Autor Zpráva
KGW
Profil
Dobry den,

THK Vsem za jakekoliv nazory

www.karelgott.net
DJ Miky
Profil
Zkus podtrhávat odkazy...
KGW
Profil
dik, no presne tohle resime, ja jsme pro podtrhavani, kolega zas ne
tak ted je tam podtrhavani
Chamurappi
Profil
Vidím propracovaný web o slavíkovi a tady je ticho. Jaký to paradox. Zkusím to tu oživit.

Reaguji na KGW:
K úvodní stránce:
1) Její horizontální vycentrování by šlo určitě vyřešit lépe, aby i při malé šířce okna zůstala Karlova hlava celá viditelná.
2) U jednotlivých odkazů na jazyky vidím: onmouseover="document.getElementById('cz').src='img/cz.gif'" -- v zachycené události je skrze this přístupný element, který událost vystřelil => netřeba document.getElementById().
3) Na každý jazyk vedou dva odkazy, obrázek a text. Nešlo by je dát dohromady do jednoho <a>?
4) A vůbec, celý HTML kód by šel výrazně zjednodušit. Dovedu si představit, že by při vhodném stylopisu mohl vypadat takto:
<meta http-equiv="content-type" content="charset=utf-8">

<title>Karel Gott - The Golden Voice of Prague</title>
<link rel="stylesheet" href="...">
<h1>Karel Gott</h1>
<menu>
<li><a href="aktuality/?lang=cs">Vítejte na <br>neoficiálních stránkách</a>
<li><a href="aktuality/?lang=en">Welcome to the <br>neoficiálních stránkách</a>
<li><a href="aktuality/?lang=de">Willkommen zu den <br>inoffizielen Seiten von</a>
</menu>
5) Jezdící text ve statusbaru je otravný.

Ke zbytku:
6) Zbav se adres, kde máš parametr „lang“ na jiném než prvním místě, tedy za ampersandem. Odkáže-li na tebe někdo, kdo ampersand v kódu nikdy nezapisuje entitami (třeba Google), bude odkaz nefunkční, jelikož v HTML je „&lang;“ obecná entita vyjadřující úhlovou závorku &#9001; a středník není povinný. Tedy místo na „adresa?parametr=hodnota&lang=wn“ povede odkaz na něco jako „adresa?parametr=hodnota<=wn“.
7) Nemám rád hover menu. Vyžaduje po mě zbytečně pečlivé pohyby myší. Obzvláště víceúrovňové nabídky mi připomínají jednu starší hru na motivy Harryho Pottera, kde hráč musel obtáhnout hůlkou určitý tvar, aby prokázal, že umí kouzlo. Návštěvník nemá čarodějnické školy, občas nemá ani hůlku.
8) Na tvém místě bych dal menu do výstižnějšího <menu>.
9) Na tvém místě bych dal uspořádané seznamy do výstižnějšího <ol>. Chronologicky řazený harmonogram slavíka je uspořádaný.
10) Na tvém místě bych nepoužíval XHTML syntaxi.
11) Atribut xml:lang uvádíš naprosto zbytečně, všechna cílová zařízení jej při tomto MIME typu ignorují.
12) Velikosti obrázků na stránce s aktualitami dohromady přesahuje 0,5 MB. Nemyslím si, že by to návštěvníky nějak zvlášť trápilo, ale mnoho fotek si vyloženě říká o lepší zkomprimování. Třeba tenhle devadesátikilový macek.
13) Struktura stránky s biografií/story/úvodem mi připadá nekonzistentní. Levé menu mi dává na výběr jazyk obsahu, ale krom toho si ještě mohu změnit jazyk celého webu nad levým menu, což ovšem jazyk obsahu neovlivňuje.
14) Story: „Osobně mu gratulují německý kancléř Helmut Kohl i prezident Michail Gorbačov“ -- zvolená formulace je trochu zavádějící.
15) Jsem také pro podtrhávání odkazů. V tuto chvíli je v Aktualitách podtržené nevidím.

Jinak je to moc pěkný web. Technicky i obsahově mnohem lepší než Gottův oficiální Flash.
Keilew
Profil
Němčinu bych dal v pořadí před angličtinu... Jde o Karla Gotta;-)
Chamurappi si nemůže bod 10 odpustit:-))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0