Autor Zpráva
Evula
Profil *
Čau, zasílám pokus o první stránku
Zkuste se podívat a zkritizovat


Něco jsem podchytla doma a něco už na gymplu
Děkuji

První pokus
Dan Fojtík
Profil
Nelíbí se mi ta hlavička, to prostřední část mi přijde moc výrazná oproti zbytku.
Jinak kód je slušnej, máš podobnej styl jako brácha, akorát v textu postrádám nadpis první úrovně.
A raději bych použil kódovaní UTF-8, s windows-1250 jsou problémy v linuxu.
Anonymní
Profil *
k menu - hover raději změnou barvy textu, ne podtržením
MZF
Profil
Evula

Na první pokus se mi to líbí poměrně hodně. Jen tak dál.

Anonymní

Co je špatného na podtržení?
DyBoy
Profil
Co je špatného na podtržení?


Nesedí tam, mě osobně se to taky nelíbí. mate mi to oči, občas mi připadne, jakoi bych měl hover (podtržení) na celém řádku :)
Evula
Profil *
Děkuju zatím všem dosavadním kritikům

A zasílám upravenou verzi, doufám, že se bude zase o trošku více líbit.

Verze číslo dvě
Bubák
Profil
V IE se dá měnit velikost písma jen u nadpisů.
Odstavce jsou příliš nalepené na rámeček, chtělo by to nějaký margin, třeba .5em a použil bych místo černé šedou.
Při vypnutém JS vidím nápis "Právě sem čučí" — vypsal bych ho skriptem.
V CSS jsem našel "white-space:scroll;" — tuhle blbost můžeš smazat.
Některé JPEG obrázky ukládáš s EXIFem, jsou pak zbytečně datově objemné o 10-25kB.
Patička by šla udělat PNG obrázkem o šířce 1px, další úspora dat - z 11086 bajtů na 163 bajtů
Evula
Profil *
Bubák

Díky, něco už je opraveno
Bubák
Profil
Evula
S těmi EXIFy jsem si nedělal srandu. Tvoje JPEG obrázky zabírají 95 533 bajtů, po očištění o EXIF zabírají 38 793 bajtů, tedy méně, než polovinu.

Jak jsi přemístila Toplist počítadlo, tak se ti patička špatně zobrazuje ve Firefoxu a Opeře, je pod ní bílý prostor.
inocencz
Profil
Tak, já se vyjádřím pouze jak to na mě zapůsobilo, kód zkoumat nebudu od toho jsou tu povolanější, stránku jsem zobrazil v Mozille 1.5.0.7 :

1) Hlavička se mi moc nelíbí (http://dero.name/ - tohle je podle mě povedenější) ovšem uznávám, že to je věc vkusu a zlé to rozhodně není.

2) Ohledně toho pruhu na pozadí > alespoň co jsem viděl já, rozděloval podobný pruh dvě různé barvy. Takhle se mi zdá že je položen
do stránky opuštěn a bez účelu. Podle mě je hezčí použít něco podobného jako plynulý přechod do hlavní barvy pozadí (tady to zrovna není tak moc vidět tak chvíli mžourejte :) ) nebo alespoň "pár hezkých barviček" - předskokanů před samotnou barvou pozadí. Prostě mi chybí jedna barva kterou by pruh odděloval od druhé - asi zase subjektivní názor.

3) Formátování samotného obsahu mi (na pohled) přijde nejlepší z celého webu. Vypadá to celkem hezky.

4) Moc mi vadí vzhled menu - dle mého názoru hyzdí zbytek webu. Zvolené obrázky na mě působí na pohled amatérsky. Toto menu je řešeno víceméně jednoduchým přechodem (s vhodně zvolenými barvami vůči webu) a vypadá o poznání profesionálněji (což je ovšem asi i díky celkovému vzhledu webu). Taky tu máš další příklad (dokonce kombinovaný - přechod, pruh) použití toho pruhu - nech se inspirovat.

5) Patička na mě působí podobným dojmem jako menu - přílišná jednoduchost která se snaží vypadat zajímavě (dopadlo by to lépe nechat tam bílou a text dát nějak odlišný od zbytku stránky, nebo alespoň přechod z bílé navazující na zbytek webu do tmavší až ke konci přechodu, čímž docílíš plastického zaoblení konce stránky || vysvětlím jak jsem myslel to, že chce vypadat zajímavě - "když nevím co s tím, tak tam prdnu přechod" ten přechod mi alenějak nesedí ke zbytku stránky, navíc je to takové obyčejné 50 : 50, Black&White). V jednoduchosti je síla ale měla by mít i trochu stylu pokud chce vypadat zajímavě, hezky, neotřele a ne obyčejně.

Závěr: Celkově se mi web spíše líbí. Jestli je tvůj první (nebo jeden z prvních) tak říkám: "super, jen tak dál". Pokud bys hledala nějakou inspiraci napadá mě např. moderní web kde by se měly vyskytovat ty lepší (graficky) stránky.


PS: jak jsem tak při psaní tohoto příspěvku hledal weby co uvedu jako příklad našel jsem jeden .. no, uvedu ho jako příklad "jak se to nemá dělat" >> hodnotím jako .. zajímavé :) (úplně dole jsem se dočetl, že je web v rekonstrukci - každopádně mi lichotí jakou důvěru má autor tohoto blogu k mým očím :) )
Evula
Profil *
inocencz

Děkuji za obšírnou a poučnou kritiku. Budou učiněny kroky k nápravě, ale teť bohužel škola volá.
Jinak ta fotka v hlavičce je moje páteční makrodílko na zahradě.
Evula
Profil *
Bubák

Co je to ten EXIF, a je lepší dávat obrázky v GIF nebo JPEG nebo v něcěm jiném?
inocencz
Profil
EXIF?
Oba formáty mají své klady a zápory a každý se hodí na něco jiného:
- GIF se hodí spíše na malé obrázky a naopak na fotografie (i na ten tvůj obrázek v hlavičce) je lepší JPG. U menších obrázků např. u tlačítek by mohly při použití JPG vzniknout ošklivé artefakty které by vzhledem k malé velikosti obrázku byly celkem nápadné. GIF ti žádné fleky navíc neudělá ale může pozměnit celkové barevné ladění obrázku kvůli menší barevné hloubce (8 bitů > 256 barev) což většinou stačí, pouze u fotek je problém se snížením barev což je u nich znát (narozdíl od tvorby fleků které ve spoustě barev zaniknou). V GIFu můžeš také udělat animaci nebo průhlednost části (celého by nemělo moc smyl :) ) obrázku.
- komprese JPG formátu v podstatě vypočítá průměrnout barvu pixelu v závislosti na okolních pixelech např. na obrázcích s bílým pozadím a černým textem můžeš vidět kolem textu šedou > trocha černé z textu a trocha bílé z pozadí > na fotkách které jsou většinou větší obrázky s různorodou strukturou si toho nevšimneme a JPG narozdíl od GIFu pěkně vykreslí barvy. Je dobré naučit se "vidět" do jednotlivých formátů - chápat principy na nichž jsou postaveny. Není to nic moc složitého, budeš zase o trochu chytřejší a obecně budeš grafiku lépe chápat.

Osobně používám výhradně formát PNG (A PSD pro zálohu výtvorů které možná budu chtít měnit. To je formát který zachovává informace o vrstvách apod. pro práci ve Photoshopu) kvůli vědomí, že neztrácím data při kompresi když chci obrázek upravit, vysokou barevnou hloubku i pro další vychytávky jako třeba průhlednost (ta ovšem v IE trochu skřípe :) ).

Ještě jedna věc ohledně obrázků - měla by ses snažit se o minimalizaci všech obrázků aby se co nejrychleji stahovaly - například u patičky na tvé stránce (ten přechod) by šlo oříznout ten přechod na obrázek o výšce toho přechodu a šířce např. 1px a pomocí CSS nastavit aby se horizontálně opakoval (nevím jestli to tak není řešeno a asi by to v tomto případě nebyla moc velká úspora).
inocencz
Profil
PS: zítra z toho píšeme test tak jsem si to procvičil trochu obsáhlejší odpovědí :)
Evula
Profil *
inocencz
Díky, to uděláš na jedničku :)
všichni
Myslela jsem si jak jsem chytrá, ale to co se mi zdálo jednoduché, mě prostě nejde.
Přirazit menu doleva a nahoru k hlavičce viz
Prostě to neumím
Nevíte někdo jak na to, děkuji
Honzik
Profil *
Koukám že klan Mudrakov dává vždy 50 verzí, Milo máš dobrou dceru
Anonymní
Profil *
Vzhled je hezkej. Ale co obsah?
Evula
Profil *
Čau všichni,
změna menu, změna pozadí, změna patičky a úprava hlavičky + rozložení stránky.

Jak to teď vypadá?
Joker
Profil
Evula
Už bych se vykašlal na ladění vzhledu a hodil tam nějaký obsah ;-)
Nebo to dopadne jak většina mých webů, kdy jsem nahodil nějaký prozatímní obsah a pak si hrál s CSSky a JavaScripty a PHPkem tak dlouho, až se z toho stalo skladiště různých "potenciálně užitečných" skriptíků :o)))
Evula
Profil *
Joker
Anonymní
Honzik
inocencz
Mistr
a další.... menin a menim, ale validni to JE

Asi su po tatkovi, ale je potreba najít klady a zapory, at vim na cem jsu, a jestli to teda muzu rozjet?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0