Autor Zpráva
matqo
Profil *
tak poprosim o priebezne zhodnotenie mojho webu :) , upozornujem ze sa na nom este pracuje a mierne chcem upravit grafiku takze necakajte zazraky , ide mi hlavne o zhodnotenie kodu.kujem

http://www.m3wdesign.ic.cz
Casero
Profil
matqo
hmm...kod je normální...nic špatného sme v něm nenašel, ale graficky se mi to vubec nelíbí
AlešD
Profil
Dovolím si několik poznámeček:
návrh a grafika (čemuž vůbec nerozuním :-)):
- hover toho menu je sice originální, ale nějak mi neladí se zbytkem
- M3W Design je rozmazané tak, že mám pocit několika dioptrií (subjektivní, vím)
- prohodil bych mezi sebou položky objednávky a cenník, jako návštěvník cvakající zleva doprava, zničehož nic mám vyplnit ve formuláři název služby, kterou jsem neviděl, zmátlo mě to
- vyhodil bych XHTML valid a počítadlo top listu
- zařídil bych si hosting bez těch odkazů na vrchu, pro webdesignérskou firmu to není, podle mě, vhodné
- ty tabulky, něco bych provedl s orámováním (úplně pryč?)
- do referencí bych dal i náhledy odkazovaných webů

kód:
- když už je to XHTML 1.0 Transitionala kódování windows-1250, neměla by být na prvním řádku xml deklarace jazyka <?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>, nebo se deklaruje v posílané HTTP hlavičce ( o čemž pochybuji)?
- klasika: <div class="menu"> , nebylo by lepší <menu> (když je to transitional), nebo <ul>?
MVK
Profil *
1. Výjimečně překousnu validátor, tady se firma může předvést, jací jsou borci.
2. Počítadlo nepřekousnu, to je čirý amatérismus.
3. Ty texty jsou jen testovací doufám? Nad tímhle by lomil rukama učitel slovenštiny i typograf.
4. 65 kB a půl stránky zaplácnuto nic neříkajícím obrázkem? Hezké retro o 5 let zpět, ale to asi nebyl úmysl.
5. Vzhled mi velmi připomíná oblíbený generátor Xara. Řvavé barvy, velké obrázky, stíny. Nejsem grafik, ale vstávají mi vlasy hrůzou.
6. Text ve dvojitě orámované tabulce bez vnitřního prostoru se čtou velmi špatně.
7. Odkazy odlišené jen hoverem? Děláte si legraci?
---------
8. Chlubíte se XHMTL a CSS a cpete do kódu b. Zakázané to výslovně není, ale je to proti veškeré logice uvedených technologií. Když nacpete b do položky obsahující class, to už je na mrtvici.

Stránky v referencích se nesluší posuzovat, ale leccos napoví.

Od firmy, která chce prodávat webové projekty bych čekal o hodně, hodně víc. Ukázkový XHTML + CSS kód, perfektní decentní vzhled, doplňkové služby, SEO, stránky postavené marketingově a psané profíkem, který umí slovensky.
Na 15 letého amatéra slušné, na firmu děsné, na webdesignéry smutné.
matqo
Profil *
kujem za pripomienky :) cenim si kazdy nazor a budem sa snazit priviest stranku k dokonalosti :P zatial je v podstate len narychlo zbuchana(texty , grafika sa bude este menit) akurat mi slo o kod , ci je ok.

co sa tyka dyzajnu s grafikou sa moc nekamaratim ale fakt netusim ako by zhruba mala vyzerat , ked pozrem vacsinu stranok kde ponukaju webdizajnerske sluzby pre inspiraciu jedine co tam vidim ako obrazok su rozne fotky vyslovene blbosti co s webdizajnom nemaju nic !!! (od slnecnice , citrona , motylov , vcely az po elektricke stlpy ,zapad slnka a pohlad na nebo) takze fakt netusim co tam dat.(btw:Xaru nepouzivam :D vsetko robene vlastnorucne)

viem ze validator prekusne vela blbosti a presne toto som chcel nech sa na to niekto objektivne pozre z hladiska kodu.dakujem
Euroblb
Profil
Sory, ale já bych si tady web teda neobjednával ani náhodou.
Nejsem sice bůch ví jakej designer, ale ta trocha citu pro design co my zbyla, mi říká:
"padej preč".
Je to moc vyblité si myslím.

Já bych bejt tebou vymazal ten přehnusný okraj kolem te celé stránky.
Pozadí menu roztáhnout na celou šířku stránky.
A dále bych jsi třebas pohrál rochu z nějakýma ikonkama na ty názvy balíčku v ceníku,
V tabulce to vypadá všechno jak ze staré školy.
A ty reference nejsou taky moc slavné, ale pro začátek proč né.

Toď můj názor a prosím neubijte mě za něj. =)
matqo
Profil *
euroblb : kazdy nazor si cenim ;) ako som vravel na grafiku som lama , som skor programovo na php a momentalne som si na tejto stranke skusal XHTML , preto som chcel hlavne posudit ci to nevyzera prasacky lebo viem ze vlaidatory zozeru kadeco , grafika je nic moc to viem a bude sa prerabat , len zozenem dakeho grafika :D
MVK
Profil *
Po pravdě řečeno - vypadá to prasácky.
Pro někoho se znalostmi PHP a bez znalostí XHTML není vlastní firma dobrý nápad. Leda s někým, kdo umí ten zbytek.
Z těch stránek cítím také naprostou neznalost webového marketingu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na matqo:
1) Nelíbí se mi to. Vizuálně neatraktivní.
2) Jak již zmínil AlešD, menu patří do <menu> seznamu. Tučnost odkazů v něm řeš skrze CSS.
3) Ikonka o validitě je odpuzující, ačkoliv je to asi nejlépe zpracovaný obrázek, co na té stránce je. Pokud klienta validita zajímá, jistě si zvládne validátor najít sám.
4) Tabulky jsou nastylované příšerně. Necentruj jejich obsah, změň/zruš okraje.
5) Text by potřeboval trošku doladit typografii. Před čárkami se nedělá mezera, za tečkami ano.
6) Vůbec bych na tvém místě nezmiňoval používané technologie.
7) A na tvém místě bych ani nepoužíval XML syntaxi.


Reaguji na MVK:
Chlubíte se XHTML a CSS a cpete do kódu b. Zakázané to výslovně není, ale je to proti veškeré logice uvedených technologií.
Historicky vzato značí <b> zdůraznění, nehledě na názor specifikace. Je proti logice cpát jej do každého odkazu v menu.
A jen pro pořádek: V XHTML jsou pořád všechny elementy z HTML, ke změně filosofie nedošlo.

Ukázkový XHTML + CSS kód
Každý zadavatel, který se v oboru alespoň trochu vyzná, ví, že objedná-li si XHTML, tak buď stejně dostane HTML, nebo nedostane funkčnost, kterou od svého webu očekává. Naštěstí pro většinu firem se zadavatelé nevyznají.

bez znalostí XHTML není vlastní firma dobrý nápad
Spíše bez znalostí HTML + CSS. V současné době je XHTML k ničemu, má mizivou podporu. Vyhledávače jej trestají, není-li jim podáváno jako HTML.
Bubák
Profil
Nebudu opakovat, co tu bylo řečeno.
Žádná stránka nemá nadpis.
Statický title - Tag title všech stránek má stejný obsah.
Tiskový náhled vypadá podivně, výtisk asi taky.[
Pro tabulky existují také tagy th - hlavičková buňka tabulky, a caption - hlavička tabulky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0