Autor Zpráva
Iveta
Profil *
Prosím o kritiku reedesignu stránek.

Klient není spokojený se žádným dosud provedeným stylem - (stávající 1. a 3.). Chce styl modrý, černý a bílý.

Černý styl (stávající 2.) jsem až nyní dokončila (až se mi černá před očima), ale pro mě je to moc tmavé (a pesimistické). Prosím o Vaše názory, jak jej vylepšit.

1. styl (modrozelený) půjde asi celý pouze do modra - prosím o příp.rady jak jej udělat, aby nebyl úplně fádní. U bílého stylu nemám ještě vůbec žádnou představu.

(Koláže v hlavičkách jsou na přání klienta, chybí ještě část AJ a komplet NJ).

Předem děkuju za kritiku i cenné rady.
Zelda
Profil
Já osobně bych zrušil šipky před nadpisy Menu a Hlavní stránka. Nelíbí se mi, ale je to jenom osobní názor.

Nejlepší z těch tří designů je ten modrý.

Jinak - černý design - asi bych udělal větší kontrast mezi pozadím celé stránky a pozadím divu "hlavni" a taky mezi menu a pozadím divu "hlavni". Takhle docela splývá všechno se vším.

Červený styl - na ten se mi špatně kouká, namáhá mi oči a popravdě řečeno, pokud by na takových stránkách nebylo nic, co by pro mě mělo význam, okamžitě bych je zavřel. Nemyslím to ve zlým, takhle na mě ty barvy opravdu působí.

A udělal bych výraznější hover v menu.

Jo - a já jsem webdesignér amatér, takže tak to ber. (např. http://www.painovinky.wz.cz)
mgiel
Profil
modrý styl : skusil bych opravdu modrou barvu ...ta co tam je mi příjde spíše fialová.
hlavičku bych více zvýraznil a odlišil,tak aby nebyla uplně stejná (barevně) jako pozadí nebo tlačítka.Ty tlačítka se mi zdají nevýrazné - udělal bych je opravdu jako tlačítka (jako je lišta s napisem menu). Obrázky které se mění v hlavičce se mi zdají hodně slabé - viz muaythai.Dále nevím proč když je moc obsahu a scrolluju az dolu tak najednou se změní barva pozadí na takovou zelenkavou.


černý styl : je opravdu jenom černý nevýrazný a špatně se mi čtou nadpisy ( logo neni vubec videt).


červený styl : tak na to se nedá vůbec dívat.
Marty
Profil
Pokud to mám seřadit podle toho jak se mi to libí, tak je to:
1)modrý styl
2)černý styl
3)červený styl

Přičemž ty poslední dva jsou hrozně nevýrazný, při prohlížení mi na monitor trochu svítilo slunko, a nic jsem nepřečet.
Iveta
Profil *
Děkuju všem za posouzení.

to Zelda:
> Šipky tam zatím nechám, bez nich se ta mapa str. a nadpisy trochu ztrácejí v řádcích.
> Černý design jsem na zákl. Tvého hodnocení přepracovala. Na denním světle byl opravdu slitý v 1 celek (asi u těch tmavých webů je lepší podívat se na ně s odstupem i na denním světle, pokud jsou dělané v noci). Pozadí str. je nyní v tmavě modré, pozadí obsahu v stř.šedé. Nevím, ale co na to klient.
> Výraznější hover - výrazněji měnit barvy na hodně kontrastní by asi taky neprošlo.

to Mgiel:
> Modrá b. mi na mém monitoru určitě nepřechází do fial. (ale je pravda, že na můj monitor se nejde až tak 100% spolehnout).
> U hlaviček nevím, jak myslíš tu změnu - nyní je tam pozadí modro-bílo-zelenavé a ty barvy se pak opakují v různých prvcích na stránce (což mi přijde zajímavé, doufám, že nejenom mně).
> Tlačítka zvýraznit už dál nechci, je tam už více dominujících prvků, myslím že to zatím stačí.
> Obrázky - koláže v hlavičkách - jsi 1. který si všiml nepříliš velké kvality. Nebylo z čeho brát, většinou jsou to fotky z koláží (původního webu!), tak už se toho zachránit moc nedalo. Ale je pravda, že zrovna sport je jediný obor činnosti, kde si můžu vybrat z originál.fotek. Zkusím tu koláž předělat.
> Dík za upozornění na chybu pozadí - špatná b. ve stylu - už jsem to opravila.
> Černý styl - logo originál je černé, zesvětlila jsem pod ním aspoň pozadí, ať je více vidět.

to Marty:
> Taky mi dopoledne svítilo na monitor - proto nyní ty větší úpravy černého stylu.

Hodně mě překvapilo negativní hodnocení červeného stylu, většinou se kolegům více líbil než ten modrý.

Prosím o Vaše další názory, i na aktualizovaný černý styl.
Moc dík předem!
Fred
Profil
Mě se ten červený styl docela líbí, ale můj vkus není zrovna většinový. Větší vada na kráse je spíš header.jpg. Asi by to chtělo jiný obrázek v hlavičce, který by tomu dal šťávu.
Glacier
Profil
nejvíc se mi mi líbí ten modrý, černý je moc černý a pro firmu se nehodí a ten červený je nezajímavý, akorát je ta modrá málo modrá, pak ten obsah zaniká a púspbí tak nějak........rozmazaně
Glacier
Profil
pokud by to pozadí mělo stále takovou barvu jako je nahoře tak by to podle mě bylo lepší
Pepee
Profil
Je to super. Profesionální práce není tomu co vytknou. Jen mám takovej nápad. Co kdyby se jednotlivý styly lišily i jinak než jen barvou. Myslím tím třeba rozvržení stránky, způsob zobrazení a tak. Bylo by to sice pracnější, ale výsledek by byl podle mě zajímavější.
Marty
Profil
Ten nový černý styl je pěknej, pro jeho zlepšení bych ale ještě zesvětlil pozadí nadpisu Menu a Hlavní stránka. Jen malinko, aby se to lišilo od okolního prostředí.
mat
Profil
největší problém bych viděl v použitých barvách - ani jeden design mi neladí, jak už někdo napsal, barvy jsou zvoleny tak, že výsledek působí rozmazaně a prázdně.

jinak - použití mapek na stránce kontakt - ty mapky jste nemalovali nebo ano? Pokud nemáte souhlas majitele práv k mapkám, můžete mít potíže (třeby by bylo dobré alespoň uvést, že jsou mapky ze seznamu nebo atlasu, teď nevím)...

- barva textu - na stránce s kalendářy akcí atd. máte dost nevhodně zvolenou barvu písma: v seznamu je snad šest barev písma, to červené pak vysloveně bolí do očí...

- k jazykovým verzím: proč je tam ta ruská a německá vlaječka, když stejně je jen česká a anglická verze? A ještě dodatek - stačilo by mít ty vlaječky statické, to blikotání moc profesionálně nepůsobí...

na závěr: pokud zvolíš jiné (kontrastnější) barvy a ustálíš barvu písma tak, aby bylo na pozadí vidět a nemělo jinou barvu na každém řádku, bude web mnohem lepší, jsi jasným příkladem toho, že se setkal zručný kodér, libující si v xmhtl 1.1, s nezručným grafikem...
Iveta
Profil *
Děkuju všem za další kritiku.

to Fred :
"Červený" styl je už nahrazen "bílým". Snad dostanu i lepší fotografie a i ty hlavičky budou pak trochu na "vyšší úrovni".

to Glacier:
Černý styl si zadal klient a více zesvětlit ho nemůžu.
Pozadí u modrého stylu je tmavší (i hlavičky u menu), příp. ho ještě trochu ztmavím.

to Pepee:
Taky jsem měla takovou představu (rozdíl v členění je u 3. stylu). Hůř se to dělá, ale vypadá to líp, když je každý styl jiný nejen v barvách. Zrovna dnes si však klient zadal změnu u všech 3 stylů pouze v barevnosti.

to Marty:
Pokusím se ještě "přiměřeně" zesvětlit pozadí nadpisu u menu.

to Mat:
Jsem asi lepší kodér než grafik, ale je pravda, že zrovna u těchle stránek mám dost svázané ruce. Zákl.barevnost si zadává klient, animované vlaječky vyžaduje (už nyní, i když překlady nejsou ještě hotové), u přehledu sportovních a kulturních akcí je různobarevnost textu také vyžadována. Není tam 6 barev, ale snad 20-30, každá akce (druh sportu, kulturní akce) má svou barvu. Při změně b.pozadí je to lahůdka měnit barvy tak, aby text byl všude čitelný. Tu "krutou" červenou opravím, ale musím počkat, protože klient chce dále měnit barvy.


3. styl "bílý" je kompletní zatím jen na úv.stránce (i když i tam bude změna pozadí nadpisu u menu a na patičce - sv.béžová, jak zadal klient).

Uvítám další názory a předem moc díky.
Zelda
Profil
Vypadá to, že klient je nepřístupný jakýkoliv názorům profesionála (tím myslím tebe, ne sebe :-)). Já jsem přečetl jen pár věcí o webdesignu ap., ale nechávat na stránkách prázdné sekce (anglická, ...) je nesmysl, dovede to odradit každého návštěvníka, který má o danou sekci zájem, a dvakrát za sebou v ní nic nenajde. Takové stránky už podle mě nenavštíví.

Jinak mě se nejvíc líbí ten bílej styl ... jen ty obrázky vzbuzují dojem rozkouskování stránky ... možná by bylo dobrý je nějak vizuálně propojit (jak to nevím, grafice moc nerozumím)

Ale jinak ten bílej styl je ten, kterej bych používal :-)
Iveta
Profil *
Děkuji Zeldo za názor.
(Máme na ho ty stránky dost podobný, profesionál ale ještě nejsem - teprve začínám a většinu času musím věnovat aktualizacím stránek než tvorbě).

Bílý styl je nyní už kompletní, prosím všechny ochotné o shlédnutí a názory.

Předem dík
_waft
Profil
ten biely je delo
mgiel
Profil
bilej je nejhezci ...tamty jsou o uroven niz ...
Plaváček
Profil
Asi bych se přiklonil k bílému stylu, ale s dvěmi výhradami. Za prvé - hlavička webu příliš "plave v prostoru", bylo by dobré ji nějakým grafickým prvkem oddělit od ostatního obsahu. Ilustrační obrázek v hlavičce webu totiž vypadá spíše jako reklamní banner, asi by to chtělo si trochu pohrát s grafickým editorem.

Druhá výhrada je drobnost - k celkem střízlivému designu webu mi nepasují ty povlávající vlaječky, v tomto případě bych dal přednost jednoduchosti před efektem a použil buď standardní tvary vlajek, ale spíše bych se klonil k obyčejnému textovému odkazu.
bojars
Profil
Takto to vidím ja:
prvá
druhá

ten biely štýl je v pohode.

Konfigurácia: IE5.5/ 800×600/ 16Bit farebná hĺbka

Kontrast obrázkov je mierne väčší oproti skutočnosti vplyvom zníženia farebnej hĺbky ich komrpimáciou.

Nepripomienkujem ani tak farebné ladenie, i keď odkazy na prepínanie štýlov v čiernej verzii skoro vôbec nevidno, odkazy v menu sú tiež veľmi nevýrazné, ale problém je aj v tom, že obsah stránky je hodený dole- vytlačilo ho menu, a v čiernej a modrej verzii je (asi) hover v <li> (šípka) vsunutá do textu - označené v modrej verzii stránky krúžkom.
Iveta
Profil *
Děkuju všem za názory.

to Waft a Mgiel:
Dík, já se příště polepším (doufám ještě víc).

to Plaváček:
Děkuju za hodnocení. Taky si myslím, že ta hlavička i "vlající praporky" nejsou to pravé.
Vlaječky chce klient, s úpravou hlaviček musím počkat. Zatím to vypadá tak, že klient stávající provedení "bílého" stylu nechce (na bílý styl chce použít základ modrého a černého a pouze změnit všechny podklady do bílé b.)
Docela mě to mrzí, ale já doufám, že tento návrh budu moci použít na j.stránkách.

to Bojars:
Dík za upozornění na chybu v IE 5.5. Protože jeho uživatelů je pořád ještě min. 10%, určitě se vyplatí udělat optimalizaci i pro tuto verzi prohlížeče.
Už jsem chyby v této verzi odstranila.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0