Autor Zpráva
YoSarin
Profil
Zdravím :)
podívejte se, pěkně prosím, na http://www.yosarin.net je to v podstatě moje osobní vizitka - beru veškeré návrhy co přidat / ubrat (tak mě napadá, že tam nejsou kontaktní informace :-D ) a prosil bych také vyjádření se k vzhledu a kódu.
A tak trošku off-topic - co myslíte, mají vůbec podobné "vizitky" na internetu nějakou cenu? ;)
Yo'Sarin
Mistr
Profil
(1) Dělá to na mě dojem, že je to takové strašně "pidi". Proč to nezvětšit?
(2) Levý hnědý sloupek bych protáhnul do stejné délky jako ten pravý.
(3) Postrádám nějaké logo.
(4) Hnědé písmo na okrovém pozadí (i naopak) nepůsobí příliš kontrastně.
(5) Koukám, že děláš FEL na ČVUT. Jsme tedy kolegové, já jsem na Stavebce.
(6) Ve stránce životopisu se po chvilce ztrácím v těch rozklikaných položkách.
(7) Co nějaký nadpis stránek?
(8) Proč odkaz v menu "Hlavní stránka" vede na stránku pojmenovanou "Úvod"?
(9) Absenci kontaktních údajů jsi již zmínil sám.
(10) Cyhbou je též stále stejný nadpis stránky (tag TITLE v části HEAD).
Palladin
Profil *
Mně tam chybí funkce rozbalit vše u životopisu. Když mě zajímá vše o tobě, tak se div neuklikám :-)
Co se týče vzhledu, moc se mi nelíbí podbarvení těch položek, na které můžu kliknout. Ale jsem pouhý divák, ne grafik, takže nedokážu říct, co by se tam hodilo víc...
YoSarin
Profil
Mistr
juj, děkuju, hned jak přestanu vidět dvojitě z ospalosti, tak se pustím do nápravy... ;)
zatím jen tolik:
ad (1) - je to vizitka, v podstatě nutné minimum proto je to pidi, ale zkusím rozšířit a uvidím jak to bude vypadat
ad (2) - nejsem si jistý jak... i když, možná mě něco napadne - musím vymyslet nějaký šikovný obrázek který to zařídí...
ad (3) - zkusím nějaké vymyslet
ad (4) - no, třeba červené písmo na černém pozadí kontrastní je, ale číst se nedá ;) ale chápu jak to myslíš, nicméně tahle kombinace se mi celkem líbí a přijde mi i celkem bez problému čitelná
ad (5) - nevíš o nějakém volném bydlení v praze - kámoš se teď na stavebku hlásil z chomutova a nedostal kolej ;)
ad (6) - nějaký nápad na zlepšení? to rozklikávání tam je právě pro to, aby to bylo přehlednější...
ad (7) - rozhodně není od věci
ad (8) - hups... tady jsi mě nachtal v nedbalkách... nevím, opravím...
ad (9) - :-)
ad (10) - ještě budu muset nějak vymyslet... :-)
každopádně díky za připomínky
Yo'Sarin
YoSarin
Profil
Palladin
expand all/colaps all - o tom jsem taky uvažoval, ale řekl jsem si že by to bylo za moc námahy nepatrný výsledek, ale když to alespoň jedna osoba uvítá, tak to nějak vymyslím
podbarvení - budu experimentovat, taky mi to přijde trošku "neotesané" ale mám rád výrazné odkazy
Yo'Sarin
Miloš
Profil
— Špatně se mi to čte – že by kontrast?
— Na můj vkus moc smajlíků = předpoklad, že je návštěvník hlupák a nepozná vtip, nadsázku a podobně. Já osobně bych smajlíky vyházel vůbec.
— Navigaci bych přidal o maličko víc na horním a spodním paddingu
— Souvislejší text (úvod a reference) by bylo vhodné zpřehlednit – buď text-indent (jak je obvyklé v českých knihách), nebo větší margin-bottom (případně obojí; nutno odzkoušet, jak to bude vypadat).
— e-mail v kontaktech – návštěvník neví na první pohled, zda je to formulář nebo <a href="mailto:
— Sémanticky to není špatné, ale v <div class="left"><a href= bych nahradil ten div něčím vhodnějším. Když už ne <ul> (u takto jednoduché navigace v prostém HTML jej taky ne vždy používám), tak alespoň běžným odstavcem (třeba <p id="menu">).
Mistr
Profil
moc smajlíků
Je to vlastně první věc, na které spočinulo mé oko, když jsem stránku otevřel. To asi není úplně nejlepší situace, ne?
Anonymní
Profil *
Je Vám udělena důtka společnosti "Za čitelnější loga"
YoSarin
Profil
Miloš
1 - K tomu kontrastu - jestli se ti to opravdu špatně čte, tak s tím zkusím něco udělat, pokud ti to přijde málo kontrastní jen proto, že nějaké počítadlo vyhodilo NE!, tak nevím... uznávám, že kontrastní to příliš není (mám asi holt dobré oči ;) ) ale když tam dám na písmo černou, tak mi ten kontrast přijde už opravdu dostatečný, ačkoli počitadlo po mně neustále pokřikuje NE! NE! NE!... je to zvláštní. protože když zadám tmavě modrou (#000066) tak už je to kontrastní správně, ale od pohledu mi přijde rozdíl skoro minimální...
2 - Smaijlíci - a já byl tak rád že je tam mám... :-) i když - uznávám že na vizitce beztak nemají co dělat... půjdou pryč, nebo je alespoň silně omezím (bude to pro mě těžký - jen se podívejte na moje příspěvky - mám četnost skoro jeden smajlík na řádek :) )
3 - odzkouším
4 - nejsem si jistý že chápu... resp. chápu požadavek, ale nechápu proč zrovna úvod a reference...? reference bych odsadil a zařadil pod životopis (s tím jediným tam souvisejí) ale ten úvod mi opravdu nějak není jasný...
5 - pravda - stačilo by to napsat do title, nebo raději rovnou do odkazu?
6 - popřemýšlím o tom

Mistr
Stydím se, Mistře... :-<

Anonymní
Zařazuji ji do sbírky hned vedle důtek společností "Za inteligentní texty" a "Za stránky bez smajlíků"
něco s tím udělám... :)

EDIT:
To s tím souvislým textem už mi konečně došlo... :-D
YoSarin
Profil
tak jsem opravil hlavičku, vynechal smajlíky a upravil odsazení souvislého textu... Plus ještě změna barviček, snad se vám to teď už bude zdát dostatečně kontrastní... :-)
Zdá se vám to teď lepší?
Yo'Sarin
Miloš
Profil
Prokouklo to, leč ještě pár kritických slov:
— původní logo se mi líbilo víc (já proti němu nic nenamítal) – takhle je to moc prázdné
— Rozcestníček a Reference jsou příliš nalepené na levý kraj (padding-left)
— V referencích „na doménách 3. stupně“ – slovo stupeň jsem v tomto kontextu neslyšel (ale možná že se to používá). Vžitější, řekl bych, je výraz „třetího řádu“ (v horším bych použil „třetí úrovně“, ale možná bych to nepoužil).
formulář na rychlé odeslání mailu – to sice není matoucí, ale návštěvník zase neví, na jakou adresu to jde; možná to ale není důležité. Spíš mě při tom napadlo, že je stránka kontaktů poněkud prázdná na to, aby byla samostatnou stránkou, na stranu druhou je její existence logická. Viděl bych řešení – ušetřit návštěvníkům jedno kliknutí a ten formulář umístit přímo na tuto stránku.
V pravém sloupečku si můžete – v prostém HTML (nenačtou se styly…) si můžu… (ale je to jen drobnost)
Inpocasi
Profil
Zadávat šířku v % je pro velký rozlišení špatný- je vidim pouze takovou nudli a ne web
YoSarin
Profil
- souhlasím, je to prázdné, ale vůbec netuším, co bych měl dát tam doprostřed, ještě zkusím něco vymyslet
- Rozcestníček a reference - Jestli myslíš nadpisy (?) tak ty už jsem posunul
- domény 3. stupně - myslím že máš pravdu, nějak jsem si ve tři ráno nemohl vzpomenout na to správné slovní spojení... :-)
- Mailový formulář - dobrý nápad :-)
- pravda pravdoucí, ale když jsou vyplé css styly, tak to není jak schovat... :-)

Yo'Sarin
YoSarin
Profil
Inpocasi
Jaké konkrétní rozlišení používáš?
Miloš
Profil
YoSarin
když jsou vyplé css styly, tak to není jak schovat
Protože je ale to klikání závislé na javascriptu, bylo by možná lze to tam umístit jen javascriptem (lze-li testovat funkčnost stylů, což nevím). Minimálně by to šlo buď přeformulovat (např. Z důvodu přehlednosti je životopis rozdělený na jednotlivé položky - klikáním na ně "rozbalíte"), nebo (před tuto větu) vložit „při zapnutých stylech“ a v CSS pro tato tři slova zadat display:none.

Další drobnůstka, která mě napadla: screenshot z antiextrem.yosarin.net udělat klikací – buď větší obrázek do popup okna, nebo přímo odkaz na předmětný web.

Na námitku Inpocasi ohledně procent – pomohlo by max-width (exploreru nasimulovat pomocí expression).
Plaváček
Profil
YoSarin


Promiň, ale mě se to celé nelíbí. I minimalismus musí nést nápad a hlavně, mělo by to potěšit oko. Oranžová je moc výrazná až divoká a smysl přerušovaných čar jsem nepochopil ani po lahvince Cabernet Sauvignonu. Zkus se inspirovat třeba zde http://alvinwoon.com/ . Je to trochu klišé a nic, co bych už někde neviděl, ale vypadá mnohem lépe a neurazí.
Inpocasi
Profil
YoSarin
Používám 1400x1050 a prohlížeč firexof, kde se dá nastavit vlastnost max-width, doporučuji použít
YoSarin
Profil
Miloš
Screenshot už kliká... ;)

Inpocasi + Miloš
šířka byla nastavena na max. 700px,

Plaváček
no, bez čar by to vypadalo IMHO ještě hůř, přerušovaný jsou protože se mi to líbilo (teď jsem se koukal jak to vypadá s normálním ohraničením - je to hezčí... :-< ) stránka na kterou odkazuješ prozměnu nijak zvlášť nenadchla mě... :-< Mám rád, když na stránce je minimum obrázků a tenhle konkrétní "note" design se mi moc nelíbí... IMHO otázka vkusu (ne dobrého nebo špatného ale prostě osobního)
Miloš
Profil
YoSarin
šířka byla nastavena na max. 700px
Je to tak lepší, leč – explorer<=6 (jak to bude v 7 netuším) vlastnost max-width nezná a je mu ji nutno naservírovat pomocí žábaskriptu: http://www.svendtofte.com/code/max_width_in_ie/
YoSarin
Profil
Miloš
mám to tam pomocí width: expression(...);
nejsem si jistej (IE <6 nemám k dispozici (ani to rozlišení ;) )) ale mělo by to fungovat snad všude
Miloš
Profil
Jé – teď koukám, že to funguje i v exploreru; měl jsem stránku nakešovanou; po reloadu OK
Miloš
Profil
Starší IE lze otestovat pomocí MSIE Developer Pack (pár drobností ale nefunguje; pokud vím, tak jsou to podmíněné komentáře).
IE 7 (ale i starší explorery) lze také testovat pomocí Virtual PC.
YoSarin
Profil
no, tak jsem trošku experimentoval - myslíte že je to zlepšení?
a mimochodem... jak jsem tak na tom pracoval, tak mě trošku vylekalo, že je to celkem podobné Pixyho stránkám ( http://pixy.cz - neúmyslně) I když... ono je to spíš zbožné přání, kromě barvy to nemá společné ani ťuk... :-)
Mistr
Profil
YoSarin
Sleduji výrazný posun oproti přechozí verzi. A určitě posun k lepšímu. Přesto bych ještě měl poznámky:
(1) Asi celkem naštve, když má narozeniny a Vánoce prakticky ve stejný čas. Dostane dárky najednou... K cukroví ještě dort... Takhle si to najednou vyplácat.
(2) Zkoušel jsi odkazy, které máš uvedené na svých stránkách? Asi ne. Máš tam totiž (možná minimálně) jeden neplatný. Žádné forum.jakpsatweb.cz neexistuje. Změň si to na diskuse.jakpsatweb.cz
Miloš
Profil
K Mistrově výtce stran nefunkčních odkazů – vřele doporučuji free program Xenu's Link Sleuth
YoSarin
Profil
Mistr
(1) - pěkná výtka, díky... :-D ale už jsem si na to docela zvykl ;)
(2) - ááá díky... jsem se krapet zapomněl... to ta skleróza... :-( a to to tady navštěvuju už snad rok... :-(

každopádně díky za vlídná slova, potěšila... :-)

Miloš
Díky, velice pravděpodobně se mi to bude někdy hodit... :-)
YoSarin
Profil
Provedl jsem ještě mírné kosmetické úpravy a trochu pokopal kód - v zájmu lepší sémantiky. Bohužel se mi nepodařilo zbavit některých divů (konkrétně divu .right a divů v referencích a ve vzkazovníku) uvítám jakékoli rady
Nový kód -> http://new.yosarin.net
Starý kód -> http://www.yosarin.net
Yo'Sarin

P.s.: Ještě mi u formulářů chybí labely a u kontaktu <address> (to jsem si uvědomil až teď a už nemám sílu to zapracovat)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0