Autor Zpráva
Tonda
Profil *
www.mapleracing.com\pepek

Prosím o veškěrou kritiku, jsem amater a zkoušel jsem něco v CSS.
Prosím i o názor na barvy, rámečky atd. Díky.
Inpocasi
Profil
Celé stránky vycentruj na prostředek pomocí margin: auto;
Knopi
Profil
Inpocasi:
Celé stránky vycentruj na prostředek pomocí margin: auto; Chybička se vloudila margin: 0 auto;.

Tonda:
- Chybí mi klikací logo a patička
- Zkus layout udělat celý v css. Tabulky už nejsou v módě.
- Přečti si něco o formulářích, dost důležité je propojení s políčkem for="jmeno" id="jmeno" http://www.plavacek.net/formulare/index.html
- Menu je tam sice zatím, tak aby se neřeklo, ale určitě tam přidej title - stručný popisek o čem daná sekce bude

Graficky by to chtělo zlepšit, co si budem povídat. Moc tam toho na hodnocení není...
Tonda
Profil *
Díky, čekal jsem více kritiky, aby mě to nakoplo dál :-)
Ten margin zkusim.
Klikací logo určitě bude , patička by měla být taky, ale uplně ještě nemam ideu co by měla hlavně obsahovat.
Formulář je nefunkční, je to tam jen tak aby to tam bylo v grafice.
Menu je tam opravdu aby se neřeklo.

Tak co k te grafice ještě ???
Knopi
Profil
Tonda: Při zvětšení písma se ti to docela bortí stránka a k té grafice...No, jak už jsem říkal. Je to decentní a vzhledem k tomu, že nevím o čem bude web, tak nemohu moc soudit. Mistrovské dílo to není, ale každý není rozený grafik. Každé řemeslo je věda a je třeba to studovat. Obloha a logo, není moc co hodnotit. Patička, tak tam by měl být nějaký ten kontakt, Copyright, případně mapa webu, odkaz na úvodní stránku, tisk...atd. Mrkni se na jiné weby...
Tonda
Profil *
TO Knopi :

Díky.

Při zvětšení písma se ti to docela bortí stránka - Co se s tím dá dělat ???
Tonda
Profil *
Tak jsem se to snažil vycentrovat - Inpocasi - takhle to má podle tebe vypadat :

http://www.mapleracing.com/pepek2/
Knopi
Profil
Tonda: Možná ti poradí někdo jiný, protože mě se udělalo ječný zrno na oku a pěkně to oko bólí, takže asi nějakej tejden na PC nepůjdu, ale:

Co se s tím dá dělat ??? S tím písmem se ti to už zlepšilo, ale řeknu ti to hned. Zkus to celé znovu. Je vidět, že jsi změnil tabulkový layout, ale upřímně řečeno pozicovaný layout není také to pravé ořechové. Při zvětšení písma ti to všechno zaleze pod obsah a jsem na tebe zvědavej až tam budeš dávat patičku, i když by to šlo udělat jednoduše. Upřímně celej kód je velmi nepřehledný a je tam spousta kódu navíc. Zkus to znovu a pořádně, těžko se radí. Je tam spousta chyb...

Zkus se držet podobné struktury, využij skvělou css vlastnost float a né pozicování (to jen v ojedinělých případech, kdy se to může)...

<div id="obal">
<div id="hlavicka">hlavicka</div>
<div id="prostredni">Obsah</div>
<div id="levy">Levý sloupec</div>
<div id="pravy">Pravý sloupec</div>
<div id="paticka">paticka</div>
</div>
Tonda
Profil *
To Knopi :
Jsem amater , ale hodne me to chytlo, díky za rady.
Me osobne se taky nepozdává to pozicování, ale zkusil jsem to.
Co se dá delat jeste s tím písmem , kdyz se zvetsuje , aky to nebortilo stránku ???
Johny_CZ
Profil
@ Knopi: Jde to udělat i tak, aby stránka byla vycentrovaná (asi pomocí margin: auto) a jednotlivý divy seřazený pomocí float? Jak je to pak s patičkou?

Díky moc
Knopi
Profil
Johny_CZ: Ano, hlavní blok (obal) bude mít nastavenou přesnou šířku a k tomu margin: 0 auto;. Tím se stránka vystředí, ale je tu problém s MSIE. Tam je třeba do body ještě nastavit text-align: center; a tránka se vycentruje i tam. Patička, při tomto řešení je to přeci velmi jednoduché. Patičce nastavíš
přesnou šířku layoutu a clear: both, tím ukončíš obtékání a bude se vykreslovat vždy až pod všemi plovoucími prvky. Jinak všem sloupcům můžeš dát float: left a seřadí se za sebou. Musíš být, ale opatrný a zadat to přesně, protože jakýkoliv pixel navíc a nevešel by se ti tam poslední sloupec. Ale jde to taky... Řešeních je nespočet.

Tonda: No, v tvém případě už asi nic. Nejdřív vytvoř pružný elastický layout, který se ti bude úměrně natahovat při zvětšení a zmenšení písma. Na tom se dá stavět dál. Ale co jsem koukal, tak tim písmem to moc není. Celkově je to špatně sestavené. Napsat to za tebe nemohu..., studuj.
Johny_CZ
Profil
Knopi: Aha, díky za ten text-align, už chápu proč mi to nešlo, když jsem to zkoušel.
Stran těch sloupců: Takže stačí třeba div.menu {width:100px; float:left} ?
Co nejdříve to použiju, ještě jednou moc díky!
Knopi
Profil
Jistě, pokud budou mít všechny bloky/sloupce třeba stejnou šířku, tak je můžeš i sdružit! Ještě zdůrazním, že každý floatovaný prvek by měl mít šířku!

#prostredni, #levy, #pravy {
float: left;
width: 200px;
overflow: hidden; /* když se obsah sloupce nevejde, tak se skryje a nevyteče */
background: gray;
}

#levy {
background: silver;
}
Tonda
Profil *
overflow: hidden; /* když se obsah sloupce nevejde, tak se skryje a nevyteče */ a co v případě , že bych chtěl donutit přetekájící obsah sloupce , aby automaticky natáhnul sloupec (např. když by se jednalo o text ve sloupci. Dalo by se na to nějak použít overflow:visible ??
Tonda
Profil *
Tak jsem se snazil si s tim trochu pohrat, aby na strance uz nebylo pozicovani ktere pri zmene velikosti pisma boura Layout stranky.
Další verze : http://www.mapleracing.com/pepek3/

Jen ted zase nechapu proč mi to odskočilo od shora okna ????
Porad te.
Eater
Profil *
prosim jak mam udelat abych nemel na me strance textovy soubor a v nem moji stranku (pres html) ale ja chci jak do vyhledavace napisu moji stranku tak at se rovnou otevre moje stranka jak mam teda psat moji stranku prosim pomozte mi dekuju.odpovedi prosim piste na e-mail eater9@seznam.cz dekuju.Eater
Knopi
Profil
Tondo: Jen ted zase nechapu proč mi to odskočilo od shora okna ????
Nastav pro body nulovej padding a margin.

Normálně se ti obsah ve sloupci automaticky podle přirozené výšky obsahu natáhne, ale overflow: hidden; je tam proto. Například při extrémním zvětšení písma, kdy se tam text prostě nevejde, tak se skryje.

Eater: Nezlob se, ale vytvoř si své téma. :-)
petr6
Profil
No nevim, v te 3. verzi je to pri zvetseni pisma cele rozhozene. A pravy sloupec je pod prostrednim i bez zvetseni pisma.

Mimochodem misto 'O firme' tam mas 'nula firme' (0=nula, O=pismeno o)
Tonda
Profil *
To Knopi : Jasne ja nemel u BODY nic, to už je vyřešeno, diky.

To petr6 : Máš pravdu, jak jsem tam na rychlo sázel nějaký bláboly, tak sem tam dal místo "O" "nulu".

To mojé rádoby MENU jsem opatřil TITLE. Další kritiku prosím.
Jsem se zbavil pozicování, muzete me trosku navest co ted s tim problemem, při zvětšování písma ???

http://www.mapleracing.com/pepek3/
Tonda
Profil *
Sakra, ted jsem si to cely prohlídnul poprve v "Mozilla Firefox" a to je hnus.
Lišta "Výrobci+ Abeceda" je oproti zobrazení v IE odskočená od obrazku nad tím, PROČ ????
Pravý sloupec je vůbec někde v háji :-(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0