Autor Zpráva
anděla
Profil *
obec Borovník - jaké jsou stránky, jsem úplný začátečník, si jako každý tady, v obci se to všem líbí, ale moc tomu asi nikdo nerozumí, a co vy? líbí-nelíbí? www.borovnik.wbs.cz
Casero
Profil
anděla
nic moc...šablona, a celkově je to poskládaný z nějakých strránek, každá vypadá jinak, a hudba na webu fuj
Markétka
Profil
anděla
upřímně se mi to moc nelíbí...

- svislé menu by bylo určitě lepší + nějaká hezká hlavička
- obrázek na úvodní straně bych zmenšila, zbytečně zabírá moc místa
- pokaždé jiné pozadí a animace nejsou dobrou volbou
- taky sjednoť písmo (nejlépe nějaké bezpatkové - např. Arial)
- a nešla by ta raklama umístit někam dolů? popřípadě se zaregistrovat úplně někde jinde (např. www.ic.cz)
anděla
Profil *
opravdu je to tak hrozný? no vidíš a tady si všichni myslí jak je to pěkný, tak nevím, počkám na další názory, není to poskládyný z žádných stránek
Casero
Profil
není to poskládyný z žádných stránek
sry...sme ymslel, jako ty jiný písma, pozadí, že to vpadá, jako každá jiná strana, chápeš?..
anděla
Profil *
takže když udělám pozadí všude stejný, tak to bude lepší ? a zkusím udělat všude stejný písmo
Peca
Profil
Hnusná a nepoužitelná šablona z wbs.cz, tak se stránky nedělají. Jinak je to opravdu docela hrozné, na této diskuzi se pochvaly těžko dočkáš.
Casero
Profil
takže když udělám pozadí všude stejný, tak to bude lepší ? a zkusím udělat všude stejný písmo
tak to určitě...aspon to bude takový jednolití...ale jak píše Peca tady každej kritizuje za všecko a nic ti nenechá zadarmo
anděla
Profil *
tak to určitě...
díky za kritiky, vezmu si ty rady k srdci, jak bude delší chvíle, tak dám vše tak jak říkáš, to víš malá zapadlá obec, a lidi neví co teď frčí, a jak to má být, já to prostě udělala, jak mě to napadlo, ani starosta nic neříkal, že by se mu to zdálo divný
Casero
Profil
ani starosta nic neříkal, že by se mu to zdálo divný
:-D no jako ne divný, ale prostě to nevypadá pěkně, když web není jeden celek, že prostě poznáš že ta stránka ta patří...
MZF
Profil
Já doplním ostatní: Nestyluj posuvník (scrollbar) a na pozadí textu nedávej obrázky. Když opravíš, co ti ostatní vytknuli, tak by to nemuselo být špatné.
anděla
Profil *
OPRAVA - tak jsem to trochu pozměnila, co teď? je to lepší?
Casero
Profil
anděla
furt je tam ta ošklidá reklama...a ten zvuk,..a ten scrollbar
anděla
Profil *
Casero
ale s tou reklamou nic nenadělám, a co to je ten scrollbar, a to menu je lepší?
Miloš
Profil
Velký obrázek – ani při rozlišení 1280*1024 nevidím text – musím odrolovat. Navíc – obrázek má 114KB, to je trochu moc.
house
Profil
anděla

stránky jsou OK a určitě je lepší, že vaše obec má tyhle, než kdyby neměla žádné :) přijde na to, co od toho očekáváš - když se vám líbí tyhle, asi nemáte moc velké nároky, tak to stačí jen upravit dle rad ostatních tady. z toho co píšeš jsem pochopila, že chceš jen udělat stránky pro vaši obec a nehodláš se tím nijak víc zabývat - na to jsou dobré šablony, porozhlédni se ale na nějakých kvalitních stránách, určitě si vhodnou šablonu najdeš a bude hezká:)
Markétka má pravdu s tím pozadím, písmem a hl s tou reklamou - na 1. stránce jsem napoprvé vůbec nepochopila, že je to reklama, myslela jsem, že je tam nějaká nabídka služeb vaší obce, podle toho, co tam právě bylo:)

být tebou tak zmenším obrázek na úvodní straně, dám ho do prava a text vedle něj
anděla
Profil *
house
díky, zkusím to
Mistr
Profil
anděla
(1) Otevřu stránky a první, co mě zaujme, je jakýsi text o Zaměstnaneckých výhodách a daňových úlevách. Klepnu na něj a lup, jsem mimo Tvůj web.
(2) Postrádám klikací logo.
(3) Rád si v textu označuji myškou, co jsem již přečetl. U Tebe to nejde. Trochu mě to, jako návštěvníka, omezuje.
(4) Na vstupní stránce j zakámavá velká fotografie, bohužel zakrývá všechny informace. Abych se na ně mohl podívat, musím si stránku odrolovat. To je ale pro návštěvníky velká práce. Věř, že nebude mnoho takových, kteří by si s tím dali práci.
(5) Oceňuji nápad s horizontálním menu v oblouku. Není to obvyklé řešení.
(6) Pozor na datum aktualizace. Jedna ho máš umístěné na strašně výrazném místě (což je zbytečné - tak podružný údaj stačí uschovat někam níže) a jednak se neví, zda je to aktualizace celého webu nebo jen vstupní stránky?
Proč máš na přední stránce text psaný kurzívou na jakémsi divně zbarveném pozadí?
(7) Co takhle nějaká mapička, nebyla by?
(8) Nepodtrhávej nic, co není odkazem. Návštěvníky to jen mate.
(9) Ve stránce http://www.borovnik.wbs.cz/index.php?menu=1 lze na některé fotky klepnout pro jejich detail, na jiné zas ne. Osobně bych se přimlouval za ujednocení stavu.
(10) Jak se tak na stránky koukám, nějaká patička by se šikla.
(11) Ze stránky http://www.borovnik.wbs.cz/index.php?menu=1 bych vyházel toho jiskřícího klauna a tu kytičku.
(12) Ze stránky http://www.borovnik.wbs.cz/index.php?menu=2 zas vyhoď ten plápolající ohníček.
(13) Proč je fotografie mladých hasičů nahoře a dole tak zubatá? Je to ošklivé.
(14) Na stránce http://www.borovnik.wbs.cz/index.php?menu=4 je strašně dlouhý text. Co ho osvěžit ěnjakým menším nadpiskem či fotografií.
(15) Ve stránce http://www.borovnik.wbs.cz/index.php?menu=5 bych ještě zapracoval, co říkáš? Mimochodem, jaký význam tam má ten animovaný děděk? To je starosta?
(16) Proč je ve stránce http://www.borovnik.wbs.cz/index.php?menu=6 každý příspěvek jinou barvou? Chtělo by to zvolit nějaký livemotiv těch příspěvků (nějakou společnou úpravu).
(17) Proč je návštěvní kniha úplně vpravo?
(18) Ocenil bych, pokud by se na stránce vyskytl nadpis, na které stránce jsem.
(19) Chybou je, dle mého názoru, střídání druhů písma takovým způsobem, jakým je užito ve stránce http://www.borovnik.wbs.cz/index.php?menu=2 dole u výpisu skladby sboru dobrovolných hasičů v obci po roce 2004
(20) Poslední věta již zmíněné "hasičské" stránky by měla začínat velkým písmenem, ne?
(21) A ještě jednou k té stránce: v posledním řádku píšeš "...veškerou svoji has. techniku i výstroj...". Proč to zkracování? Svrběly Tě již prsty při psaní nebo Tě již přítel zvala na rande či rodiče na večeři?

O některých bodech, o nichž jsem psal, bylo již v předchozích částech diskuze rokováno. Ber to, prosím, jako výpis poznámek, který mě při prohlížení Tvých stránek vytanul na mysli.
Mistr
Profil
anděla
Máte v obci nebo v blízkosti nějakou výraznou pametihodnost, o níž by se dalo napsat či na ni alespoň odkázat? Šup s ní na web.
anděla
Profil *
Mistr
tak ok, pochopila jsem skoro vše, co navrhuješ, změny určitě provedu, jen nevím jak dát odkazy, např. mapy.cz, nebo hrad Pernštejn .....,( ty obrázky jsem myslela pro oživení )
house
Profil
jen nevím jak dát odkazy, např. mapy.cz, nebo hrad Pernštejn ...


co přesně ti není jasné??
fanattik
Profil
tento web byl moderní před deseti lety, ale ne teď...
Miloš
Profil
anděla
Fůůůůůůůůůůůůůůůůůůj! ono to hraje už i v Opeře
Věř tomu, že se řada návštěvníků zachová jako já – v hrůze prchne a už se nikdy nevrátí.
Autory stránek, které bez vyžádání a bez očekávání vydávají zvuky, by měli:
a) střílet
b) věšet
c) stínat
Je to zločin. Vyhledej si, prosím, co bylo dosud v tomto fóru napsáno o zvucích na stránkách a vyhoď tu ohavnost.
anděla
Profil *
house
už jsem na ty odkazy přišla, díval jsi se, je to pořád tak strašný?
house
Profil
anděla


teď je to vážně o moc lepší, povedlo se ti to :)

- sjednoť si velikost a barvu písma - hlavně v tom OU, kontakt to je vážně příliš velké
- na stránkách obce by se hodlila úřední deska, pokud ji nemáte, tak úřední deska obce s rozšířenou působností, pod kterou spadáte, aby se občané vesnice mohli informovat, co se děje
- o hýnek na SDH se ti zřejmě fakt líbí:) ale umísti ho aspoň jinam - mezi ty 2 fotky, k nadpisu, nejlépe ale dolů do prava do toho volného prostoru, který ti tam vznikl (mimochodem, styl písma na stránce SDH je asi nejvhodnější, použij ho na celý web - hl úvodní stránku!)
- zvaž, zda stránky nepřevést někam jinam, ta reklama nahoře není hezká. nechtělo by se vaší obci zaplatit nějakou levnou doménu? třeba .info?
anděla
Profil *
house
ano, už se zaregistrujem a tu placenou budem mít, tak reklamy zmizí, to písmo změním, tak díky za všechny rady
Mistr
Profil
anděla
jen nevím jak dát odkazy, např. mapy.cz, nebo hrad Pernštejn
Jak se již ptal kolega house, co Ti není jasné?
Mistr
Profil
anděla
Jen upozorňuji na skutečnost, že tvorba stránek obcí není zas tak úplně jednoduchou věcí. Snad s přibližováním naší země k Evropské unii (a po jejím následném vstupu) jsou na stránky obcí kladeny určité nároky. Musím se přiznat, že nevím přesně, o co se jední (elektronická úřední deska?). Možná o tom víš. Jen jsem Tě na to chtěl upozornit, aby pak nedošlo k nějakým případným nepříjemnostem.

už se zaregistrujem a tu placenou budem mít
Dej mi pak, prosím, vědět tu novou adresu, abych to mohl v katalogu změnit. Předem díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0