Autor Zpráva
T-1000
Profil *
Prosím o ohodnocení mého webu.
Link: http://ut2007.unas.cz
Jen upozorním, že s altama jsem se moc "nepáral", bude jich hodně chybět (pro mě je to zbytečné, když se ten obrázek nenačte, tak je jedno co tam je)!

Děkuji
souki
Profil
neni to nejhorší, ale změnil bych písmo v menu třeba na Verdanu...
Timy
Profil
T-1000
- neklikací logo
- není zvýrazněná aktuální položka v menu
- "Podmínky čtěte zde." -- zkus spíš napsat něco ve stylu "před odesláním si, prosím, přečtětě _podmínky_", odkazy typu klikni zde nejsou příliš hezké
- na stránce chybí <h1>
- odstavce se pohodlněji dělají přes <p> než pomocí několika <br>
- &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;..::Ostatní::.. -- nebylo by lepší to prostě vycentrovat?
T-1000
Profil *
dej mi pokoj s neklikacím logem,
to je furt, jen někde dám link, tak hned všichni: "neklikací logo",
se podívej na na jiné stránky tohodle druhu a uvidíš.

Že chybí <h1> je proto, že je to nadpis "jak chlast" (hodně velký), nevidím důvod proč by na webu
muselo být <h1>.

A to ..::Ostatní::.. nevím jak to myslíš, ale pokud marginem, tak se mi to posunovalo i s pozadím, takže bych musel udělat speciální pozadí ==to se mi nechce, vím že to je šalamounské řešení, ale jinak jsem nevěděl. Ještě mi napiě, jak to myslíš s tím vycentrováním.

na co zvýrazňovat položku v menu?
to jsem jsem na stránkách tohohle druhu taky neviděl.
A navíc je tam nadpis, tak je to zbytečné.

S tím odstavcem je to sice fakt, ale já raději používám <br>, tak mi to neber.

PS: Nehodnoťte mi to jako nějakou stránku, ale jako web o hře a nejdříve se podívejte
na stránky stejného druhu. Na mém webu je pár odkazů.


Dík za kritiku!
Casero
Profil
takový normální, nevim proč ale nějak mě to neuchvátilo
Casero
Profil
nevidím důvod proč by na webu
muselo být <h1>.

třeba kvulki vyhledávačům, seo
DJ Miky
Profil
Že chybí <h1> je proto, že je to nadpis "jak chlast" (hodně velký)

Ono neexistuje CSS? h1 může být velký klidně 10x10 px...

- "Vítejte na webu o UNREAL TOURNAMET 2007" - chybí ti tam N
- tlačítko "hledat" překrývá to pole pro zadání textu - to je schválně?
T-1000
Profil *
nn, jaký máš prohlížeč?
Já jsem to zkoušel jen v Internet Explorer 6, v Opeře a ve FireFoxu.

Já vím, že to jde v css upravovat, ale proč to upravovat, když nemusím a dát tam h2?
Inpocasi
Profil
Nic moc 4 body/10 bodů
RPG
Profil
T-1000
Smím vědět, proč zakládáš dvě témata?
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=32609&foru m=2&page=-1

A mimochodem, proč bychom se měli dívat na podobné weby? Web o hře je naprosto stejný jako web o čemkoliv jiném, platí pro něj ty samá pravidla. Odůvodnění typu "všichni to dělají špatně, tak proč ne já" mi nesedí... Klikací logo mi, jako prostému návštěvníkovi, chybí. Podstatně.
T-1000
Profil *
ono by nešlo o to, že to dělají všichni špatně.
Prostě se to tam nehodí, to je můj názor (a navíc to tak cítí víc lidí).

Jo a to první téma jsem se chtěl hlavně poradit, ale dla jsem to do špatné skupiny, prominte.
TooFew
Profil
T-1000
Tak hlavně. Nechal jsi si web zhodnotit na webdesignerském fóru, tak si nech kecy typu:
"proč bych tam měl dávat H1, když tam může být H2"... jednoduše proto, že to je profesionální - a lepší pro vyhledávače. Nebo:
"pro mě je to zbytečné"... Jestli si ten web děláš jen pro sebe, co ho potom cpeš jiným lidem ke zhodnocení?
"podívej na na jiné stránky" - Teď se tu hodnotí tvé stránky. Jiné mě nezajímají.
"to je furt, jen někde dám link, tak hned všichni: "neklikací logo"," - no asi to bude tím, že logo jako odkaz je mnohem pohodlnější a návštěvníci to vyžadují.

Odmítám ti stránky hodnotit, protože mi nejspíš stejně na všechny rady odpovíš stylem "dej mi pokoj".
house
Profil
TooFew

souhlas :)
T-1000
Profil *
mám tam title to snad stačí, když hledám v Googlu, tak jako nadpis je title, tak mi vysvětli na co bych tam měl dávat h1.

že to je zbytečné jsem psal proto, aby jste (vy rypálkové) mi už to nepsali (něco ve smyslu: Nemáš tam všude alt)

na ty stránky se nemusíš dívat, pokud je znáš tak si je představ! U stránek na hry není zvykem klikací logo. Právě proto jsem psal, že se máš podívat na jiné stránky tohoto typu (ať víš jak vypadají).

Ještě něco by tě zajímalo?

No asi bych ti to odpověděl protože bys určitě zas psal to, co by už tady bylo řečeno.
A že ty mi nezhodnotíš stránky mě moc netrápí! Kdybys raději otevřel mojí stránku a hledal jiné (zdůrazňuji JINÉ) chyby a návrhy třeba na lepsí grafiku bylo by to lepší než mi tady vnucovat klikací logo!

PS: neměj blbé kecy o: podívej se na jiné stránky, to píšu těm, kteří nidky neviděli web o hře.
Kdybch třeba dělal web na slunečnici, tak bych tam to klikací logo dal, ale na tyhle stránky se to prostě nehodí.
T-1000
Profil *
jo a není to web, jako každý jiný.
Se podívej na webzdarma a uvidís v katalogu sekce!
venca163
Profil
T-1000
meleš totální kraviny
Casero
Profil
T-1000
hele, proč to sme vubec dáváš na zhodnocení, když všecko víš nejlíp!! :_D
Timy
Profil
T-1000
"mám tam title to snad stačí, když hledám v Googlu, tak jako nadpis je title, tak mi vysvětli na co bych tam měl dávat h1."
Aby byla správná struktura webu. Mně osobně třeba přijde prazvláštní, aby se na stránce nevyskytoval nadpis nejvyšší úrovně, ale nižší úrovně ano (asi jako kdyby chyběl název knihy). Jinak <h1> bude také pravděpodobně docela důležitý pro vyhledávače (viz třeba tabulka u Yuhůa).

"podívej se na jiné stránky, to píšu těm, kteří nidky neviděli web o hře.
Kdybch třeba dělal web na slunečnici, tak bych tam to klikací logo dal, ale na tyhle stránky se to prostě nehodí."

Ale hodí. Že neklikací logo je zvykem u herních webů ještě nesvědčí o tom, že je to zvyk dobrý. Zkus si přečíst něco o použitelnosti webů. I web o hrách má být použitelný a klikací logo tomu malou kapkou přispěje. Znáš snad nějaký důvod, proč ho klikacím neudělat? Tedy kromě toho, že je to pro tebe "zbytečná práce"? Třeba to pár uživatelů ocení a silně pochybuji o tom, že by to někoho rozladilo.

"nevím jak to myslíš, ale pokud marginem, tak se mi to posunovalo i s pozadím, takže bych musel udělat speciální pozadí"
Předpokládám, že by to šlo s použitím text-align:center;

"na co zvýrazňovat položku v menu? to jsem jsem na stránkách tohohle druhu taky neviděl. A navíc je tam nadpis, tak je to zbytečné."
Opět se tím zvýší použitelnost webu. Ve chvíli, kdy třeba procházím postupně jednotlivé sekce nemusím hledat aktuální stránku půl hodinu, ale kouknu a vidím. Opět znáš nějaký důvod, proč aktuální položku nezvýraznit? Já říkám, že by mi to pomohlo v orientaci na webu a určitě i někomu dalšímu. Před další reakcí doporučuji pročíst například tuhletu diskusi.

"S tím odstavcem je to sice fakt, ale já raději používám <br>, tak mi to neber."
A až budeš chtít nastylovat každý odstavec zvlášť? Třeba když budeš (čistě hypoteticky) chtít kolem každého odstavce udělat ohraničení (border)?

"Prostě se to tam nehodí, to je můj názor (a navíc to tak cítí víc lidí)."
Všechno to jsou obecné zásady, které se hodí snad pro každý web. A pokud chceš mít svůj web stejný jako ostatní herní weby, tak sis to mohl porovnat a nemusel si to dávat sem, já totiž myslel, že chceš být lepší než ty ostatní herní weby ;-).
T-1000
Profil *
ok, udělám klikací logo i to v tom menu, jen mi napiš: když je jedna položka např. tučně, tak má mít odkaz nebo ne?

A to logo: má být klikací na první straně?
T-1000
Profil *
Nechám si od Vás poradit, však Vy jste profesionálové
Timy
Profil
T-1000
"když je jedna položka např. tučně, tak má mít odkaz nebo ne?"
To nikdo neví, viz ta odkazovaná diskuse. Já tu položku jako odkaz nechávám.

"má být klikací na první straně?"
jo
T-1000
Profil *
hotovo, koukněte se tam, je to předělané, dělal jsem to rychle, tak tam můžou být chyby.
Anonymní
Profil *
Už se to celkem srovnalo, ale v IE je odkaz Hlavní stránka trošku rozhozený a Ten levý sloupec bych protáhl až na konec celé stránky, tak jako je ten pravý.
klokyn
Profil
Normálne som sa zasmial pri hláškach typu: Já vím, že to jde v css upravovat, ale proč to upravovat, když nemusím a dát tam h2?

T-1000 radím ti, aby si si dal poradiť a odlíšiš sa od ostatných herných webov tým, že užívateľia budú mať tvoju stránku radšej. A to preto, lebo bude použiteľnejšia. O použiteľnosti som niečo napísal, tak doporučujem prečítať, možno to tvojim stránkam pomôže. A dúfam, že ma nezmietneš zo stola argumentom, že ani ostatné herné weby nie sú použiteľné ;-)
T-1000
Profil *
jj, vždyť jsem to už opravil.
Máte ještě nějaké návrhy na vylepšení?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0