Autor Zpráva
Ram(pa)
Profil *
Dobrý den, nedávno jsem si tady nechal ohodnotit jakýsi "výtvor" mého začátečnicky dělaného webu. Usoudil jsem i podle odpovědí, že jej musím změnit, jak vzhledově, tak obsahově. Nyní na něj budu dávat pouze Flash hry.
Dříve jsem dělal stránky ve FrontPage ale ne pomocí HTML,.... To bylo strašné, tak jsem se rozhodl naučit se HTMl, CSS a pokusit se stvořit něco lepšího. Po krátké době učení jsem zkusil vytvořit návrh. Odkazy zatím nefungují a logo asi změním, je to jen "beta verze".
Tady je odkaz.

Doufám, že to vypadá ve všech prohlížečích téměř stejně, u mě to bylo celkem v pořádku, tak snad.

Děkuji za hodnocení
Ram(pa)
Profil *
Sorry
Tento odkaz
venca163
Profil
hlavička je vycentrovaná, zbytek ne (IE,FF,O)
pokud je to tak správně, tak se mi to nelíbí
Ram(pa)
Profil *
Nechápu, jak to myslíš. Jsem začátečník a potřeboval bych to trochu lépe vysvětlit.
venca163
Profil
normálně,
hlavička (to nahoře - logo a 5 odkazů vedle sebe) je na středu,
ale zbytek mi začíná od levého kraje (kategorie, něco na úvod atd.)

(to v tý závorce jsem psal prohlížeče, ve kterých jsem si to zobrazil Internet explorer, firefox, opera)
Anonymní
Profil *
Nemůžeš sem dát nějaký obrázek, jak to u tebe vypadá? U mě to má vypadat takhle a tak to i má být.
Ram(pa)
Profil *
Ten anonymní jsem byl já.
Boy
Profil
No to se nemůžeš potom divit, když pracuješ v rozlišení 800×600. víš jak to vypadá třeba v 1280×1024?
Ram(pa)
Profil *
Ne, jak to mám optimalizovat pro rakové rozlišení?
Boy
Profil
V tomto kódu změň u té tabulky atribut align="center" na align="left"
<!-- 

============================
Logo
============================
-->
<table width="770" height="55" align="center" border="0">
<tr><td align="right" valign="bottom">
<div id="logo">
<a href="http://www.amatermhry.wz.cz" title="Úvod amatermhry.wz.cz"></a>
</div>
<!-- Webove menu -->
<table width="320" align="right" bgcolor=C0C0C0
<tr><td align="right">
|&nbsp;<a href="#"><b>O webu</b></a>&nbsp;|
<a href="#"><b>Kontakt</b></a>&nbsp;|
<a href="#"><b>Podpořte nás</b></a>&nbsp;|
<a href="#"><b>Odkazy</b></a>&nbsp;|
<a href="#"><b>Fórum</b></a>&nbsp;|
</tr></td>
</table>
<!-- Webove menu - KONEC -->
</tr></td>
</table>
<!--
==============
Logo - KONEC
==============
-->
Ram(pa)
Profil *
A to je všechno? Nějak jednoduché ne?
Jo, a díky, že jsi mi to napsal.
Boy
Profil
No však to zkus.. až to budeš mít, tak se na to podívám a zkontroluju to.
Ram(pa)
Profil *
No jo, ale jak na to koukám, tak se mi to ale rozhází, to logo s těmi odkazy bude sice vlevo, ale zbytek úpně vpravo.
Boy
Profil
Vyřešíš to jedině tím, že to bude buď celé jedna tabulka, anebo to bude ještě všechno vnořené v další tabulce (to by byla prasárna). Nejlepší by bylo se na tabulky úplně vykašlat, pomocí nich se NEDĚLÁ layout stránky.. na to je CSS.
Ram(pa)
Profil *
Spousta velkých vebů je dělaná v tabulkovém layoutu a fingují dobře.
Boy
Profil
Aha, takže spousta lidí něco dělá špatně (zastarale) a to znamená, že to budu taky používat? Řeknu ti, že ještě větší spousta (kvalitních) webů je dělána v CSS layoutu.
Anonymní
Profil *
Pravda, pravda, pravda.
Tabulky jsou na tabulková data a ne na umísťování prvků na stránce. Na to je CSS.
Tabulky se pomaleji načítají, prohlížeč musí totiž přečíst (napočítat, určit..) velikosti všech buněk a pak teprve vykreslí celou tabulku. A pro budoucnost (i současnost) mobilních telefonů v souvislosti se surfováním na netu lze pomocí CSS použít jiné formátování pro monitor, mobil (samo i tiskárnu atd...). Tabulkami těžko...
A hlavně - pozicování tabulkami se dělávalo a zažilo proto, že to tehdy prostě jinak nešlo. Ale teď už to pěkných pár let jde. Ano, správné tušení, pomocí CSS.

:o)
Martin
Ram(pa)
Profil *
Dobrý, takže se začnu učit CSS a nastuduji něco o layoutech.
Eman
Profil *
No jo, jsem taky začátečník a jak to tady tak pozoruji asi budu taky muset změnit své zvyky, ale když si udělám CSS layout, můžu do něj vkládat tabulky? Já vím že je to asi divný nápad, ale já je prostě "žeru".
Boy
Profil
No jasně, že můžeš do "něj" vkládat tabulky, avšak dbej, aby v nich byla pouze tabulková data a nesloužily k rozmístění prvků na stránce.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0