Autor Zpráva
gyoja
Profil
Tak jsem se odhodlal dát sem ke kritice web katori.wz.cz.

Byl šitý trošku horkou jehlou. Běží sice už od léta, ale bez velkých změn v kódu. Spíš tam jen přidávám informace. Sice žádám o zhodnocení, ale už plánuju velké změny. Tak do toho.

Malé upozornění se týká japonských znaků, které jsou v textu. Pro korektní zobrazení je potřeba mít v systému aktivované příslušné jazykové nastavení. Promiňte.
BaTeCzKo
Profil
~ co mají být ty otazníky v logu? spoléhat na nějaké nastavení systému je blbost!
~ odkazy v textu nejdou moc vidět
~ moc se mi nelíbí menu
~ ...
YoSarin
Profil
gyoja
BaTeCzKo má pravdu - spoléhat na nastavení systému není uplně nejlepší řešení...
1) to menu a vůbec celý levý sloupeček je ošklivě rozsekaný a končí jen tak uprostřed stránky
2) význam japonských znaků mi mírně uniká - jakožto člověk touto kulturou netknutý mám se čtením textu potíže
text Sugino-ha 杉野派 linie čtu způsobem: "Sugino-ha sloup-vysokého-napětí-s-blesky půdorys-rodinného-sídla-takamotů hodně-divné-pí" a to ještě jen v tom případě, že se mi text správně zobrazí
3) ve FF fotky u jednotlivých odstavců v iínformacícho o oddílu fotografie mírně přetékají ven z rámečku
4) zanechalo to ve mně takový "prázdný dojem"
Yo'Sarin
Filips
Profil
1) V tom kalendáři není pořádně vidět co tam je napsáno
2) Možná by nebylo špatné mít všude stejné menu. Tím myslím že na hlavní stránce je jiné než na odkazech
3) Je to celkem dosti předivované
gyoja
Profil
BaTeCzKo + YoSarin

Japonské znaky. Rád bych do budoucna japonštiny na web ještě přidal. Důvody:

1/ Například slovník i s kanji (japonské znaky) mi přijde o 100% smysluplnější, než bez nich. A dělat to do obrázků je anachronizmus. Japonština je velmi homonymická řeč (slova znějící stejně mají hodně významů) a mnohdy pokud neznáte znaky, nevíte o čem je řeč. Rád využívám možností UNICODE. Rád bych členy svého klubu vzdělal i ve čtení znaků.

2/ Dále bych rád, aby se ve webu orientovali i návštěvníci z Japonska. Taky chci zjistit, zda web třeba indexuje i Google v japonštině (meta name="keywords" mám i ve znacích), který i já často využívám ke hledání, prptože se zadáním znaků najde mnohem více z oboru než latinkou. Proto to časem ještě zahustím.

3/ Tvořil jsem tento web pro ty, které jakýmsi způsobem japonská bojová umění a kultura oslovují. Pokud má někdo zájem o věc (bojová umění, japanika), rád si japonskou sadu nainstaluje. Dělal jsem si průzkum mezi návštěvníky webu (které znám). Dokonce jsem se dozvěděl, že nové distribuce Linuxů už znaky podporují implicitně a nové instalace Win XP (OEM), prý také (empirický výzkum - "Co máš za systém? Fungují znaky? Byl problém s jejich instalací? Děkuji."). A pro ostatní nebyl problém situaci dle návodu na webu změnit. A toto je cílová skupina, kterou oslovuji.


Teď mě napadlo dát tam na toto téma anketu. O výsledcích Vás rád informuju.

To all

Menu se chystám předělat a odkazy zviditelnit. To máte pravdu, ale chystám takové "souwebí" tří bojových klubů. Tak až tam.

Nevím proč mi obrázky ve FF, IE ani Opeře nepřetékají, nemám tudíž zpětnou vazbu, ale mrknu na to.


Filips
Kalendář je přes <iframe> vložený nestylovatelný Google kalendář, který má ovšem pro mě dobré technické parametry k tomu, abych ho preferoval. Věřím také časem v jeho českou lokalizaci.
DIVy jsem tam plácal kvůli spěchu při výrobě. Bude jich míň. Pro mě platí zima = více času na kód.

Děkuju za připomínky všem.

PS: Na japonštině trvám. Promiňte.
YoSarin
Profil
gyoja
Slovník s těmi znaky nepochybně lepší je, ale na ostatních stránkách... nevím nevím...
Těch slov na stránkách IMHO není až tolik, aby se podle nich někdo, kdo umí japonsky (česky ani ťuk) dokázal orientovat. Navíc si nejsem jistý, ale řekl bych že většina lidí nebude japonské stránky vyhledávat v gooolu pomocí japonských znaků... Ale pokud chcete, aby na tu stránku chodili lidé již nějakým způsobem obeznámení, tak to může fungovat jako filtr...
Yo'Sarin
gyoja
Profil
YoSarin

Těch znaků není opravdu tolik, ale jak říkám, budu zahušťovat. Rád bych, aby se časem ve webu orientovali i naši japonští mistři, kteří se velmi neradi učí třeba anglicky.

Co se týče "klientely", má tento web sloužit primárně členům klubu. (Chystám větší členskou sekci klubu s omezeným přístupem. ) Po změnách webu členům třech klubů bojových umění. Odhadem 100 hlav. A také členům "kolabujících" klubů a příznivcům (přátelé, rodiny, milenky) v ČR. Odhadem 500 hlav.

Když za tři měsíce existence webu přišlo do klubu o dvaceti lidech pět nových členů díky informacím z webu (vždycky se jich ptám), tak jsem spokojen.

Na Google většina lidí opravdu nehledá pomocí znaků, ale tradiční japonská bojová umění nejsou v žádném případě většinová a ani tento web nemá takové ambice.

PS: Na webu již mám anketu a pokud dopadne výrazně v neprospěch japonštiny, tak to trochu pozměním. Nejsem nepoučitelný.

Dodatek: V anketě jsem změnil poslední otázku, protože byla emotivní. Dal jsem tam pragmatičtější. A anketu jsem vynuloval (byly tam zatím jen 3 hlasy.)
Filips
Profil
gyoja
Jasně. Taky to tak mám. Zima - víc času na webdesign. Ale podle mě když mám nastavovat 20 nebo pět divů, tak je pro mě jednoduchší těch 5 něž 20 :)
gyoja
Profil
Filips
Třeba na první stránce mám DIVů 6 a 3 z nich slouží jako kostra všech stránek.
Jeden dokonce nemění ani obsah ani na jedné stránce a vkládám ho makrem (PSPad).
A další 2 jsou specifické a jen na první stránce. Ty "formální" budou příště již <? inkludovány>. Takže zase tolik námahy to není.
gyoja
Profil
Kvůli konfrontaci na téma podpory asijských písem na PC, jsem dal na zde hodnocený web anketu, kterou tímto uzavírám a předkládám výsledky:

Otázka zněla:
Máte na PC podporu asijských znaků?
Ano. Mám. 63% (odpovědělo 24 respondentů)
Ne, ale uvažuju o tom. 18% (odpovědělo 7 respondentů)
Ne. Není v oblasti mého zájmu. 18% (odpovědělo 7 respondentů)


Anketu jsem ukončil, protože nedocházelo k výrazným změnám v poměru procentuálního zastoupení odpovědí. Neustále mírně rostlo procento těch, kdo mají na PC podporu asijských písem.
Dále jsem v období, kdy byla anketa v provozu zaznamenal přístupy z Japonska a to přes vyhledávání výrazů psaných japonskými znaky. (Zdroj Google Analytics)
Pro můj web z toho vyplývá, že japonské znaky mají svůj význam i na českém webu.
Nechci to tu moc vířit, jen dávám k dispozici výsledky ankety.
jojoj
Profil *
v IE hlavička je širšia naľavo o 1 či viac px ako zvyšok stránky - odskakuje, žiadny vrch či pätička stránky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0