Autor Zpráva
pete
Profil
Zdravím,

udělal jsem si nový layout na osobních stránkách http://pmatous.net/ a docela by mě zajímalo, co si o něm myslí ostatní. Hlavně mě zajímá, jestli se to někomu "sype" (ať mě klidně vynadá, zkusím s tím něco udělat); ještě jsem neměl dost času to pořádně odzkoušet... Předem díky.
thingwath
Profil
Takové optimistické :-) (mrkni na kritiku mých stránek ;-)) Každopádně, ve Firefoxu nemám problém, jenom to menu je (bílá na šedé) docela blbě vidět. Moc pěkné.
mat
Profil
pete

ta hlavička už je hotová? Nechybí v ní něco? Třeba logo nebo nějaký titulek, podle kterého si tě uživatelé propříště zapamatují?

druhá poznámka - odkazy v menu jsou nečitelné - bílá barva v šedé není prostě dost dobře čitelná...

a třetí poznámka - je sice hezké, že podtrháváš odkazy, ale podtrhávat zelený odkaz při hover oranžově, to moc neladí... ale asi je věc názoru...

ale jinak jsou stránky moc pěkné, jen mi chybí odkaz na homepage (to že tímto odkazem jsou "poznamky" v horním menu, nemůžu tušit...)
pete
Profil
thingwatch, mat - díky za kritiku

- šedá a bílá - bílou nechám, šedou ztmavim (asi #666666) - bude to stačit?
- titulek - zatím nevím, co tam napsat ("osobní stránky..."), klikací ho udělám (buď ten titulek, nabo pozadí).
- odkazy - a co kdyby se na oranžovou měnil celý odkaz (i text)?
pete
Profil
update:

- šedou v navigace jsem ztmavil o 2 stupně (pixyho generátor). je to lepší, nebo ještě tmavší?
- titulek zatím není, ale hlavička je klikací s title, kam to vede
- oranžovou nahradila jiná barva a mění se celý odkaz
Marty
Profil
Pěkné, pěkné.
Kromě toho, co bylo řečeno již výše tak:
- odkazy mě příjdou hrozně agresívní, kdyby jejich podtržení bylo tenčí, bylo by to fajn
- chybí mi metadata, u takovéto stránky je to podle mě škoda(aspoň popisek a kódování)
- při zvětšení písma, některé nadpisy přetečou a nejsou vidět, u toho menu napravo(poznámky, odkazy, soubory) bych asi sáhnul po definici velikosti písma v pixelech
- u těch akronymů, které máš vložené v tagu code, bych nachal čárkované podškrtnutí jen na spodu slova
pete
Profil
Marty:

- podtržení jsem zmenšíl na 1px a vypadá to líp, díky.
- metadata: kódování? mám utf-8, a to se u xhtml neuvádí, pouze pokud je jiné než utf-8. alespoň jsem to někde četl... a validátor mi žádne varovaní nevrátil. a popisek (description?) tam dodám, až mě napadne titulek...
- menu v px - nad tim jsem přemýšlel už když jsem to dělal, ale pak jsem to zavrhnul - projeví se to jenom v internet exploreru (a to ještě jen ve výhozím nastavení prohlížeče), stačí že už jsem mu uzpůsobil css aby to vypadalo přibližně stejně jako jinde. a pak mi přišlo docela rozumné mít velikost fontů ve stejných jednotkách.
- code - tam to takhle nechám, podtržení zespoda použiju (časem) na text s title (jeko to má yuhu, macich a další... je to "všude stejný" asi něco jako podtržení odkazu) - to už je detail.
Marty
Profil
- metadata: kódování? mám utf-8, a to se u xhtml neuvádí, pouze pokud je jiné než utf-8. alespoň jsem to někde četl... a validátor mi žádne varovaní nevrátil. a popisek (description?) tam dodám, až mě napadne titulek

v tomto případě máš pravdu, já používám windows-1250 a s tímto zkušenosti nemám

btw:
- udělej na konci stránky nějakou šipečku, kterou se uživatel bude moct vrátit nahoru na nejnovější příspěvek
- možná bych do zdrojáku dal skryté odkazy na přeskočení k navigaci, pokud by měl uživatel vypnuty css, tyto odkazy by se mu ukázaly a po jejich aktivaci, by se stránka odrolovala k navigačnímu menu

jedná se ale jen o drobné vylepšení, které mě jen napadly jak ještě stránku zdokonalit
pete
Profil
Marty:

- přeskočení navigace/toplink - navigaci je v kódu až za obsahem, takže stačí zmáčknout end a jseš tam :-) vážně nepředpokládám, že by si to prohlížel někdo na pda, mobilu..., tak hodnotný obsah tam nemám :-) (i když loni v prosinci mi tam dvakrát někdo přišel s prohlížečem lynx) ale odkaz na začátek bych tam možná dát mohl...
Marty
Profil
A ještě něco:
zkoušel jsem stránku zobrazit v IE 5.0 a trochu se to rozsypalo(vycentrovalo se to nalevo, a menu napravo je takový popřeházený) ale není to nic tragickýho.
pete
Profil
Marty:

upřímně na ie 5.x kašlu - stačí, že se to v něm dá přečíst (ie5 a 5.5 tvoří dohromady 2% mých statistik).
Martin
Profil
Já bych u posledních komentářů odlišil jinou barvou jména autorů příspěvků a taky bych změnil barvu odkazu při najetí myší, jinak se mi stránky docela líbí.
pete
Profil
Martin:

Díky. Odlišení a změnu barvy odkazu u posledních komentářů nemůžu nijak "individualizovat", musel bych upravit výstup systému (ten seznam posledních komentářů generuje systém sám) a na to nemám, protože neumím programovat...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0