Autor Zpráva
dracek
Profil
Dobry den, zajímá mě hodnocení designu těchto stránek:
http://draksoft.net

a také http://draksoft.net/blocek/
pár poznámek k blocku:
->v ie to nefunguje, zatím nemám náladu to opravovat
->funguje to v FireFoxu a Opere

Dekuji

/* edit: nehodnoťte mi obsah ;) */
/* edit editu: aldrede, jediny slovo a az te potkam, tak uvidis..!! */
Miloš
Profil
Darksoft.net – bez hlavičky, bez nadpisu, jako knížka, které chybí obálka a titulní strana. Divné.

blocek – Z rozbalovacího menu se mi houpe žaludek, málem mořská nemoc; brrrrrrr
V textu na můj vkus příliš barev.
Nepodtrhané odkazy = trestuhodnost; nechtěj po nikom, aby prohledával myší text, na co se (ne)dá kliknout…
Když hledíš na validitu, zkus myslet i na sémantiku.
Odkazy nefungují, takže dál není příliš co hodnotit.
dracek
Profil
Darksoft.net – bez hlavičky, bez nadpisu, jako knížka, které chybí obálka a titulní strana. Divné. to musí být vše přeplácané obrázky, flashem a podobnou havětí? ... na logu se jiz delsi dobu pracuje, ale as mym vytvarnym talentem (kresleni) je to obtizne...

blocek – Z rozbalovacího menu se mi houpe žaludek, málem mořská nemoc; brrrrrrr rozbalovací menu? tam nějaké je? já teda vím jen o pop menu (rozblovací a vysunovací je nepatrný rozdíl..ale i tak..)


Nepodtrhané odkazy = trestuhodnost; nechtěj po nikom, aby prohledával myší text, na co se (ne)dá kliknout… ano i ne, jsou označené barevně...underline pridam...

Když hledíš na validitu, zkus myslet i na sémantiku. smim vedet, v cem konkretnim je problem?
    <h1>Vítejte</h1>

<blockquote>
<p>Vítejte v dráčkově <em title="něco jako deníček...ale na webu">blogu</em>. Tento blog má sloužit k vylévání pocitů - jako je <b>zlost</b>,
<b>vztek</b>, <b>zklamání</b> (a možná i k vylévání <em title="případně někoho" class="help">něčeho</em> jiného). A také k různým jiným účelům - popisování principů webtvorby, různým článkům a recenzím...
a také k tomu, abych se mohl <del>chlubit</del>, že mám vlastní blog...
</p>
<p>další odstavec naprosto nesmyslných žvástů...</p>
</blockquote>
toto mi prijde jako naprosto smysluplný zápis bez problémů....
..ah jestli mate na mysli to, ze menu (odkazy) nejsou pomoci ul-li, tak je to proto, že to nepovažuji za nutné a užitečné...

Odkazy nefungují, takže dál není příliš co hodnotit. ano, to proto, že je to návrh designu
Miloš
Profil
dracek
o musí být vše přeplácané obrázky, flashem a podobnou havětí?
Jistěže nemusí; minimálně bez loga, nebo aspoň výraznějšího nadpisu, mi to ale přijde tak, jak jsem napsal.

já teda vím jen o pop menu (rozblovací a vysunovací je nepatrný rozdíl
Nebudem se hádat o slovíčka; víš snad, co jsem měl na mysli.

Nepodtržené odkazy – u barevně bohatého webu není barevné odlišení odkazů nic moc; dá se to omluvit ještě tak v menu (a ještě ne vždy). „underline pridam“ a dobře uděláš.

sémantika:
Třeba to, že text v divu je jako text v ničem (div nenese sémantický význam). Text patří především do odstavce, seznamu nebo nadpisu.
Kód začínající <h3> – nepředchází <h1> a <h2>
dracek
Profil
sémantika:
Třeba to, že text v divu je jako text v ničem (div nenese sémantický význam). Text patří především do odstavce, seznamu nebo nadpisu.
Kód začínající <h3> – nepředchází <h1> a <h2>
nechapu, v cem je spatne, ze na strance neni h1 pred h3 (kdyz tam neba byt nejvetsi nadpis..) - je to stjen, jako kdybych musel pred tucnym pismem pouzit vsecky ruzny jiny typy(podtrzene, skrtnute, itallic..)....
MVK
Profil *
Mám rád vtipné stránky a u té první jsem se bavil výborně. Obsah dále hodnotit nebudu, jak je v propozicích.

1. Je dobrým zvykem mít na stránce nadpis. Je dobrým zvykem tento nadpis považovat za hlavní a označit ho tedy "h1".
Doporučuji například:
http://www.sovavsiti.cz/c01201.html
http://maciweb.net/blog/web/priklady/doctree.htm
Reprezentují dva názorové proudy na využití nadpisů.

2. Barvičky jsem měl na základní škole rád. U nadpisů je rád nemám, stránka vypadá v lepším případě jako papoušek.

Jinak na stránce nic není a není tedy ani co hodnotit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0