Autor Zpráva
Michalek
Profil
Prosím o názor na stránky veřejné sbírky http://www.cestazkruhu.eu/
Díky předem.

PS: Zároveň prosím moderátory, aby OT příspěvky (například o češtině lidí sem přispívajících) bez milosti mazali. Díky.
Suji
Profil
Zkusil bych zmensit vrchni cast, je az zbytecne velka. Sbirka ma pekne logo (je videt v paticce), proc neni nekde nahore? Lide by si sbirku rozhodne mnohem lepe zapamatovali. A taky bych na vrsek pouzil nejakou svetlejsi barvu resp. kombinaci barev.
Michalek
Profil
Hlavička je velká schválně; kvůli tomu aby byla výrazná a snadno zapamatovatelná. Informační plakát, co bude po městě bude ve stejném stylu. Logo je nahoře v tom otrhaném pruhu :)
A barvy - toť otázka. Možná něco zkusím.
Suji
Profil
Dvakrat mer, jednou rez :-). Budu se tim muset zacit ridit. Trosku mi dneska blbne net. Me se to prave zobrazilo bez toho vrchniho obrazku, a to jak ve FF, tak v IE. Takze predchozi vytky beru zpet.
Filips
Profil
- Moc velké logo
- Nepochopil jsem co mají dělat ty "pucle"
- Při rozlišení 1024*768 musím k hlavnímu obsahu scrollovat

+ Pěkné barvy
+ Krásně se s tím dá pracovat i při ypnutých obrázcích
+ Ujde to i při zvětšování textu :)

~ Dal bych hoveru do menu jinou barvu
Michalek
Profil
- Logo je velký schválně, ale ještě pár lidí mi to napíše a asi to trošku zmenším
- Myslíš tedy, že ten návod pod puzzlíkem je nesrozumitelný?
- To je fakt

~ Hover vyzkouším, nějaký návrh?
Filips
Profil
Michalek
:: Zabírá to celkem dost stránky při rozlišení 1024*768
:: Podle mě ano. Nepochopil jsem pořádně o co jde.
:: Změn u hoveru jen bervu. Moc k tomu nesedí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michalka:
1) Zvolená kombinace barev není zrovna optimistická. Je taková skoro až depresivní.
2) Nesedí stíny, každý útržek papíru je nasvícený z jiné strany. To působí rušivě.
3) Bylo by možná užitečné, kdyby alespoň to velké číslo účtu, co je na každé stránce, bylo v textové podobě, nikoliv jako obrázek, abych si ho mohl snadno zkopírovat (třeba do okna s bankovním převodem). Takhle jsem odkázán buď na tu miniaturní podobu kdesi v kontaktech, nebo na tužku a papír.
4) Proč <ul id="menu">, když máme přímo element <menu>?
5) Atribut xml:lang uvádíš zbytečně, při MIME typu „text/html“ jej budou všechna cílová zařízení ignorovat. Užívej místo něj lang (alespoň u <html>).
6) Hodnota atributů xml:lang a lang se dědí, netřeba ji uvádět u <meta>, pokud je stejná jako u <html>.
7) Stylopisy bys mohl sloučit do jednoho souboru a různé typy médií odlišit až v něm pomocí @media pravidla. Ušetřil bys jeden HTTP požadavek.
8) Na tvém místě bych nepoužíval XML syntaxi, pokud po ní zadavatel bytostně netouží. Do HTML 4 lomítka v prázdných elementech nepatří.
Michalek
Profil
Chamurappi
1) Hmm, možná záměr; máš nějaký návrh, jak jinak stránky ladit?

2) Zajímavý postřeh, díky za něj, napravím. Napraveno.

3) Taktéž díky, nejspíše provedu. Právě přemýšlím, jak nejlépe to provést.

4) Čekal jsem takový dotaz; nevím proč ul :) Asi síla zvyku. Možná tam hodím menu. Změněno, v závislosti na tom změněno doctype na Transitional.

5) ... Takhle?

6) ... Takhle?

7) Zajímavé, to jsem netušil a neumím, zkusím si to někde najít a provést. Takhle?

8) ...
nonewood
Profil
Michalek
Nesedí ti pozadí s pozadím v obrázku loga. viz obr.
Michalek
Profil
:-/ Nj, to je podle rozlišení; když začnu zmenšovat okno, rozjede se to. Kdyby aspoň IE uměl standardně průhledný PNG. Jak z tohohle ven?
Greld
Profil
pucle jsou srozumitelné... jen je trochu divné, že odhalování puclí je centrální a ne pro každého člověka zvlášť, ale bez přihlášení to půjde asi těžko... (ale dobrej nápad...)
Greld
Profil
když o tom tak přemýšlím, tak je to vlastně lepší, že je to odhalování centrální...
Michalek
Profil
Mno jde právě o to, že je to veřejné. Postupně lidi budou kupovat dálky puzzlíku, můžou sledovat jak se situace vyvýjí a až budou chtít, koupí si taky a odkryjou další část puzzlíku. A poslední člověk získá kromě elektronické podoby obrázku od dětí z MŠ i originál schovaného obrázku.
Ještě sehnat ty, kdo budou kupovat dílky :)
Michalek
Profil
Rád bych sem přilákal Chamurappiho, aby hodil svoje staré a zkušené oko na upravenou podobu stránek, proto zkusím klíčovou frázi: html versus xhtml :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0