« 1 2 »
Autor Zpráva
Neotrid
Profil *
Ták. Seznam.cz nevlastním. (To bych si dal). Chci jen vyádřit svou nespokojenost !!

1. Seznam se prohlašuje za bezpečný portál. To není pravda. Existuje program Brutus který slabá hesla zjistí za pár minut. Kolik uživatelů seznam.cz je schopné pamatavot si silné heslo, kolik jich vůbec ví co je to silné heslo ??

2. S kamarádkou máme stejnou IP adresu (proxy nebo jiná věcička, moc se v tom nevyznám), byli jsme přihlášeni na jednom účtu současně.

3. Využívá CGI ... což je zastaralé.

4. Na chatu používá Java Script ...

5. Smajlíci nejsou chráněny před zobrazením mino servery seznamu.

6. Věčně nejsou k zastižení admini, nikde není uveden odpovědný zástupce.

7. www.seznam.cz je nevalidní - 13 chyb [url=http://validator.w3.org/check?uri=www.seznam.cz&charset=%28detect +automatically%29&doctype=Inline]
w3c[/url]

8. I lide.cz je nevalidní - 43 chyb
w3c-lide.cz

9. Největší trest je zablokování IP adresy .. copak neznají proxy ??

10. Spoluzaci.cz je velice nedomyšlené ...

Tak .. co si o tom myslíte vy ???
Acci
Profil
4. Na chatu používá Java Script ...
Co je na tom špatného? Bez JavaScriptu by se nedal skoro používat...

7. www.seznam.cz je nevalidní
I lide.cz je nevalidní
Čemu to vadí?
Timy
Profil
Neotrid
Možná jsem trochu neznalý, ale...

"Existuje program Brutus který slabá hesla zjistí za pár minut"
Nechce se mi věřit, že by to bylo tak jednoduché, nějaká věrohodná zpráva o získání hesel by nebyla?

"Na chatu používá Java Script"
No a....?

"Smajlíci nejsou chráněny před zobrazením mino servery seznamu."
No a....?

"www.seznam.cz je nevalidní"
No a....?

"Spoluzaci.cz je velice nedomyšlené "
Asi by se slušilo říci proč.
Neotrid
Profil *
"Na chatu používá Java Script"
No a....?

Bez java scriptu nelze vkládat smajlíky

"Smajlíci nejsou chráněny před zobrazením mino servery seznamu."
No a....?

Lze je snadno "odcizit".

"www.seznam.cz je nevalidní"
No a....?

Seznam.cz nemůže být považován za kvalitní. Když má na svích stránkách i přez 40 chyb.

"Spoluzaci.cz je velice nedomyšlené "
Asi by se slušilo říci proč.

Tak např.: není chráněn před náhodným vkládáním smajlů. Tj. když napíšete :nahodné číslo: tak se zobrazí smajlík. Což je valstně v případu seznam.cz chyba. Jelikož se za smajlíky platí. (když jichchete mít více).



4. Na chatu používá Java Script ...
Co je na tom špatného? Bez JavaScriptu by se nedal skoro používat...

No právě. Co dělají chudáci uživatelé s vypnutým js ??
nightfish
Profil
3. Využívá CGI ... což je zastaralé.
máš i nějaký důkaz místo slibů?

4. Na chatu používá Java Script ...
No právě. Co dělají chudáci uživatelé s vypnutým js ??
budou chatovat jinde... kolik jich je?

5. Smajlíci nejsou chráněny před zobrazením mino servery seznamu.
Lze je snadno "odcizit".
i když budou chráněny, jejich snadnému "odcizení" to nezabrání

6. Věčně nejsou k zastižení admini, nikde není uveden odpovědný zástupce.
za poslední 2 dny jsem s nimi vyměnil několik e-mailů a odpověď vždy do půl hodiny (ale chápu, že jsem možná měl jenom štěstí)

7. www.seznam.cz je nevalidní -
řekni konkrétní negativní důsledek - protože stejně nevalidní je i HP googlu... o tom se tu diskutovalo v posledních dnech iirc

8. I lide.cz je nevalidní
dtto
WanTo
Profil
K tomu programu Brutus:
Mám pocit (už podle jména), že používá brute force attack, popř. slovníkový útok. Z toho vyplývá, že je možné onen program použít i třeba proti Atlasu nebo Centru. Nebo vlastně proti jakékoliv stránce (třeba i proti této diskuzi).

Neotride, až budeš zase používat nějaký lamérský nástroj, tak si zjisti, jak funguje. Pak snad nebudeš plácat takové blbosti o Seznamu.
Acci
Profil
WanTo
To sice ano, ale alespoň by mohlo být nastaveno, že třeba za jednu hodinu může uživatel z určité IP adresy zadat jen 30× špatné heslo. (Pokud to tak už není, nezkoušel jsem to)
WanTo
Profil
Acci
To už se zase dostáváme k problémům s proxy apod. Imho tady moc přijatelných řešení a kompromisů neexistuje.
Acci
Profil
No právě. Co dělají chudáci uživatelé s vypnutým js ??
IMHO ty dvě procenta uživatelů s vypnutým JavaScriptem nebudou chodit na chat.
Neotrid
Profil *
1. Nepoužívám programy pro zjištění cizích hesel. ani jiné způsoby.
2. Vím velice dobře jka Brutus funguje. Acci má pravdu.
3. o centrumu ani atlasu tu není řeč. Ale máš pravdu.
4. Je to myslím 20% ;)

3. Využívá CGI ... což je zastaralé.
máš i nějaký důkaz místo slibů?

Stačí se podívat na příponu .CGI ...

PS: s tou validitou jde o princip. Stránky jako seznam.cz by validní být měli. Když už platí XHTML kodéry tak ať pracují pořádně ne ?
koudi
Profil
Když má na svích stránkách i přez 40 chyb.
Radši nepiš o chybách.

Podle mě akorát nemáš co dělat. Kritizuješ akorát nesmysly. Jestli tě seznam štve, je to tvuj problém - nevztekej se tady.
Téma bych smazal, kategorie je určená pro něco úplně jiného a Neotrid zatím nic konstruktivního, co by to omlouvalo, nepředvedl.
Neotrid
Profil *
koudi


Tohle je diskuse. Má se tu diskusovat A tak diskusuji. Validita xhtml a čj je něco úplně jiného. a opravovat druhým lidem chybi je krajně nekorektní. Jen jsem chtěl upozornit na chybi co seznam.cz má. Nekritizuji nesmysly. Seznam.cz mi jako nesmysl nepřipadá. Děkuji
Miloš
Profil
Neotrid
opravovat druhým lidem chybi je krajně nekorektní.
Proč?
koudi
Profil
Neotrid

Tohle je diskuse. Má se tu diskusovat A tak diskusuji.
Fajn (ať už to znamená cokoliv) :)

Validita xhtml a čj je něco úplně jiného
Validitu do toho nemotej. Jde o to, že působ jakým mluvíš (či si píšeš) s lidmi odráží tvůj vztah k nim. Ty si nedáš ani tu trošku práce a nepřečteš si to po sobě. Já mám náš krásný jazyk rád a proto mi to docela vadí.

a opravovat druhým lidem chybi je krajně nekorektní.
Nic sem ti neopravoval. A k té korektnosti - tobě připadá korektní kritizivoat něčí práci (v podstatě za jeho zády)? Stěžuješ si na adminy, na hesla, na nedomyšlnost spolužáků - a napadlo tě třeba napsat na seznam? Návrhy ke zlepšení služeb? Asi ne, že? Místo toho tady pouštíš jedovatý sliny.

en jsem chtěl upozornit na chybi co seznam.cz má.
Skvěle. Proč na to ale upozorňuješ nás? My s tim nic neuděláme. Napiš na seznam. Hnusně kritizovat umí každej.



Ostatní
Omouvám se za OT, ale nemám prostě rád takovýhle šťouraly, co do všeho rejou.
RPG
Profil
Na chatu používá Java Script ...
A hádej, co používá tahhle diskuse.

Smajlíci nejsou chráněny před zobrazením mino servery seznamu. Lze je snadno "odcizit".
No a? Už z principu fungování webu tomu NIJAK zabránit nelze.

je nevalidní
No a co?

I lide.cz je nevalidní
No a co?

Největší trest je zablokování IP adresy .. copak neznají proxy ??
Většinu lidí, kteří na chat chodí, tím odradí. Ne všichni znají proxy. A dvanáctiletá holčička, která si jde popovídat se svýma kamarádkama o novém "in kůl účesu" taky proxy znát nebude.

Spoluzaci.cz je velice nedomyšlené
Konkrétně? No, nikdo ti nebrání udělat to lépe.

o centrumu
Centru.

Seznam.cz nemůže být považován za kvalitní. Když má na svích stránkách i přez 40 chyb.
Proč?

Stránky jako seznam.cz by validní být měli.
Proč? Mimochodem, tvrdé y.

Tak .. co si o tom myslíte vy ???
Myslím si, že jsou to všechno nepodstatné detaily.
jozob
Profil
Neotrid
"Když už platí XHTML kodéry tak ať pracují pořádně ne"
Cieľom žiadného kódera nie je vyrábať valídny web. Cieľom kódera je vytvoriť sémanticky správny kód, ktorý sa bude vykresľovať vo väčšine prehliadačov identicky, bude prístupný, bude dátovo čo najmenej obsiahly... a mohli by sme pokračovať do rána, no k validite by sme nedošli, pretože to nie je cieľ.

Čo sa týka celého threadu... Seznam.cz je jeden z najlepších projektov, aké poznám a je na vysokej úrovni. O Seznam.cz sa stará mašinéria odborníkov, ktorí vedia najlepšie, čo je pre projekt dobré a čo nie. Preto mi toto vlákno pripadá absolútne zbytočné.

BTW: nie som z ČR, ale z niektorých viet mi je naozaj zle
Dmagician
Profil
Neotrid Keby si okrem normalnych vyhrad nepovymyslal aj dalsie uplne kraviny tak by mozno ten prispevok mal vacsiu vaznost, tvoja chyba. Prospel by ti cerstvy vzduch.
djlj
Profil
2. S kamarádkou máme stejnou IP adresu (proxy nebo jiná věcička, moc se v tom nevyznám), byli jsme přihlášeni na jednom účtu současně.
To se mi už taky stalo. Celkem hloupě řešené...

S tím JS na chatu taky souhlasím. Bez podpory JS se na chat nedá ani dostat, dřív to šlo..


P.S. Zajímavé, jak jste se do zakladatele vlákna všichni hned obuli, fuj. Vždyť má v některých věcech pravdu.
VitaZ
Profil
Neotrid
Pokud máš jen takovéto starosti, budeš asi dlouho na světě ;-)
Gratuluji!
Railbot
Profil
Acci
Je to tak stale. Server prijme cca par desitek pokusu o zadani hesla a pokud ani jednou neni spravne, tak na nejakou dobu bude pokusy o zadani hesla z te ci one IP adresy zcela ignorovat.
Huggi
Profil
konec sem necetl takze mozna nekoho zopakuju..ale
1) nevim co presne je lide.cz zac ale treba na xchat.cz (lide.cz je kopie xchatu) se bez JS da dostat bez problemu pomoci BTTRW brany a jakyhokoli IRC klienta..i prez mirandu..nebo spesl pro to udelanyho klienta..(oboje je mnohonasobne lepsi nez tam chodit prez webovy rozhrani..:p
2) smajlici nemuzou bejt chraneny pokud by to nebyl flash..jakmile se to zobrazej uz sou u tebe stazeny..
3) spoluzaci.cz maj vic horsich chyb nez vkladani smajliku..to je nepodstatna trivialita..
4) to ze web neni validni neznamena ze koderi nepracujou spravne..zvlast u vetsich webu ma IE takovy halusky ze to nekdy bez ztraty validity udelat nejde..nebo de tak slozite ze to nema cenu..
house
Profil
Neotrid


já si myslím, že nemáš být s čím nespokojen a taky se domnívám, že inteligentní člověk s alespoň minimální životní zkušeností a respektem k cizí práci by se v takovýchhle blbostech nikdy nešťoural...

už to, že tě napadne, že by někomu vadila "krádež" smajlíků svědčí o tom, jak nízké je tvé smýšlení
Miloš
Profil
A to nevíte, že jsem si všechny smajlíky dal patentovat já? A že jsem si dal patentovat latinku? А азбуку? Tady bude někdo hustě cálovat!
TooFew
Profil
RPG
o centrumu
Centru.


Podle mě je správně Centrumu. Slovo centrum obecně by se skloňovalo "o centru", ale jelikož jde o projekt zvaný "Centrum", mělo by to slovo být obsaženo celé v každém pádě... Ale vždyť to je jedno. ;-)
WanTo
Profil
TooFew
Správně je o centru ;-)
Marcus Flintus
Profil *
2 Neotrid:
ne že bych měl seznam v lásce či ho používal,
ale opíráš se o některá "fakta" o které by ses opírat neměl. (ať už třeba jen proto že na tom neni nic špatneho)
Railbot
Profil
TooFew
Sparávně je to "o Centru"
venca163
Profil
je nevalidní
přesně, dřív jsem neměl tušení, co to validita je a nikterak mě to neomezovalo

btw. maličko mě mrzí, že je seznam spolčený s (rudým) právem
djlj
Profil
Správně může být podle UJC bohužel už oboje. Zajímalo by mne, odkud čerpáte?
Anonymní
Profil *
Existuje program Brutus který slabá hesla zjistí za pár minut
Kde se dá takový program stáhnout?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0