Autor Zpráva
Meeval
Profil *
Dobrý den, s webovými stránkami začínám, tohle je takový můj první větší web pro naší firmu kde dělám IT...vedení se rozhodlo, že je potřeba udělat nový web, tak jsem se vrhnul na učení a tohle z toho vzešlo .) www.bobo.cz Předem děkuji za rady a kritiku....
Casero
Profil
Meeval
no, na začátek dobrý...možná bych zkusil dat menší vlaejčky, a rozahnot to menu, aby ty delší nátvy tam nebyli tak prasácky nalepený
Meeval
Profil *
Casero
jj...už sem nadtím přemýšlel zmenšit ten pravý sloupec protože se mi zdá zbytečně široký...mněl to být jenom návrh a šéf řek že je to dobré a že to mam dát na web .)
Inpocasi
Profil
Málo místa pro položky v menu (personalistika se tam nevejde), vlajky jsou lepší statické
Mistr
Profil
Meeval
Vol trochu jiné barvy. Více kontrastní. Zvláště pro spoluobčany s vadami zraku není žádné pošušňáníčko číst tmavě modrý text na světle modrém pozadí.
Mistr
Profil
vlajky jsou lepší statické
No, to máš sice pravdu, ale tohle bych také neviděl zas tak úplně špatně. Spíš tam komicky působí jiná věc. Když si otevřu stránku www.bobo.cz, otevřou se mi stránky v češině. Jakmile najedu ukazovátkem myšky na českou vlajku, objeví se popisek: "Přeložit stránky do češtiny". To by ještě zasloužilo opravu, co říkáš?
Meeval
Profil *
Málo místa pro položky v menu
o něco jsem zmenšil písmo, až bude víc času tak předělám layout

pošušňáníčko číst tmavě modrý text na světle modrém pozadí
tmavě modrý text sem více stmavil a světle modré pozadí sem více zesvětlil .)

Přeložit stránky do češtiny. To by ještě zasloužilo opravu, co říkáš?
říkám, že ano a děkuji za upozornění...už je to opraveno

díky všem za připomínky, pokusím se natom ještě zapracovat....
YoSarin
Profil
Meeval
Sice neumím německy nic více než "Ich haise Martin" a to je ještě nejspíš špatně, ale myslím že "V konstrukci " se německy neřekne "UNDER CONSTRUCTION". (ale to říkám jen proto, že ti závidím, že tvůj první větší projekt vypadá jak vypadá)
IMHO by statické vlaječky byly hezčí
a ke kódu:
ta CSS konstrukce na otvírání menu je pěkná... ;) jen nevím - nešlo by to bez těch podmíněných komentářů pro IE? bylo by to pak asi hezčí - navíc konstrukce typu
<a class="hide">Neco</a>
mi přijde zvláštní... jestli by se pro to nehodil jiný prvek než <a>
< ... width="320px" ... > - tady bych pouvažoval o povyhazování toho px - validátor mi to vyhazuje jako chybu...
U kontaktů mi trošku vadí, že se má klikat na nápis "e-mail" a samotná mailová adresa je neklikatelná
a ještě jedna, poslední, věc - u odkazu na jakpsatweb máš špatně atribut "background-color" (vypadlo ti tam to 'k')
Tak dost hnidopišství - ty stránky jsou hodně v pohodě a lepší než většina firemních prezentací co jsou k vidění ;)

Yo'Sarin
Meeval
Profil *
Yo'Sarin
Sice neumím německy
:) no ja taky ne...němčina mi nějak nepřirostla k srdci...no a řikal sem si že než "UNTER DEM BAUWESEN" je under construction takový běžnější...snad němečtí návštěvníci stránek odpustí


CSS konstrukce na otvírání menu
do menu jsem se pustil jako do první věci a hned sem tvrdě narazil....jak vlastně udělat vyjíždějící menu - proto to schovávání...no a další šok byl promně totální nečitelnost hotového menu v IE...proto ty komentáře...no vcelku sem to menu dělal asi týden :) proto se mi sním nechce moc hýbat když funguje...určitě jde udělat jednodušeji ale zatím nevím jak...ale začínám tušit :D

< ... width="320px" ... >
samozřejmně pravda...pokusím se vyhledat a opravit

mailová adresa
ve firmě nám chodí mraky spamu, proto mně nenapadlo nic lepšího, jako obrana proti botům, než místo zavináče použít obrázek a potom by klikací adresa vypadala divně s hooverem, protože by zavináč neblikal .)

u odkazu na jakpsatweb máš špatně atribut
nejsem si vůbec vědom že bych tam někde mněl odkaz na jakpsatweb :)

jinak Ti děkuji za kritiku i za chválu...je mi jasný že se mam ještě hodně co učit
YoSarin
Profil
mailová adresa
vidíš, toho jsem si nevšiml... i tak by to šlo, sice by to vyžadovalo tvorbu dvou barevných verzí zavináče (a tečky ;) ) a asi i trošku javascriptu (onMouseOver()). Šlo by to, ale couhlasím, že v tomhle případě by to bylo nejspíš za moc peněz málo muziky, i když by to pak líp vypadalo... ;)
u odkazu na jakpsatweb máš špatně atribut
Člověče, ale fakt to tam bylo... :-( jenže teď jsem naprosto neschopnej to tam najít... :-( asi jsem měl otevřenej ještě jinej zdroják a nějak se mi to popletlo... :-) Never mind... ;)
Yo'Sarin
edit
Tak ten odkaz - to jsem měl omylem otevřenej zdroják týhle diskuze... pardon... :-<
Meeval
Profil *
YoSarin
nic se neděje :)
čím víc tak přemýšlím tak z té mojí stránky čiší moje heslo...proč něco dělat jednoduše když to de složitě :D
sem totiž ještě odkojený z basicu na 8bitových počítačích a posléze pascalem :D
house
Profil
Meeval

fakt moc povedené! líbí se mi to a jestli je to opravdu tvůj první větší web tak taky závidím:)

jediné co se mi opravdu nezdá je ta čára kolem pravého sloupce - hvězdičky, kytičky?? navíc dole jiná velikost než na boku, není to pěkné a nehodí se to tam (zkus třeba použít nějaké téma z hlavičky, nebo obyč tenkou čáru jako jinde)
Meeval
Profil *
house
jj...můj první větší web kde sem se snažil použít zásady, o kterých sem se dočetl na různých stránkách. Hlavně jakpsátweb.cz a interval.cz. Jinak předtím sem dělal asi 2 webové stránky - tabulkový layout, rámce a tak...většinou ve FrontPage...tohle sem většinou psal v poznámkovém bloku a později když sem doplňoval do stránek scripty tak DreamWeaver, který mi hlídal syntaxe.

čára kolem pravého sloupce - hvězdičky, kytičky?
původně jsem mněl ten sloupec oddělený prostou tenkou čárou, ale pracuji pro papírenskou firmu, tak jsem použil něco co vypadá jako perforace u bloku (nemusím říkat, že se to samozřejmně shledalo s kladnou odezvou u vedení :D). Bohužel IE to zobrazuje jako podivná kolečka a FF a Opera jako čtverce (styl ohraničení - dotted).

Ještě bych potřeboval poradit, nevíte jak ten pravý sloupec natáhnout až k patce? Kdybych ho měl jako tabulku tak je to jasné, ale stim divem si nevím rady...ani se mi to nikde nepodařilo vygooglovat...díky
Bubák
Profil
Tisk se dá řesit pomocí CSS "media print", nemusí na to být extra odkaz.
Chtělo by to troch zlepšit sémantiku, třeba použít tagy <p>, namísto formátovaných DIVů, místo řádkovaného odsravce pomocí <br> použít seznam <ul>.
Taky mám výhrady k animovaným vlaječkám a k odlišné šířce menu a podmenu.
7/10
YoSarin
Profil
Meeval
mno, pokud vím, tak to snad ani nejde - jediné mě známé řešení je "ošidit" to pomocí pozadí - dát obalovému divu pozadí takové, aby to gradficky vypadalo správně (nehledě na to, že ten div končí někde jinde)
Yo'Sarin
house
Profil
Meeval
původně jsem mněl ten sloupec oddělený prostou tenkou čárou, ale pracuji pro papírenskou firmu, tak jsem použil něco co vypadá jako perforace u bloku (nemusím říkat, že se to samozřejmně shledalo s kladnou odezvou u vedení :D). Bohužel IE to zobrazuje jako podivná kolečka a FF a Opera jako čtverce (styl ohraničení - dotted).

když jsem dávala dotted čáru na jeden web, tak mi to dělalo normální tečky - kolečka, tohle vidím prvně... třeba by ti s tím mohl někdo poradit, protože perforace u bloku by mě při pohledu na tu čáru fakt nenapadla:)
Meeval
Profil *
Bubák
Tisk
Javu bohužel neumím, tak jsem se uchýlil ktomuto řešení...nicméně je výsledek podobný
sémantika
samozřejmě máte pravdu, je to napsané příšerně...už natom pracuji
animované vlaječky
nejsem skalním zastáncem animovaných gifů, ale tyhle vlaječky zase nejsou tak veliká "pěst na oko" .)
šířka podmenu
také se mi to nelíbí, asi budu muset kvůli jednomu dlouhému názvu v podmenu udělat celé nové menu...

YoSarin
jj..pozadí mně taky napadlo....no skusím to použít do další stránky

house
:D no věř mi, že se to opravdu perforaci podobá, jestli ne, tak už mam asi trpím profesní deformací .)
Perforace
Meeval
Profil *
*
Bubák
Tisk
joj, teď mi došlo že sem napsal hloupost....není to Java...Pozná prohlížeč sám odsebe, když budu chtít tisknout, že má použít ten nadefinovaný styl pro tiskárny?
YoSarin
Profil
Meeval
Pozná prohlížeč sám odsebe, když budu chtít tisknout, že má použít ten nadefinovaný styl pro tiskárny?
jj, pozná - dokonce už v náhledu pro tisk se to podle něj zobrazí
Yo'Sarin
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0