Autor Zpráva
Lexter
Profil
Tak už i já, na stránku jak psát web jsem zavítal před pár dny a velice mne to zaujalo. Řekl jsem si, že by to nebyl šptaný způsob vybití volného času a tak jsem splodil svůj první kód. Grafiku jsem musel taky musel narychlo nahrnout do palice během pár dnů. Snažil jsem se přečíst co se dalo. Že je to chybový kód, to vím, ale je to moje první stránka, tak prosím trochu ohleduplnosti :)

Ale kritiku samozřejmě uvítám...

Lexter site

S logem hodlám v nejbližší době něco udělat...
Nox_lbc
Profil
Hele moc ti nevěřím, že ses naučil HTML, CSS a práci s webovou grafikou během "pár dní" ... je to pěkný web (třeba na soukromý blog nebo tak něco), ale moc černý a písmo je implicitně moc malé ...
Lexter
Profil
No věřit mi nemusíš, ale já jsem zrovna marod a nevěděl jsem co mám dělat, tak jsem utoho seděl od rána do večera :D. Mimmoto, podle mě to není nijak dobrá grafika akód
Lexter
Profil
Písmo jsem trocha zvětšil
Lexter
Profil
Je ovšem pravda, že s grafikou mám jisté zkušenosti z tvorby walpaperů, ale to asi tak vše.
player
Profil
Koukni na to v IE, nebo si dej taky rozlišení 800x600, potom to je pěkně na prd. A ještě, proč je dole ten kus obsahu?
Lexter
Profil
obsahu? jak to myslíš? to prázdné místo? Musel jsem nějak vykreslit patičku
Lexter
Profil
V 800x600 mi jen kapku uhýbá patička a hlavička, zatím nevím jak to odstranit. hm, neporadí někdo? v ie si to prohlédnout nemohu, nejede mi a nemám šajn proč. a co takhle nějaké rady, jak to napravit?
Nox_lbc
Profil
No věřit mi nemusíš, ale já jsem zrovna marod a nevěděl jsem co mám dělat, tak jsem utoho seděl od rána do večera :D. Mimmoto, podle mě to není nijak dobrá grafika akód

Jestli jó, tak máš celkem talent na kód a grafiku ... říkám, že na první práci to je více než dobré ...

1) písmo už je fajn, kontrast výborný (černá×bílá ;-), možná bych volil jiný font, něco roztáhlejšího (Verdana)
2) do menu nedávej odkaz, odkaz ... dej tam normální jména, ať vidíš, jak to bude vypadat ve skutečnosti ... např. Domů, O firmě, Katalog, Sponzoring ... apod.
3) Lorem Ipsum je fajn, místo "logo" dej prostě nějaký obrázek (pokud tam má být obrázek), ať odladíš obtékání obrázku textem ... pak tě to překvapí ;-)
4) "PREREX" ... není to PEREX ?? ;-)
5) ve FF ti dole, úplně dole, zbyde trochu pozadí z hlavního okna ...

kód:
1) k obrázkům patří atribut ---alt="Popis obrázku ..."---
2) menu se většinou dělá pomocí seznamů UL, s tím že LI dáš v CSS "display: inline;", čímž budeš mít odkazy vedle sebe .. a nastyluješ ..
3) a dole ty BRka se mi nelíbí ;-)

Jak říkám, je to dobrý! Pracuj na sobě, inspiruj se jinde (grafikou i kódem) a budeš dobrej. Hodně štěstí!
Lexter
Profil
Nox_lbc: Děkuju, tomu říkám konstruktivní kritika :). Ty br se používat nemají že? ˇ4etl jsem že lešpí je to nastylovat. Perex? Asi, jo v těchto termínech se moc nevyznám :)

alt? aha, jo už vím.... tedy vše se pokusím opravit. děkuji za prozatímní rady, bude jich víc? :)
Gekon
Profil
Vše podstatné již asi bylo řečeno, já se jen táži, proč tam máš YOUR LOGO?
Gekon
Profil
Dle čeho soudím, že se jedná o šablonu?
1.) YOUR LOGO :)
2.) v souboru style.css - anglické id
3.) tamtéž - images/content.png

proč Čech pojmenovává soubory a složky anglicky?
Lexter
Profil
Nic jinýho mě ne napadlo, učil jsem se tak, že jsem si stáhl jednu šablonu a měnil ji, někdyx mě to dost vyděsilo, jak mi to všude uskakovalo, tak jsem to zase dával dohromady, no a tam bylo napsáno your logo, tak jsem jinak nevěděl, co tam mám prdnout.
Lexter
Profil
Mám naglicky pojmenované názvy a co na tom? učil jsem se na šabloně a tak jsem to tam tak dalo, mno.
Gekon
Profil
Lexter
No, tak v tom případě to chápu, promiň mi mé obvinění...
Lexter
Profil
Já jen zezačátku nevím moc dobře, co vše se tam má dát, sice chápu co znamená padding a margin a podobné věci, protože mi to došlo když sem to v šabloně měnil. ale ještě mi do "webdesignera" (myšleno ironicky :D) hodně schází :)

Neomlouvej se, mě to zpětně taky tak připadá
player
Profil
v ie si to prohlédnout nemohu,

Tak tady jsem ti to "vyfotil", tak to prostě vidím já.
Na to že to je první práce, tak to je dobré, je vidět, že umíš pracovat s programy jako je například Photoshop, nebo i jíné grafické programy.
Lexter
Profil
player: díky, tak jsem to zkoukl a strnul jsem, no bude to ještě hodně práce :)
Lexter
Profil
Už vím, čím to je, v tom ie, asi nepodporuje png, že? no tak to musím hodit do gifu, počeštit si to a upravit patičkku a hlavičku pro mozilu a pak si to mrsknu do nějakýho rs, četl jsem o tom a emělo by to být těžké...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0