Autor Zpráva
masterhack
Profil *
masterhack.sk

na jaknaweb.com mi to zkritizovali hrozne...mozno tu niekto nadňjde na mojej stranke aspon jednu vec ktora sa mu bude pacit:-)
kuko
Profil *
myslim ze ani tu nemas sancu...
pds
Profil
Ten hrubý font mi vadí, aj bledomodrá na tmavomodrej nevyzerá dobre
AlešD
Profil
Vezmu to jaksi popořadě:
design:
- špatně čitelné písmo, malý kontrast pozadí versus písmo, což je dost v kontrastu s větou: "Kladiem dôraz predovšetkým na prístupnosť a dokonalosť." Přístupné to není.
- hover v menu dost podivný
- neklikací hlavička, dost uživatelů je na to zvyklých (třeba já) a pak jsou zmatení
- hlavička celkově nevýrazná, zaniká v tom modrém moři
- design celkem vypadá tak, jako by spíš ani neexistoval

kód:
- XHTML 1.0 strict - proč, když se posílá s mime text/html?
- menu bych dal do UL (pro HTML do MENU), nicméně to není výtka, spíš jen tak :-)
- odceňuji obsah TITLE, který je na každé stránce vztažený k dané stránce, přítomnost H1
- URL http://www.masterhack.sk/?p=2 - pokus bych se zařídit "hezčí" odkaz, třeba pomocí .htaccess
- odstavce do odstavců P, nikoliv pomocí BR
- lehce předivováno

obsah:
No, popravdě řečeno zatím nic moc, ale jedná se zřejmě o první prototyp

Závěr:
- popracoval bych především na designu, hlavně na kontrastu písma versus pozadí, návrh nové hlavičky
- dotáhl bych drobné detaily kódu
- hlavně bych to naplnil nějakým smysluplným obsahem
masterhack
Profil *
AlešD: pekne dakujem:) koneccne nejaky normalny clovek co mi napise kritiku a ne ze "je to modre" ako na JNW...som len rpogramator a aby som navrhol takyto design tak som na to potreboval cele leto:-D nad niektorymi vecami som uvazoval ze dokoncim..napriklad klikaciu hlavicku, .htaccess jednoznacne koli seo, mas pravu, je tam este iba prototyp obsahu a predivovane je to koli box-modelu v IE a zrejme vymazem z hlavicky aj zo seo slovo "design" :-( este raz dik;-)
Polaroid
Profil
masterhack

Pokud nejsi grafik, tak se vzhledem webu zbytečně nezatěžuj, prostě udělej jenom lehký CSS design bez obrázků a jiných nesmyslů s rozumnými barvami - světlé, černobílé nebo s jednou decentní barvou - a vypiluj jenom kód, nebo prostě to, co umíš.

K samotnému webu jenom jedna poznámka: Na statické stránce, kam se možná jenom includuje nějaké to menu, je opravdu jedno, jak rychle se vygenerovala. Smaž tuto zbytečnou informaci.
Bubák
Profil
K (ne)čitelnosti bylo řečeno dost, nebudu opakovat.
Lehce snížená přístupnost při vypnutých obrázcích (obrázkové podnadpisy). Ctělo by to klikací logo. Nadpis pouze H1, chybí podnadpisy, odstavce, seznamy.
STATIST. - to je co? To byl problém udělat menším písmem, rozšířit sloupec asi o 20px, použít menší nápis, nebo kratší slovo, třeba "Přehled"?
Bubák
Profil
AlešD
- menu bych dal do UL (pro HTML do MENU)
Pleteš si HTML - XHTML a transitional - strict. HTML předpokládáš automaticky transitional a XHTML předpokládáš automaticky strict.
masterhack
Profil *
Polaroid: no som grafik - ovladam photoshop an vysokej urovni ale neviem kombinovat farby...to je moj problem

a k tomu xhtml strict - ake tam mam dat? mal som validne xhtml1.1 a kamos mi povedal ze mam dat xhtml1.0 strict...cital som si o tom ale asi nie dostatocne tak mi pls poradte nejaky dobry clanok o dtd. dik
Railbot
Profil
masterhack
no som grafik - ovladam photoshop an vysokej urovni ale neviem kombinovat farby...to je moj problem

Ovládat Photoshop na vysoké úrovni umí kdekdo a kdekdo se to může celkem snadno naučit, jenže to tě ještě nepasuje na grafika. Strojově používat efekty a patlat něco, co se dá najít v každém druhém tutorialu na netu není žádné umění. Na takové úrovni umí pracovat vážně hodně lidí včetně mě.
Člověka dělá grafikem teprve estetické a grafické cítění, cit pro detail a vlastní nápady, k čemuž už je potřeba nějaký ten talent, vlohy a to má z těch všech "photoshop expertů" mizivé procento.
A pokud nemáš cit pro barvy, pak nikdy nemůžeš být grafikem, natož dobrým grafikem.

Je mi líto, ale musel jsem tě trochu uvést do reality z těch mylných iluzí.
Keilew
Profil
Railbot má naprostou pravdu. Tady na tomto fóru se pohybují max. 2-3 lidi, kteří se mohou nazývat grafikama a já to určitě nejsem:-))
Polaroid
Profil
Keilew
Teda na to, že tu nejseš ani 2 měsíce se dost vyznáš.
Keilew
Profil
Polaroid
Dva měsíce registrovaný, předtím půlrok pasivně čtoucí (jak stránky tak diskusi)... Ale je fakt, že všechny zdejší asi neznám. Omlouvám se....
AlešD
Profil
Bubák:
Pleteš si HTML - XHTML a transitional - strict. HTML předpokládáš automaticky transitional a XHTML
předpokládáš automaticky strict.


Sypu si popel na svoji plešatou hlavu, skutečně to tak vyznívá, nicméně rozdíl mezi transitional, strict a frameset znám.
AlešD
Profil
Masterhack:
k tomu xhtml strict - ake tam mam dat?

vzhledem k tomu, že posíláš mime typ text/html tak by byl nejlepší HTML4.01 transitional, to je ovšem pouze můj názor.
Railbot
Profil
vzhledem k tomu, že posíláš mime typ text/html tak by byl nejlepší HTML4.01 transitional, to je ovšem pouze můj názor.

jako text/html muze klidne posilat i XHTML, jak prechodove tak striktni. Nikde neni napsano, ze nesmi.
masterhack
Profil *
Railbot: jj mas pravdu...som tym len chcel povedat ze viem ovladat photoshop ale nemam talent na farby:( takze opravujem - nesom grafik, som len pouzivatel photoshopu:)

AlešD: fakt by mi najlepsie pomohol nejaky clanok a xhtml a mime a takychto veciach lebo v tom nemam celkom jasno:(
Railbot
Profil
masterhack
http://www.sovavsiti.cz/c01242.html - Co je to XHTML?
http://dero.name/weblog/xhtml-mime/ - Co je to MIME type?
Joker
Profil
Asi bych těm stránkám vytkl to co většina tady... modrá barva na modrém pozadí opravdu není dobrý nápad ;) Dost špatně se to čte, alespoň já se na stránce s úvodem nějak nemůžu očima "zachytit" textu, abych vůbec začal číst. A to si myslím, že přes dlouholeté čučení do monitorů vidím ještě pořád dobře.
S vypnutými obrázky se pravý sloupec a patička stávají nečitelné, místo nadpisů zůstanou na stránce "vykousnuté" části.

A jedna drobnost: Dávat ikonku "Valid XHTML" do nějakého prvku co se zobrazí na každé stránce má tu nevýhodu, že to pak máte i na stránkách, které validní nejsou a působí to pak trochu trapně ;-) Zde například kniha návštěv (ono tam taky nic moc jiného není, že :) )
RaDeoon
Profil *
Nebudu opakovat tedy jen : nehodící doména ... masterhack to je jako takový ty webu o hackování a ********** ... jsem si říkal ... omg další trapnej týpek :(
AlešD
Profil
Railbot:
jako text/html muze klidne posilat i XHTML, jak prechodove tak striktni. Nikde neni napsano, ze nesmi.

Souhlas, ale nic takového jsem netvrdil, pouze tvrdím,že by se XHTML mělo správněji posílat jako aplication/xml-xhtml . To, že to někde nefunguje, tak jak by mělo, je věc druhá. Pokud text/html, pak je, podle mě, lepší použít HTML. A transitional proto abych se neochudil o některé, docela fajn užitečné tagy (for example MENU). Zvlášť když se zdá, že specifikace XHTML 2 je vrací, byť pod jiným jménem, zpět (NL).

Ale je fakt, že to co tvrdíš ty je pravda. Nevím, že by to někde nefungovalo.
AlešD
Profil
masterhack:
abych neunášel tady tu diskuzu někam jinam:

- nevím jestli se mě to zdá, ale ten kontrast pozadí písmo se nějak zlepšil, ale ještě bych přidal
- možná jsem si zvykl, ale i ten design mi přijde lepší (oranžová v nadpisech)

Prováděl jsi nějaké změny?

Pokud vypnu styly CSS, vidím menu takto:

Úvod Služby Referencie Kontakt Kniha návštev

A ztrácí se to v textu

Proto jsem doporučoval ten nečíslovaný seznam, pak by to bylo nějak takto:

* Úvod
* Služby
* Referencie
* Kontakt
* Kniha návštev

což mě přijde mnohem lepší
masterhack
Profil *
RaDeoon:to je moja prezyvka...nevedel som ze co tam budem mat tak som si zvolil takuto domenu...teraz to trosku lutujem ale co narobis...bola dobra akcia:)

AlešD:nerobil som ziadne zmeny, pracujem na novom designe kedze tento je zly...zrobim tam aj style-schwitcher

pre vetkych...uz tu nemusite vkladat prispevky...myslim ze vsetko tu uz bolo povedane...aby ste sa zbytocne neopakovali...ked opravim chyby a design tak vas poprosim o znovu-okomentovanie. za vsetky pripomienky vam dakujem:) zatim
masterhack
Profil *
este nieco....Railbot...dik za tie navody:ň prestudoval som vsetko aj dalsie linky ktore odtial odkazovali ale nepodarilo sa mi nastavit moju stanku ako application/xml+xhtml...dokonca ani ked som skopiroval zdrojovy kod stranky ktora taketo mime mala:( uz som zufaly...ak by mal niekto trosku casu tak mi to pls vysvetlite...staci v kocke...detaily si vystudujem...dakujem
Railbot
Profil
masterhack
na application/xml+xhtml se vykasli a pouzivej dal text/html. Zbytecne si nekomplikuj zivot. On totiz IE application/xml+xhtml nechape, takze by jsi pro nej udelal sve stranky nepristupne a to nechces.
masterhack
Profil *
Railbot: ok...takze to bolo OT :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0