Autor Zpráva
Rob Roy
Profil *
Dobry den,

zajimal by mne Vas nazor na moje stranky.

Predem dekuji za vsechny nazory.
Suji
Nejsem grafik takze ke vzhledu jen to, ze mne se to celkem libi. Prehledne, dobre citelne. Snad jen ten prechod na te vrchni fotce bych upravil. Nevim jak ostatnim, ale mne se to moc nelibi.
Co se tyka kodu, budu se opakovat, takze jen strucne. Skoda tech tabulek.
Proc neni nadpis "DOBROVOLNÝ SVAZEK OBCÍ MIKROREGION BĚLÁ" jako H1 ale jen jako H3?
netcoop
Jednoduché a přehledné. Pro ještě lepší dojem doporučuji udělat několik změn:

1) nadpis "DOBROVOLNÝ SVAZEK OBCÍ MIKROREGION BĚLÁ" umísti do hlavičky, ale ne jako text v obrázku. Jako h1 a udělej z něho klikací textové logo.
2) podkategorie menu jako třeba "O mikroregionu" dej tomu divu pading-top a pading-bottom tak dva pixely, protože třeba u velkého Č se ta čára překrývá s textem

Chválím to, že se ve všech prohlížečích.

Co se týče kódu:

1) Nejpodstatnější je, že chybí DTD a další základní prvky html
2) Používáš kódování češtiny, které nefunguje všude. Použij UTF-8
4) background udělej pomocí background-image: url(adresa obrázku); v css stylu
5) To, že je to tabulkách nebudu rozebírat (mimochodem to se ani nesmí tady na fóru, je to v pravidlech :))
Rob Roy
Profil *
Suji:
- prechod upravim...bude to vic pruhledne
- ano, tabulky :( - priste uz to neudelam
- pouzil jsem css, ktere jsem nadefinovene uz z drivejska...proto je to h3 a ne h1...
- je to opravdu nutne resit? Pokud ano, neni problem to zmenit, jen budu muset prolezt vsechny stranky :(
netcoop
To Suji: Máš skvělej web!! Jsi jednička tedy ostatní posuďte sami. Jen blázen pustí do světa a dá odkaz na fórum do profilu web plný Lorem ipsum....
anonym104
vcelku pekne, chybi mi ale trosku hlavicka... popis webu, jmeno webu.. tim padem i klikaci logo...

http://www.mikroregion-bela.cz/fotografie/spol_centrum/znak.gif
udelej to hezci, je to rozmazane
netcoop
- pouzil jsem css, ktere jsem nadefinovene uz z drivejska...proto je to h3 a ne h1...
- je to opravdu nutne resit? Pokud ano, neni problem to zmenit, jen budu muset prolezt vsechny stranky :(

Je to nutné řešit, protože vyhledávače ten nadpis budou brát skoro jako obyč text a né jako hlavní nadpis webu, číslování h v html nemá jen význam velikostní.
Rob Roy
Profil *
netcoop:
1) klikaci textove logo s odkazem na index? - udelam
2) menu upravim

1, 2, 4: predelam

5) omlouvam se...priste uz to neudelam
Rob Roy
Profil *
netcoop:
aha...tak dekuji, predelam to
netcoop
aha...tak dekuji, predelam to
Není zač. Vy jak jsi se dostal k tvorbě webu? Usuzuji, že ti to jako pokročilému it uživateli zadali zastupitelé mikroregionu. Je to tak? Nebo mně napadá, že bys mohl být synem někoho z mikroregionu.
Rob Roy
Profil *
anonym104: no s tim logem to bude tezsi, me ho poskytli pouze jako obrazek v dokumentu word...nevim, jak ho z toho wordu vytahnout...tohle jsem udelal (jako lama) tak, ze jsem to vytisknul a oskenoval :(
Rob Roy
Profil *
netcoop: ty stranky delam zdarma. A usuzujete spravne, tohle je mala obec, ve ktere jsou vetsinou lide starsiho veku, takze jsem zde jeden z mala, ktery umi trochu pracovat s pocitaci.
netcoop
no s tim logem to bude tezsi, me ho poskytli pouze jako obrazek v dokumentu word...nevim, jak ho z toho wordu vytahnout...tohle jsem udelal (jako lama) tak, ze jsem to vytisknul a oskenoval :(

No tak je o logo požádej v lepší kavalitě a rozlišení
Rob Roy
Profil *
netcoop: musim jeste vyuzit toho, ze zde jsi. Pises v tom prvnim prispevku, ze na tech strankach chybi dalsi zakladni prvky html, mohl by jsi to trosku rozvest? Prece jenom ja za podstatou html povazuji <html><head><body>...
netcoop
To jsem psal protože jsem se lekl <html lang="cs"> a je to tak nepřehledný. To lang="cs" vymaž, je to tam na nic.
netcoop
Do stránky s náhledem fotografie dej místo nadpisu fotografie nadpis h2 a jako text popis obrázku. Pohlídej si všude nutnost alt.
Rob Roy
Profil *
netcoop: dobre...
netcoop
Když obarvuješ text na červeno, tak použij <span style="">text</span> místo <p class="cervena">Zadali jste neplatnou e-mailovou adresu.</p>
netcoop
<p id="spamprotirobotum">
Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?
<input type="text" name="robot" value="" id="protirobotum">
</p>
<script>
/* tento skript vloží číslici do příslušného políčka automaticky */
document.getElementById("protirobotum").value="6";
document.getElementById("spamprotirobotum").style.display = "none";
</script>

Místo p použij div.

Ochrana proti robotům se nezobrazuje v ff jinam jsem nekoukal. Zbytečné protože u emailového formuláře není potřeba.
Rob Roy
Profil *
netcoop: ad ta ochrana, ta se ti nezobrazi, pokud mas zapnuty javascript...zkousel jsem to u IE7, fungovalo to...
Rob Roy
Profil *
netcoop: jeste k te ochrane, u forpsi.com jsem cetl, ze je potreba pouzit ochranu proti robotum, pokud by ty formulare byli zneuzivany roboty, pry by pristoupili k blokaci fce
MZF
Nečetl jsem ostatní příspěvky, takže jestli se budu opakovat, omlouvám se:

1. Do loga dej něco na vysvětlenou, abych hned pochopil, na jaké stránce se zrovna nacházím.
2. Udělej klikací logo.
3. Určitě zformátuj text. Takhle vidím pouze hromadu písmenek, která mě spolehlivě odradila od čtení. Udělej mezery mezi odstavci, přidej <strong> a dej textu jasnou strukturu. Také určitě přidej nadpisy.

Kód není špatný, ale zkus se úplně zbavit tabulek. Také sémantika dokumentu pokulhává. Obrázkům přidej alt.

Grafika je jednoduchá, ale neurazí.
Anonymní
Profil *
MZF: jestli se mohu zeptat, jak by jste zformatoval text?

Pismo je nastaveno na tahomu, velikost na 15, zarovnani je do bloku. Napada me jedine, ze by se dalo upravit radkovani.

dekuji za prispevek, pisu si to do sveho "to do" :)
MZF
Anonymní

jestli se mohu zeptat, jak by jste zformatoval text?

Oddělit jednotlivé odstavce, aby mezi nimi bylo prázdné místo - pro přehlednost. Kód CSS: p {margin: 1em 0;}

font-size: 14px; není nešťastnější. Px totiž bere IE velmi těžkopádně a výsledkem je, že v IE nelze zvětšovat písmo. Proto bych velikost písma definoval v relativních jednotkách (procenta, em).
Rob Roy
Profil *
MZF:
aha...uz tomu zacinam rozumet, proc jsou stale problem s vyskou pisma...

dobre, takze priste uz budu pouzivat em
Anonymní
Profil *
to Rob Roy:
...nevim, jak ho z toho wordu vytahnout... - klávesa PrtScr, nebo Alt - PrtScr
Rob Roy
Profil *
Anonymní:
ja jsem.... velmi dekuji! tohle by me nanapadlo ani za sto let...:(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0