Autor Zpráva
Dušanko
Profil
Prosím zhodnote tento web dusanko.borec.cz .
Kód, farby, texty a iné....
Marty
Profil
Tak tady je to co mě napadlo:
- ikonky(odkazy) jsou moc nalepený na kraji, stejně tak i text v aktualitách a ikonky validity
- v zápatí bych uvedl e-mail autora
- kód by ještě trochu péče zasloužil, nelíbí se mi zejména stylování v jednotlivej tagách, používání tagu <b> a přílišné používání <br>(od čeho pak máme CSS)
Dušanko
Profil
E-mail autora je v sekcii menu pod složkou webmaster . a okraje opravím ďakujem :-)
Dušanko
Profil
To marty:
a design?
Marty
Profil
E-mail autora je v sekcii menu pod složkou webmaster .
Tuto reakci jsem tak trochu čekal, ale myslím si že pro uživatele je už takovým zvykem, že najdou kontakt na webmastera v zápatí. Záleží samozřejmě na tobě a na tom jak by to v tom zápatí vypadalo.
Dušanko
Profil
No asi ho dam do patičky. Aj ja mám taký zvyk.
Marty
Profil
Designově je to postavený pěkně, ale spíš bych ještě zapracoval na tom logu(nejlépe ve Photoshopu vyrobit nějaké poutavé a zajímavé se jménem webu).
Výběr barev je podle mě v pořádku.
Určitě bych ale zvětšil jednotlivé nadpisy v hlavním sloupci(o tomto webu, aktuality), jsou málo výrazné.
Taky bych trošku odsadil text od okrajů(skoro na celý úvodní stránce je to dost přilepený k okraji)
Dušanko
Profil
Marty
Photoshop doma mám, ale keby som s ním vedel robiť. Nepoznáš príručku pre photoshop na webe?
Hľadám a hľadám ale nedarí sa mi.
Marty
Profil
Byla tu diskuze o téhle.
Já si PS sehnal ve čtvrtek(naštestí v češtině) ale i tak je docela těžký se vším prokousat.
Petra
Profil
Pěkné. V anketě je asi chybka v šířce, přelejzá z toho sloupečku ven, jestli to teda není schválně.
Odkazy by chtěly podtrhnout, zvlášť v tomhle případě, kdy to vypadá že se jedná prostě jen o barevně odlišený nadpis.
A do altu transparentního gifu se nepíše "obrazok", nepíše se tam nic. A ten gif není potřeba, to odsazení se dá nastylovat třeba pomocí margin-left. Za předpokladu, že by se to teda uzavřelo do nějakého tagu, pro ty aktuality by bylo ideální použít asi <dl>.
Dušanko
Profil
Petra:
Transparentný gif pojde preč. A dl je dobrý nápad, že ma to nenapadlo pri tvorbe stránky.
Dušanko
Profil
Tému do zajtra alebo do pondelka uzatváram. Ďakujem za príspevky.
mat
Profil
Dušanko

webu by dozajista prospěla vycentrování na střed prohlížeče a nějaké ohraničení - ohraničením myslím odlišnou barvu pozadí obsahu a okolního prostoru: takhle, jak to máš, na mě působí web tak nějak rozháraně, nemám se čeho chytit, ta bílá plocha, která zabírá nejvíce místa, mi žádný záchytný bod neposkytuje, možná bys mohl celý web obalit ještě jedním divem, kterým bys web umístil na střed prohlížeče a kterému bys dal nějaký border, kterým bys web ohraničil. Pozadí pro body bys pak mohl udělat nějakou nepříliš křiklavou barvou (třeba nějaký odstín šedé nebo pískové) - webu by to rozhodně prospělo.

a ještě poznámku ke vstupní stránce - text "vitajte dusanko.borec.cz" potenciálnímu návštěvníkovi nic neřekne, neponoukne ho, aby klikl na to vstupte, možná bys ho měl nějak pobídnout, třeba napsat něco ve smyslu: "zajímají vás novinky ze světa internetu bla...bla...bla? Klikněte na nápis vstupte..." - prostě napiš něco, co přiblíží návštěvníkovi to, co se mu zobrazí, až klikne na "vstupte"...
Spirit
Profil
Dusanko: Zkus tohle, je tam hodne tutorialu na photosop, naucis se z toho hodne
Dušanko
Profil
To mat:
Aj ja rozmýšlam o zarovnaní na stred. A farbu pozadia neviem akú mám dať - Žltu Modrú.....
mat
Profil
s modrou bych brzdil, u nás v Čechách se říká, že zelená modrá pro blb** dobrá (nic ve zlém...)) - já bych jako pozadí pod obsahem nechal tu bílou, a kolem vystředěného webu (pokud ho vystředíš) bych dal nějaký světlý odstín šedé (šedou radím často, ale ona je opravdu nejpoužitelnější, netluče se téměř s žádnou jinou barvou...)
Dušanko
Profil
Nie len u vás sa to hovorí. :-)
Dušanko
Profil
Mat:
Chcem to zarovanť na stred ale nejde to?(pomocou text-align: center)
Dušanko
Profil
prišiel som nato :-)
Dušanko
Profil
Všetkým:
Čo poviete na komentáre ku článkom?
Dušanko
Profil
To mat:
Skúšal som to s tými farbami ale firefox mi pritom blbne.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0