Autor Zpráva
thingwath
Profil
Spustil jsem nové stránky. Nestrávil jsem nad tím zatím nějak moc času, nicméně by mě zajímalo co si o tom myslíte. Je to zatím lehce bezobsažné, ale jde mi teď hlavně o vzhled. Hodnoťte prosím hlavně celkový návrh vzhledu a kód.

Vím o tom, že obrázek občas podlézá a objevuje se v obsahu, ale zatím mě nenapadlo jak to spolehlivě řešit. Jde mi o pokud možno jednoduchý nepřekombinovaný vzhled, takže se sice nebráním návrhům na lehčí vyšperkování, ale nechci to přehnat. Titulka mi například přijde vyzdobená v zásadě dost.

Děkuji vám za všechny hodnotné připomínky :-)
mat
Profil
hodnotit kód, to by bylo jako hodnotit textpattern (a to si raději netroufám...), takže spíše ke vzhledu a rozvržení stránky -

vzhled je pro mě takový nemastný neslaný, jako velkou chybu vidím použití šedé barvy na navštívené odkazy (na šedém podkladu nejsou vidět), nelíbí se mi ani to, že alibisticky upouštíš od optimalizace webu pro IE (v něm stránky nevypadají ani trošku hezky) - IE má stále kolem 85% uživatelů, pokud o ně nechceš přijít, něco s tím udělej...

rovržení stránky - dát odkaz na rss nahoru nad hlavičku, doprostřed, na místo, které je nejvíce na očích a mohlo by být použito na užitečnější věci, mi přijde nešťastné - odkaz na rss kanály bych dal někam do menu, kdo rss hledá, ten si jej najde... a ještě jedna poznámka - chybí nějaká patička (tam by mohl být zmíněn autor, ne nahoře vedle rss) s odkazem na index...
Leo
Profil
Prvni dojem je velice pochmurny az depresivni, ale treba je to verny odkaz tve duse :-) Spis by se to hodilo pro Spolek pratel zehu, nebo nejake soukrome krematorium, Leo
thingwath
Profil
Co se kódu týče, tak třeba titulka je čistě statická šablona, kterou jsem napsal celou sám, jenom velmi malé kousky (a na jiných stránkách, na titulce fakt ne) jsou přímo generované, takže kód hodnotit můžete a textpattern přitom hodnotit nebudete :-)

IE ani nemám, takže se mi v něm blbě testuje, ale zkusím se na to trochu podívat. Odkazy jsou pravda trochu tmavé, asi je změním.

Patičku už mi vytýkali, pokud se k tomu ještě někdo přidá, tak ji udělám. RSS asi dám jenom ke článkům. Každopádně, tam nad hlavičku stejně nemám moc co dát, možná nějaké odkazy, ale jinak by byla dost nevyužitá.

Depresivní? Až zas tak moc depresivní aby to bylo pro soukromé krematorium to být nemělo :-) Trochu temnější to jo, ale zase tak moc...
Leo
Profil
"Depresivní? Až zas tak moc depresivní aby to bylo pro soukromé krematorium to být nemělo :-) Trochu temnější to jo, ale zase tak moc..."

Treba to na jare az neco rozkvete nebude tak zly, ale ted v zime je to VELMI smutne a nevesele, chce to BARVY, Leo
thingwath
Profil
Nerad bych to s barvama přehnal. Osobně mi teda ty stránky na jaře budou připadat mnohem smutnější, protože mi budou připomínat tu zimu, kterou mám tak rád :-) Ne, vážně, nevím kam tam přidat barvy, aby to nebyl hrozný cirkus.
thingwath
Profil
Maličko jsem zesvětlil navštívené odkazy, je to lepší, nebo mám rovnou použít jinou barvu (jakou?, nenapadá mě)?
mat
Profil
co se týče mě, barvy mi zase až tak moc nevadí, spíš bych se zaměřil na to, jak využít ten prázdný prostor vpravo (v mozille mám obsah vlevo) a vpravo je pod tím obrázkem v hlavičce prázdné místo...

jinak musím ještě říct, že při druhé návštěvě se mi web už tak nemastný neslaný nezdá..., ty odkazy už vypadají lépe, možná bych ale udělal jednu věc - celý web bych vpravo kousek za nápisem atom v hlavičce uřízl a to, co zůstane bych vycentroval, doufáš, že si to dovedeš představit
thingwath
Profil
Hm, to by možná šlo. Na druhou stranu, možná by stačilo vycentrovat jenom obsah pod hlavičkou. Ono totiž ty floaty se ve větším rozlišení zobrazí vedle sebe. Takhle by to mohlo vypadat asi jako stránka 'o mně'. Když floaty ještě zmenším, tak to nebude vypadat dobře. Budou-li moc široké, bude se to blbě číst.

On je tam problém, že míry jsou kvůli roztahovatelnosti zadané ve čtverčících, což mi dělá problém třeba s obrázkem, který tak nemůžu odladit na pixely (minimálně to neumím). Když zadám míry v pixelech, tak se to zase při zvětšení písma rozsype. I když je fakt, že při mírách v pixelech bych asi dokázal ten prostor využít líp, protože bych přesně věděl, kde co bude.

Jenže nějaká rozumná použitelnost při všech velikostech písma je pro mě důležitá věc, bral jsem na to docela ohled.
thingwath
Profil
Tak jsem zkusil vycentrovat boxy na titulce, nevím, vypadá to líp?
mat
Profil
já spíš myslel udělat tohle: oříznutý layout , který bych pak vystředil (v hlavičce bys měl samozřejmě ten obrázek lesa, ale jen kousek, co by se vešlo...
thingwath
Profil
Chápu, no, zkusit se to dá taky, ale aby to pak nebylo zbytečně moc úzké. Podívám se na to.
mat
Profil
může to být i širší, samozřejmě, to oříznutí je, jak mě padla ruka - když tomu pak dáš nějaké hezké pozadí pro body, může ten web vypadat velice dobře...
Tin
Profil
vypadá to dobře, jen bych:
>odkazy O mně + psaní - ???????- jsou divný, NĚCO s tím udělej
>změnil pořadí záložek: Vítejte, pak Novinky a pak Technické řešení
>odkazy (hlavně v textu) nedělal tak výrazně
>přidal barvení scrollbaru pro IE (sice by stránky měly všude fungovat stejně, ale když někomu můžu přidat nějakou tu "třešinku", tak proč jí tam nedat???)
thingwath
Profil
Dovolím si toto téma zamknout, protože v nejbližší době chystám přechod na wiki a tím toto ztratí smysl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0