Autor Zpráva
Knopi
Profil
Ahoj, sekce wallpapers a diskuse ještě nejsou hotové. Dále ještě není funkční formulář, jinak obsah by měl být kompletní. Tak hodnoťte a kritizujte. Za každý postřeh budu velmi rád.

Design jsem se snažil udělat co nejjednodušší, protože čekám na kvalitní fotografie Tomáše v dresu Arsenalu. :o) Takže proto je design v dortmundských barvách...

URL: http://www.malymozart.net/
Anonymní
Profil *
musim pochvalit web i ked som United.
kvalitny kod, ale hlavne pekny design, jednoduchy, ale zaujimavy

no vyhradu mam len proti typu pisma, ktory sa mi nie moc dobre cita

fakt tu si nekdo dal robotu
Filips
Profil
1) Nějaké klikací logo postrádám
2) Celkem "brutální kombinace" barev

Můj názor: JE to takové zvláštní... takové jiné.
Mistr
Profil
Knopi
(1) Nemáš chybku ve třetím odstavci odspodu ve stránce Životopis Tomáše Rosického? Píšeš tam: Úspěšné kvalifikace a důležité výhry s nejlepšími evropskými mužstvy posunuly českou reprezentaci na druhé místo žebříčku Fifa. Nemá tam být spíš FIFA?
(2) K výše uvedené stránce ještě poznámku: nejmenuje se trenér současného Mostu náhodou Ščasný namísto Tebou uváděného Sčasný?
(3) Ve stránce Rodina si oprav první větu v části Otec: Otec Jiří Rosický (1947), působil dlouhá léta jako nekompromisní obránce ve Spartě, s níž získal ligový titul v osmnácti letech stejně jako Tomáš.
(4) Zapracoval bych na hoveru svislého menu.
(5) O klikacím logu zde již bylo psáno.
(6) Ve stránce Tomáš Rosický hvězdám v patách si oprav první slovo druhé věty na Nevypráví.
(7) V též stránce jako v předchozím bodu si oprav číslovku na dvě stě. Podívej se třeba do peněženky na bankovku s Janem Ámosem Komenským, jak se číslovka správně píše.
(8) Příliš se mi osobně nezamlouvají ty šedivé obrazce na černém pozadí okolo hlavní plochy. Zřejmě je to ale asi jen otázkou osobního vkusu.
Knopi
Profil
Filips:

1) Klikací logo tam je, přišlo mi divné dávat jako klikací logo celý obrázek - u mě je klikací logo ten podpis ROSICKY (u kolena), zvětším okruh, aby to bylo zřetelnější...

2) Brutální kombinace? Hold takové barvy má Borussia dortmund. Na mě to působí barevně, nevím a myslím, že českých barevných webů je pomálu. Ale je pravdou, že když člověk vyleze z té stránky, tak to je jako když jde v noci na záchod a rozsvítí si - takový nepříjemný na oči.

Je to takové zvláštní... takové jiné. No..., snažil jsem se, aby to bylo neotřelé a neokoukané. Snad se mi to povedlo...


Mistr:

1) Opraveno, máš pravdu
2) Opraveno, to jsem netušil, že je to Ščasný :-)
3) Opravenoˇ
4) Takhle je to oukej, možná, ale udělám hoverem i tu šipku, aby změnila barvu
5) Je tam, viz výše - zvětším oblast
6) Ve stránce Tomáš Rosický hvězdám v patách si oprav první slovo druhé věty na Nevypráví.
Mám to tam správně - Kniha nevyprávý (ženský rod) ta kniha, takže tvrdé..., alespoň doufám. Kdyžtak mě přesvědč. Jsem si docela jist.
7) Opraveno
8) Mmmm..., mě to přijde jedinečné a zajímavé, když tam byla jen černá, bylo to takové fádní. Vypadá to zajímavějc.

9) Moc ti děkuju za analýzu češtiny, snažil jsem se, snad už tam moc chyb není... :o)

Anonymní: Aspoň někomu se to líbí. :o)
Dero
Profil
Mám to tam správně - Kniha nevyprávý (ženský rod) ta kniha, takže tvrdé..., alespoň doufám. Kdyžtak mě přesvědč. Jsem si docela jist.

Ženský rod budiž, ale pravidlo o shodě, které užíváš, se aplikuje pouze v čísle jednotném a minulém čase. Má tam být iota - měkké i.
Knopi
Profil
Dero: Jo, díky, opraveno.
Mistr
Profil
Dero
Děkuji za odbornou analýzu problému.
Mistr
Profil
Knopi
9) Moc ti děkuju za analýzu češtiny, snažil jsem se, snad už tam moc chyb není... :o)
Nemáš zač. Pravdou ale je, že jsem neprocházel všechny texty. Je jich moc. :-) Sem tam se ovšem chybka objeví. Například hned na titulní stránce v textu Rosický: Během MS 2006 píšeš: Už je také hotová rubrika Během MS 2006, kde si můžete přečíct dva nádherné články z Deníku Sport, které vychvalují Tomáše Rosického na MS 2006 v utkání protí spojeným státům, kdy Rosický zavelel dvěma překrásnými brankami do sítě soupeře. Dle mého názoru chybná místa jsem Ti v textu ztučnil.

Na téže stránce v článku Tomáš Rosický hvězdám v patách užíváš slovo Namouduši. Skutečně se píše takto dohromady? Já osobně bych to rozsekal na Na mou duši, ale možná se pletu.

A znovu titulní stránka, tentokrát článeček Otevření stránky. Oprav si poslední větu prvního odstavce, která by, dle mého, měla mít tuto podobu: Toliko zbytečného tlachání a teď ke stránce.

Hned věta následující: Určitě jste všichni zvědaví na fotografie Tomáše Rosického a musím Vás potěšit. Opět si o opravu žádá tučné slovíčko.

Na závěr dotázek: Čím kontroluješ pravopis? Není to kontrolou pravopisu ve Wordu?
Mistr
Profil
Knopi
Klikací logo tam je, přišlo mi divné dávat jako klikací logo celý obrázek - u mě je klikací logo ten podpis ROSICKY (u kolena),
Toho si nikdo nevšimne a ani to nikoho nenapadne. Dej jako klikací logo pěkně celý obrázek. Každý klepne na Tomáše v domění, že je to klikací logo. Zcela jistě tam nebude pátrat po nějakém podpisu či přejíždět obrázek myškou, zda se třeba náhodou "nechytí".
Mistr
Profil
Knopi
Uvozovky se píší přesně obráceně, než je píšeš Ty. Nejdříve se píše ta dolní, pak až ta horní. Viz poslední odstavec životopisu Tomáše Rosického.
Knopi
Profil
Mistr Tak ještě jednou děkuju moc. Opravil jsem to. Úplně se stydím, dám si větší pozor, přitom jsem žil v domění, že to tak hrozný neni. Nekontroluju pravopis ničim. Co doporučujete, ten Word?

Klikací logo opravím, dobrou... :-)
Mistr
Profil
Knopi
Těžká otázka. Napadá mě odpoveď: Přečíst si po sobě text ještě jednou. Program Microsoft Word samozřejmě lze prohlédnout text, ale ten stejně vše neobjeví.
Padre
Profil *
Co doporučujete, ten Word?
k nalezení chyb doporučuji nejen si to několikrát přečíst, ale nechat to přelouskat více lidí. (čím více to čte člověk sám, tím automaticky přeskakuje chyby které tam jsou, to jistě znáte... ;-)
Knopi
Profil
Mistr: Zapomněl jsem na to slovo namouduši, píše se to dohromady, takže je to správně.

Jinak, spíše se tu odvíjel boj s češtinou, v názorech na stránku můžete pokračovat.
MZF
Profil
Pěkná práce. Vadí mi žlutá barva, tahá oči. Také bílý text na tmavém pozadí, ač mi většinou nedělá žádné problémy, se v tomto případě špatně čte (nedokázal jsem přečíst více jak dvě věty v odstavci). Celkově web působí dost depresivním dojmem - příliš mnoho odstínů černé.

Kód je výborný.
Knopi
Profil
MZF: Na dá se říct černém pozadí v podstatě ani jiná barva než bílá nepřipadá v úvahu, možná žlutá, a pak hodně světlé odstíny některých barev. Věř mi, sem se žádná jiná nehodí.

S tím tmavým webem to byl jen takový pokus a musím se přiznat, že to není jednoduché. K dortmundskému dresu žlutá musí být a web je určitě pestřejší ač možná pro někoho přespříliš. Tušil jsem, že si najde odpůrce i příznivce. Já zatím mohu jen hlásat, že návštěvníkům, kteří tam budou chodit pravidelně (fanoušci) se web velmi líbí, což je dobře, paradoxně webdesignerům se nelíbí.

Nevím, každý má asi jiný vkus, ale na mě web působí příjemným dojmem, člověk se tam neztratí a mě čtení textu nedělá žádné větší problémy. Každý má svůj styl, i když toto rozhodně není také můj styl, chtěl jsem to zkusit tmavé. Samozřejmě všechny názory respektuji...
Dero
Profil
paradoxně webdesignerům se nelíbí.

Hlásím se jako výjimka. O barvách by se dalo spekulovat, ale já osobně přeji odvážné barevnosti. Co mě zaujalo, je dobrá práce s písmem a poměrně solidní kompozice obsahu i textu. V tomto směru dobrá práce.
Knopi
Profil
Dero: Barvy se pokusím příště tedy určitě zlepšit. Díky všem...
MZF
Profil
Knopi
Věř mi, sem se žádná jiná nehodí.
Nevěřím ti. Dokonce to totiž vím. :)

Jinak záleží na osobním vkusu. Proti tmavým webům nic nemám, ale tenhle mi připadá až příliš tmavý, utopený v černé. Každopádně to je moje jediná výtka. A jak praví nepsané webdesignérské pravidlo, pokud se někomu nelíbí barva webu, tak je to ten nejmenší (žádný) problém.
Knopi
Profil
MZF: Já ti věřím, že je až moc černý - jenže testoval jsem na Sově kontrast textu s pozadim, aby ho viděli všichni. Ti co koukaj hůře, aspoň na to viděj taky. :o)

Jak už jsem říkal, byl to hokus pokus a s barvami se příště polepším, ještě jednou děkuji za názory a za odhalené chyby v pravopisu...
MZF
Profil
Teď jsem si ještě všimnul, že "N-kniha" není z hlediska copywritingu příliš jasný výraz. Chápu, že máš zkrácení kvůli tomu, aby se ti slova vešla do boxu, ale tady bych dané li raději roztáhnul a napsal "Návštěvní kniha".
Mila
Profil
Napiš tam místo N-kniha třeba Návštěvy
Knopi
Profil
Mila: Ne, to asi nebude nejlepší nápad. Návštěvy čeho? Je to Návštěvní kniha - diskuse, dle mého názoru se "N-kniha" běžně používá a návštěvníci to pochopí a jsou na to zvyklí, i když možná úplně nejlepší by bylo Diskuse..., pracuji na novém designu, takže to možná změním.
Ludivitto
Profil
Knopi: "Dortmundský" design se mi vcelku zamlouvá (i proto, že jsem dlouholetý fanoušek Dortmundu:D), mám však jednu drobnou čistě subjektivní výtku:
1) Pozadí webu je možná zbytečně hypnotizující - já si nemůžu pomoct ale pořád se dívám je na ten background:)) (asi má úchylka).

Jinak k té barevnosti:

Píšeš, že čekáš na nové fotky Tomáše v dresu Arsenalu. Pro příště by bylo IMHO lepší, kdyby jsi web spustil až ve finální podobě. Jde mi o to, že budeš muset prakticky celý web změnit (červeno - bílá kombinace).
Samozřejmě pokud nezamýšlíš mít jako hlavní obrázek fotku Tomáše v "away" drese - tím by se vše vysvětlovalo a já bych mlčel:)

Celkově good work, určitě se na ten web párkrát mrknu, protože Tomášovi fandím:)
Knopi
Profil
Ludivitto:

1) To už tu jednou bylo. Když bylo pozadí jen černé, tak to bylo takové ponuré, vypadá to líp. Ale máš samozřejmě pravdu, asi to odvádí trošku pozornost.

2) Píšeš, že čekáš na nové fotky Tomáše v dresu Arsenalu. Pro příště by bylo IMHO lepší... - To by samozřejmě nebylo vůbec špatný, ale hlavní partner, díky kterému mám krásné fotky na webu. Nemohl jsem moc dlouho čekat, i když jsou moc milý a trpělivý, bylo mi to blbý.

"away" drese - Tak tomu nerozumím. :o) Já to beru pozitivně. Opakování je matka moudrosti. Navíc stránka bude zaindexovaná, už se o ní bude trošku vědět, všechno mám připravené, vychytám ještě nějaké mouchy, aby byl web slušně optimalizován atd. Web bude úplně nový, jiný v tom novém designu, i když teď to oddálím. Mám moc práce. Každopádně jsem rád, že se ti barby líbí. To víš, mi fandové borussie jsme na ně zvyklý. :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0