Autor Zpráva
T-1000
Profil *
Zdravím,
můžete se prosím podívat na http://ut2007.unas.cz/lukas/ .
Hned ze začátku bych chtěl napsat, že používám tří sloupcový layout.
Dělal jsem to zatím jen pro Operu, v jiných prohlížečích se to zobrazuje trochu hůře,
ale i Internet exploreru i ve FireFoxu jdou vidět problémy.
Mám 3 problémy:
1, do css souboru jsem zadal na celou stránku border a do něho 1 sloupec (float: left) a 2. sloupec (float: right). Ten druhý sloupec se sice zarovnal vravo, ale uplně vravo, přes border. Jde to napravit (margin-right:-100px, ale myslím, že by to mělo fugovat i bez toho.

2, v levém sloupci: jsou tam obrázky a mezi tím je seznam s pozadím. Mezi obrázkama a seznamem jsou mezery. Mezery dolů jsem zakryl margin-bottom: -20px, ale nahoru (margin-top: -20px) to nejde, nevím proč.

3, levý sloupec: když se podíváte dolů, tak menu přečnívá přes border a to i přesto, že mám nastavený border na auto (margin: 10px auto, už jsem zkoušel i height: auto, ale taky to nešlo)

To je vše, předem děkuji za Vaše odpovědi.
Johny_CZ
Profil
Hm, mám IE (omlouvám se), ale "trochu hůže" je dost slabý slovo... Nevím jak to má vypadat, snad radši ani nehádám...
DyBoy
Profil *
Pravé menu je v mozile uhuté doparava, ale líbilo by se mi třeba položky v menu obalit strongem nebo to udělej v css, to by bylo fajn
Anonymní
Profil *
Jediný, co ti v IE pochválím je kód (ikdyž vypadá všude stejně) ale jinak bych to trochu předělal, konkrétně optimalizoval co možná nejlépe pro většinu prohlížečů, stačilo by pro IE, Mozillu, FF. Ale nápad vcelku dobrý.
Timy
Profil
T-1000
Protože floatuješ každou část menu, ne celek.

<div style="float:left">
<ul></ul>
<ul></ul>
<ul></ul>
</div>

Takhle nějak by to mělo být. A na začátek CSS připiš *{margin:0;padding:0}, vynuluje ti to všechny marginy a paddingy, líp se pak pracuje.
Euroblb
Profil
nevím jestli jsem jsi všimnul správně ale v kódu ti chybí taky tagy:

<html>

.......
</html>

A graficky bych menu trochu poupravyl, třeba nějakým lemem na levé, či pravé straně, jenom linear gradient vypadá suše, hezké jsou ty odrážky a hlavička...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0