« 1 2 3 »
Autor Zpráva
janavk
Profil *
Překopala jsem http://poradna.koj.cz. Prosím, kritizujte:)
Anonymní
Profil *
Možná až moc jednoduché. Změnil bych asi logo, zvýrazni menu, málem jsem si ho nevšiml a já osobně bych dal asi jiný než červený hover, mě osobně se nelíbí kombinace modré s červenou, ale je to otázka vkusu.
RPG
Profil
janavk
Pěkné, jednoduché stránky jsou fajn, ale...
... nemohu se zbavit dojmu, že zde byla přehnaná inspirace „JPWéčkem“.
anonym104
Profil
o to ze to vypada jako JPW bych nemluvil, ale tu ikonku s "marge" - vlevo nahore dej pryc... vyber neco lepsiho :)
janavk
Profil *
Juhú to ví, už mi dávno odpustil:)
Díky za názory.


Změnil bych asi logo
ikonku s "marge" - vlevo nahore dej pryc..
To se lehko řekne, ale nápad nemám.
souki
Profil
jenom mě to připomíná JPW?
janavk
Profil *
Dělala jsem to podle Yuhůa, on o tom ví a dovolil mi to.
AlešD
Profil
Pěkné, užitečné a plní to účel. A inspirace JPW, no proč ne.

Místo Marge bych tam dal Quimbyho, jedno jestli fotku a nebo obrázek :-))
janavk
Profil *
Našla jsem siQuimbyho. Není špatný, ale je to chlap:)
AlešD
Profil
Jo, abych jenom nechválil v Opeře 9.0 je ten pravý sloupec dole trochu divný:

nadpis: "Tyto stránky" leze do textu pod ním a Varování je trochu uskočené do leva
AlešD
Profil
janavk: quimby, ta podoba, slizce úskočný pohled, patka vlasů do mastného čela a jenom bradavice chybí, celý puchejř. Myslím, že na web o daňovém poradenství se hodí víc než domácká Marge. Jenom bacha na autorská práva.
janavk
Profil *
Ale je to chlap!!! To já jaksi ne. Nemáte tam nějakou babu s puchejřem?:)
janavk
Profil *
Anonymní
zvýrazni menu,
Zvýraznila jsem, jen nevím, zda to nepůsobí moc tvrdě.
jiný než červený hover,
Dala jsem víc do oran6ova, díky:)
MVK
Profil *
Líbí, mám rád jednoduché vzhledy. Jen je trošku "nezapamatovatelný", ale nahrazuje to zajímavým obsahem.
Hover je dobrý, byť už tošku moc světlý. Možná to dělá to slunce peroucí do světlých rolet.
Kombinace zelená-modrá se mi nelíbí, ale to je věc názoru. Stará škola: Zelená-modrá, pro blázna dobrá.
Zvolil bych bezpatkový font, ale to je zase věc názoru. Z monitoru se mi lépe čte.
Zopakuji po AlešiD:
"nadpis: "Tyto stránky" leze do textu pod ním a Varování je trochu uskočené do leva" - vidím to také a mám FF 1.0.
---------------
Ne, že by to bylo zakázané, ale proč:
- je class=nadpis a ne h1
- jsou některé tagy velkým a některé malým písmem
- jsou přimíchané in-line styly
A na závěr center bych si taky odpustil.
janavk
Profil *
Moc díky, to ... Varování je trochu uskočené do leva" už jsem zvládla.


Zelená-modrá, pro blázna dobrá.
Poslední dobou jsem experimentovala s barvami, a teď jsem skončila u zelené-modré, že vypadá nejlíp. Tak nevím. To moje barevné cítění je na draka, kdyby chtěl někdo přímo poradit, budu ráda.
je class=nadpis a ne h1
- jsou některé tagy velkým a některé malým písmem

To je asi věc čistoty css, je totak?
jsou přimíchané in-line styly
Nechápu, proč ti vadí inline - to je taky o čistotě, nebo že to vypadá špatně?
center
To bych asi měla taky šoupnout do stylů, hm.
MVK
Profil *
Zelená-modrá - nejsem zrovna silný v kramflecích co se vkusu a designu týče, ale kombinace Z-M se mi prostě nelíbí. Osobní názor, žádné dogma.

Nadpisy - Když má stránka nadpis, měl by být h1. Vzhled h1 se dá definovat v CSS. Není to věc čistoty stylu, ale sémantiky a potažmo SEO. Robot vyhledávačů bere slova v h1 jako důležitější a dává jim větší váhu. Hodí se to, až bude někdo tuto stránku hledat přes vyhledávač. Kromě toho se pak dá v textu lépe orientovat.
Obecně je z tohoto důvodu zvykem důležité věci zvýrazňovat přes nadpisy a strong, em a věci zvýrazněné kvůli vzhledu styly (class=...).
Viz http://www.jakpsatweb.cz/css/css-semantika.html a http://www.jakpsatweb.cz/seo/vztah-seo-sem.html
Ale zrovna se dívám, že tam h1 je, jen o kousek níž, přehlédl jsem ho. Mea culpa, mea maxima culpa.
Udělal bych tedy to, že místo class="nadpis" bych použil h2 a tam, kde je h2 (Na těchto stránkách) použil class="nadpis". Ten nadpis u ikony je totiž důležitý, kdežto "Na těchto stránkách" neobsahuje žádnou zajímavou informaci specifikující web. Dejme tomu, že v hx by měly být nadpisy, které obsahují klíčová slova (viz keywords v meta).

Zvyk psát všechny tagy malým písmem je opravdu věc čistoty kódu. A taky to lépe vypadá. V HTML 4 to ničemu nevadí.

Míchání načítaných a in-line stylů je věc lenosti. Proč to není v načítaném stylu, když už tam jednou je. Právě zbavit se atributů v elementech je základní požadavek na CSS a já použiji in-line CSS, tudíž zase nacpu atributy do elementu, jen jinak.
Krom toho se pak čert vyzná, kde jsem zrovna tohle formátoval. Když už jednou načítám CSS, měl bych všechno načítat, jinak je v tom chaos.
(Před pár lety samomluva: "Proč sakra tenhle odstavec vypadá jinak než předchozí?" ....20 minut hraní se styly ... "Jo já v něm nechal inline styl, já lama.")

Center jako tag je zavržený už dávno. Center jako atribut (p align="center") není vhodný v kombinaci s CSS, které to umí taky. Mimochodem s tímhle jsem měl největší potíže při přechodu z HTML na XHTML+CSS.

Když už jsem v rytí do detailů: Tohle " je znak palce, HTML umí i české uvozovky „ “

Jak tak na ty stránky koukám, budu je používat. Jsou hezky seskládané a odkazy na zákony se také hodí. Prima, díky.
AlešD
Profil
MVK: přidávám se k díkům, fakt je to dost dobré.

janavk: Dovolil jsem si zařadit odkaz do mého odkazníčku.
janavk
Profil *
MVK
Díky za připomínky a tvůj čas, pochopila jsem problém s inline styly, zkusím to čistit.

Tohle " je znak palce, HTML umí i české uvozovky „ “ To jsem nepochopila, já tam přece palce nemám nebo co.
Za díky díky,
AlešD
zařadit odkaz Bude mi ctí:)
janavk
Profil *
S těmi nadpisy to bude těžké, h2 mám na všech stránkách a neznám způsob, jak to najednou všechno přejmenovat.
janavk
Profil *
místo class="nadpis" bych použil h2
Já mám h2 na všech stránkách, a nevím, jak by se to dalo najednou přejmenovat.
Anonymní
Profil *
Asi bych změnil adresu, než jsem se na web podíval, tak jsem si myslel, že to je poradna pro kojící matky. A ony to jsou daně!
MVK
Profil *
ad h2
Jediná rada je změnit to pěkně po jednom ručně. Fuška! Až tak kritické to zase není, nespě chá to a nic moc se nestane, když to takhle zůstane, jen když si dám do vyhledávače "daně", bude tento web o několk míst níže. Ono by to stejně chtělo asi provést větší optimalizaci, ale moc jsem to nesledoval. Jsou to rady pro komerční weby, kde jde o větší peníze a návštěvnost je přede vším.

ad uvozovky
V celém webu jsou všude místo uvozovek znaky palce - jsou rovné a vždy nahoře (viz "Získat živnosťák" v levém menu). České uvozovky jsou počáteční dole a mají tvar 99 a konečné nahoře a mají tvar 66.
Krásné rady jsou zde:
http://typografie.wz.cz/chyby.html

ad Anonym
Má pravdu, ta adresa se pro daně opravdu nehodí, ale předpokládal jsem finanční důvody a nezmiňoval to. Nejspíš to bude vaše doména, když webmaster "Solných lamp" www.koj.cz jste taky vy.

Ještě si rýpnu, abych nevyšel ze cviku:
Pokud by to měl být perfektní web, měl by mít zvýrazněný aktivní odkaz. Když klepnu na odkaz Živnosti, tak by v levém menu měl být odkaz Živnosti zvýrazněn a neměl by to být odkaz, když už na té stránce stejně jsem. Ale upozorňuji, že bez skriptování na straně serveru (nejčastěji PHP) by to dělal jen masochista.
Neberte to jako chybu, ale je to další stupeň kvality webu. S PHP je to celkem primitivní trik.

PS: Když se mi nechce pracovat, rád se kouknu na nějaký perspektivní web. U většiny mne totiž napadá jen rada DELETE a znova! Asi jsem moc velký perfekcionista.
janavk
Profil *
Asi zkusím investovat, ráda bych po té práci na tom si taky trochu vydělala... Akorát ty správné domény patrně nebudou volné (už jsem jednou vybírala).
Zase jsem tam hrcla jiné barvy, ještě je chci doladit, ale jsou tak šílené, že by mi je možná měl někdo zkritizovat hned.
anonym104
Profil
to zelene se mi libilo vic.. ale styl JPW a ta marge me tam furt sere :D
janavk
Profil *
Díky za názor, jinak - doporučuji urychleně navštívit patřičné místo. pro anonym104
anonym104
Profil
doporučuji urychleně navštívit patřičné místo

nechapu :D
janavk
Profil *
Jen jsem myslela, že potřebuješ WC.
MVK
Profil *
JPW dobře ví, proč všechno ladí do modré.
janavk
Profil *
dobře ví, proč všechno ladí do modré.
Chceš říct, že to je teď špatně? To by mě mrzelo, začalo se mi to líbit.
AlešD
Profil
v IE je nějak divně uskočená hlavička, to tak má být?

« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0