem zanedbatelné
- s kompresí máš pravdu, leč png měl i při nejlepší snaze 140 kb, což je zatraceně moc, zkusím to ještě s jpg s menší kompresí
- máš dobré oči rozdílné barvy jsem si ani nevšiml, hned to napravím
- identifikátory navíc i překlep odstraním

Ještě jednou dík.


>>>Dokážu a je mi to celkem jedno. 1600x1200 má cca 0,2% uživatelů.
Máš důkazy ? Už při mých 1280×1024 je ten řádek moc dlouhý ...


Přímo konkrétně na tyhle stránky chodí mizivé procento uživatelů s velkým rozlišením (staré počítadlo), nicméně přesto udělám fixní šířku, asi by to pro těch, byť jen pár lidí, nebylo moc příjemné počtení.


Tímto bych to už asi uzavřel.
HeWeR
Profil
Victorius
máš dobré oči
Ne, mám LCD monitor a hned všechno vidím výrazněji. Stejně jako onu velkou komresi v hlavičce.

Nox_lbc
Máš důkazy ?
Mám :)
Victorius
Profil
Prosím ještě o jedno hodnocení — jednoduchý web založený na jyxáckém blogovacím systému (tudíž kód nehodnotit), je mi líto základ kvůli němu nové vlákno i když už tu teda byly větší blbiny k hodnocení =). Odkaz zde Díky =)
HeWeR
Profil
Victorius
Nedělej v dikuzi bordel. Založ nový topic (nehledě, že takto přicházíš o velkou míru hodnocení uživatelů).
Victorius
Profil
Chybička se vloudila do odkazu, napraveno.
HeWeR
Profil
Victorius
Žádna chyba tam nebyla (nebo stačilo ji opravit). Proč tady spamuješ? :D
Victorius
Profil
Byla a už je opravená, spamuješ ty, poněvadž je tvůj příspěvek úplně out.
HeWeR
Profil
Victorius
V tom případě byla tvoje poznámka o opravení naprosto zbytečná, zatímco můj příspěvek zbytečný nebyl. Já jsem tě jen upozornil na zbytečnost tvého příspěvku (a jeho spamový charakter, protože šlo jen o to, dostat se na první stránku).

Myslím si, že toto téma je již vyčerpáno. Autor by jej mohl uzavřít a hodnocení druhého webu si založit v novém topicu tak, jak se to vždy dělá.
Victorius
Profil
Nevšiml jsem si, že jsi moderátor, mohl by ses do toho neplést? Poslední 4 zprávy jsou spam jen kvůli Tobě. Nehodláš-li hodnotit k tématu, prosím nevyjadřuj se.

Pokud by jsem snad přece jen moderátor zavítal, smazání posledních několika zpráv by nebylo od věci s tím, že bych hodnocení dal jako nový topic. Děkuji
HeWeR
Profil
Identito jménem Viktorius, jestli sis nevšiml, tak ti radím, co máš dělat a co ne. Já opravdu nejsem viník toho, že nechápeš pravidla místní diskuze a osočuješ se tady na člověka, který ti je chce přiblížit (protože jejich nedodržováním škodíš hlavně sám sobě).

Navíc, vyjadřuji se celkem k tématu – vyjadřuji se k tomu, co píšeš. Spamoval bych, kdybych se tu začal s p. X bavit o splachovacích systémech. Ale když je někdo nechápavý…
Victorius
Profil
Já ti dám takovou identitu, dostaneš v pátek do držky =)))

Každopádně, nevím proč si myslíš, že si najednou pobral všechen rozum a spravuješ to tady. Toto téma uzavírám a pevně doufám že s ním nebudeš ještě někdy prudit, pravidla znám dobře a byla to moje svobodná volba nezaložit nové vlákno vzhledem k tomu, že na tom webu není moc co hodnotit krom velmi jednoduché grafiky. Nijak tím neodporuju pravidlům, nebo si toho alespoň nejsem vědom. Pokud si myslíš, že je to moje hloupost tak si to mysli. Ty za víš moc dobře jakou přezdívku od nás máš =)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0