Autor Zpráva
Skogen
Profil *
Ahoj Yuhů. Nesmírně si tě vážím za altruismus s jakým přistupuješ ke sdílení webové tvorby. "jak psát web" je fenoménem. Ostatně jistě stejně jako Tvá webová stránka o Krétě. O to víc mne překvapilo, mimochodem po návratu z Kréty, když jsem rozkliknul mail od Seznamu, že mé stránky www.koupaliste-rokycany.wz.cz byly vyhodnoceny jako komerční a proto nebudou přidány do katalogu... Jestliže píši o koupališti v Rokycanech, o čem mám vlastně psát, aby obsah nebyl komerční?? Za web jsem nebral ani dobrou vodu, za správu webu taktéž ne, jestliže na mém webu vydělává třetí osoba, což bych si svým způsobem přál, protože si to zaslouží, je to důvod pro perzekuci? Jak hluboko Seznam klesne? Centrum s webem problém nemá. Nebojím se to v komunikaci zdůrazňovat..

Dotaz: znamená nezařazení do katalogu zároveň i stop pro vyhledávač Seznamu? Pokud ano, promiň, ale trhněte si hnátou..
nightfish
Profil
znamená nezařazení do katalogu zároveň i stop pro vyhledávač Seznamu?
afaik (ne)přítomnost webu v katalogu seznamu nemá vliv na indexaci ve fulltextové databázi
Bubák
Profil
Jestliže píši o koupališti v Rokycanech, o čem mám vlastně psát, aby obsah nebyl komerční??
Můj soukromý názor: třeba o koupání na Rokycansku - řeky, rybníky, koupaliště, bazény...
Dmagician
Profil
1. Toto skor bolo na súkromnú poštu.
2 Riešením na fóre si prakticky zabil šancu sa v kľude a rozumne dohodnúť a zvolil si formu jednostranného nátlaku.
3. Yuhú nie je vlastníkom Seznam.cz takže štekáš na zlý strom.
4. Yuhú nevybavuje poštu na Seznam.cz takže plačeš na nesprávnom hrobe
5. Je to sprachsprostý exhibicionizmus a emocionálne vydieranie najhlbšieho zrna. ("perzekuce", jak "hluboko klesne?"

Jedným slovom, trapas v priamom prenose. ;-)
Retal
Profil
Skogen
Ta stránka vážně vypadá jako firemní prezentace. Kdo duševně zdravý by se zadarmo takhle sepisoval o nějakém koupališti?
Dušan Janovský nemá s katalogem nic společného, jsou to dvě různá oddělení.
Nezařazení do katalogu neznamená stop pro vyhledávač Seznamu.

nightfish
Nicméně zařazení katalogu samozřejmě zlepšuje pozici ve vyhledávačích, jedná se o odkaz z důvěryhodného webu. Yuhů možná kdysi kdesi (SEO @ Nawebu?) prohlásil, že existence zápisu v katalogu pro SS (Seznam Search) určitou (malinkou) váhu má.
Peca
Profil
Skogen
Stránky jsou v rozporu s pravidly wz.cz. Reklama musí být na první stránce webu. Vstupní stránky jsou výslovně zakázány! Takže teď napíšeme na wz a bude po problémech :-)
nonewood
Profil
Peca
Neřekl bych, že této chvíli autor webu porušuje pravidla. Stanovená lhůta pro webmastery na odstranění vstupní stránky je, pokud si dobře vzpomínám, do konce září...
Skogen
Profil *
Pánové, pokud přestane existovat web koupaliste-rokycany.wz.cz, určitě se z toho nesložím. Umístím stránky jinam anebo se na aktivní podílení se na zkostnatělém internetu vykašlu úplně..

Ano, stránky jsem dělal zdarma a zdarma je vedu, protože nejsem tak zoufalý, abych si nemohl dovolit dělat něco jen tak. Nemám zájem psát o Rokycanských řekách a rybnících, nadchlo mne jediné konkrétní koupaliště, kterému jsem tímto hodlal vyjádřit přízeň. Možná jsem "na hlavu", jak se jeden z vás vyjádřil, nicméně spíš mám nyní pocit, že s kopce to jde s internetem jako takovým. Příliš mnoho businessu.

Co se týče Yuhůa, jemu jsem vyjádřil poklonu (o kterou samozřejmě nemusí stát, tím spíše v tomto kontextu), kritiku jsem vznesl vůči Seznamu, se kterým je Yuhů spjat. Kritiku na Seznam jsem pronesl záměrně veřejně, protože kritika na veřejnost patří, nechci soukromně žebrat u pana Janovského, kterého si osobně vážím.

Děkuji za věcné odpovědi.
Skogen
Profil *
Taktéž vám děkuji za dvě nedostatečné v anketě o kvalitě webu ;o)) To hovoří za mnohé. Nechám si je tam :o)
Dmagician
Profil
Skogen
Skogen, Skogen.. unika ti podstata mojej spravy, snaz sa byt trochu prakticky, co keby si skusil na ten majl proste odpovedat a pokusil sa obhajit si svoje postoje tam.
Skogen
Profil *
Já ti naprosto dobře rozumím. Jen nemám chuť se toho cirkusu účastnit. O nic nejde, živím se něčím úplně jiným. To tvé spravedlivé rozhořčení bylo v naprosté většině zcela mimo mísu, to mne spolu s dalším utvrdilo.
Bubák
Profil
Centrum s webem problém nemá.
Centrum má Katalog firem...
Skogen
Profil *
Firemní katalog mne nezajímá. Nedělám pro firmy. Pokud mne Centrum zařadilo automaticky do nějakého "firemního katalogu", budiž. Bylo to bez námitek a bez průtahů. A rovněž bez nákladů, protože když už zadarmo, tak zadarmo! Platit nehodlám.
Dmagician
Profil
Já ti naprosto dobře rozumím. Jen nemám chuť se toho cirkusu účastnit. O nic nejde, živím se něčím úplně jiným. To tvé spravedlivé rozhořčení bylo v naprosté většině zcela mimo mísu, to mne spolu s dalším utvrdilo.
Ano je to typicka vlastnost cloveka, ze si svoje hriechy dokaze vzdy skvele ospravedlnit a zdovodnit... a hlavne v ramci snahy o zachovanie osobnej integrity (ci cohosi takeho) aj v ziadnom pripade nepripustit. ;-). Kazdopadne mne to nevadi, je to tvoj problem.
Yuhů
Profil
Skogene, díky za dotaz. Tento typ by asi opravdu byl spíš na soukromou poštu. Já vím, že vyzývám k používání diskuse, takže si za to tak trochu můžu.

Snažíš se stránku přidat do nekomerčního katalogu. Já katalogu téměř vůbec nerozumím, ale katalog má dvě větve -- komerční a nekomerční. Pokud tě nechtějí přidat do nekomerčního, nech se přidat do komerčního. Nevím, jestli to jde udělat zdarma, ale pokud v katalogu ještě žádné stránky nemáš, tak se můžeš do katalogu nechat zařadit bezplatně tak zvaným negarantovaným zápisem. Že se to nestalo automaticky jako v Centru, je dáno tím, že ty dvě větve jsou opravdu hodně oddělené.

Já se podílím na fulltextu. Fulltext je s katalogem propojen jen velmi slabě. Zjednodušeně řečeno si fulltext z katalogu bere pouze neznámá URL. Pokud na tebe někdo odkazuje, pravděpodobně si tvoje stránky fulltext rychle najde a v katalogu být nepotřebuješ. Jinak se fulltext o katalog vůbec nestará a nezařazení do katalogu si nikdo ani nevšimne.

Stačí ti prosím tato odpověď?

Pokud příště budeš psát do diskuse, zvol prosím odpovídající fórum (tohle by se hodilo spíše do vyhledávačů) a lepší nadpis.
Skogen
Profil *
Pro Yuhů: Za daných okolností pro mne katalog postrádá význam, který jsem mu prvotně přikládal. Děkuji za vstřícnou odpověď, o kterou jsem poněkud méně vstřícně žádal..

Výtku k zařazení příspěvku a k jeho nadpisu akceptuji.
Mistr
Profil
Skogen
se můžeš do katalogu nechat zařadit bezplatně tak zvaným negarantovaným zápisem
Máš IČ provozovatele toho koupaliště, adresu a telefon? Pak by snad neměl být problém zařadit koupaliště mezi negarantované zápisy. Nic Ti ovšem nezaručuji, musel bych se ještě podívat do manuálů. Přeci jen koupaliště nepřidáváme každý den.
Mistr
Profil
Skogen
Teď mě napadá, že bys ty stránky musel zoficielnit, tedy, že by to musely být oficielní stránky provozovatele toho koupaliště věnující se tomu koupališti. Jakési "fandovské" stránky by mi nadřízení asi nedovolili přidat, protože by z toho také mohla být nějaká nepříjemnost.
Skogen
Profil *
O to právě jde. Vlastníkem koupaliště je město Rokycany, nikoliv soukromá firma či zájmová organizace, jednat s úřady státní správy je jaksi během na dlouhou trať a možná bych při potenciálním "přechodu na oficiální verzi" webu musel přijmout mechanismy, o kterých dnes nemám ani tušení... Neformálně tento počin sympatie má, k oficiální spolupráci mne nikdo neoslovil a pochybuji, že by úřady měly zájem o navýšení práce..

Nechte to prosím tak jak to je, Yuhů mi (přes to, že jsem byl opravdu v ráži) trpělivě vysvětlil, jak se na Seznamu věci mají, o což mi šlo. Katalog je důležitý, pokud však na něm podstatně nezávisí fulltext, nemám dále námitek a rozhodně bych nerad kohokoliv vystavoval faktickým nepříjemnostem. Děkuji. Pokud nemáte nic proti, považujte prosím věc za uzavřenou.
Anonymní
Profil *
Komerční stránky do katalogu seznamu jdou registrovat bezplatně (jestli se v poslední době něco nezměnilo). Ovšem povinný a "klíčový" údaj při registraci do komerční části je IČO, a pokud IČO města Rokycan už tam bylo při nějaké jiné registraci použito a koupaliště vlastní IČO nemá, máte smůlu.
Bubák
Profil
Vlastníkem koupaliště je město ...
Město, obec, ... může vlastnit několik příspěvkových organizací, každou s jiným IČO. Obchodní rejstřík je někde na webu.
Mila
Profil
Teda to mně zapotilo, tolik příspěvků.
OBDIVUJI tvoje pouto k tomu koupališti, jen doufám, že v tom není něco jiného?!
Zadarmíko se poslední dobou moc lidem nechce dělat.
Skogen
Profil *
:o) Lidé, čím dál tím více mne udivujete praktickým předváděním rčení "zadarmo ani kuře nehrabe"... Chystám se zanedlouho pustit do webu o Stalidě - doufám, že mne nebudeš podezřívat z toho, že jsem s Řeky v mezinárodním platebním styku, když mimojiné hodlám vychválit i naše někdejší ubytování a samotného "pana domácího" ;o)) Když si prohlédneš ten stávající nešťastný web o koupališti, jeho zdroják a nedejbože .css soubor, jistě uznáš, že na prachy to není. Prostě se tím bavím. Skutečně vážně míněné weby přece nesvěříš hostingu na webzdarma ;o) to ovšem neznamená, že z podmínek nehodlám vytěžit maximum, které lze.
Mistr
Profil
Anonymní
povinný a "klíčový" údaj při registraci do komerční části je IČO
Není sice tak úplně povinný, ale i tak souhlasím.

pokud IČO města Rokycan už tam bylo při nějaké jiné registraci použito a koupaliště vlastní IČO nemá, máte smůlu
Nemáte, řešitelné by to bylo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0