Autor Zpráva
FliP
Profil *
Ahoj prosím o veškerou kritiku, je to pouze kostra stránek....bez obsahu, takže hlavně čekám grafickou kritiku, díky :) http://www.factor.fmcity.cz/pedikura/index.htmlu
rommy
Profil *
zvolil bych jiné barvy - jemnější, tělové a rovněž tak i typ fontu není moc košér...je to trochu jako zahradní technika (ale nic ve zlém)
Miloš
Profil
Nevypadá to zle, ale:
Barvy mi přijdou agresivní; možná, že to ale s textem bude vypadat jinak.
Výtku mám především k závislosti na obrázcích – pro inspiraci kuk na Wellstyled. Když totiž nejsou obrázky k disposici, stránka vypadá následovně:


Další chyby a tak:
<title>Untitled Document</title>
<div>ný kód
— Proč iframe?
— Když je přilinkován styly.css, proč přímé styly (<něco style="…)?
onmouseover="this.src='studio2.png' a podobné lze rozumně nahradit CSS a:hover
— Když už Xhtml, pak pozor na velká písmena: <span style="… color:#FFCC00; Font-size:…>
font-family: Tahoma; taky nic moc; lépe … tahoma, sans-serif
charset=iso-8859-1 není česká znaková sada; tou je charset=iso-8859-2
Ice
Profil
Kdy web byl určen pro prvňáčky, tak by se mně ta grafika líbila, takhle mně ke kosmetickému salonu ubec nejde dohromady.
Lexter
Profil
znovu a lépe. tohle se opravdu nehodí.
Flip
Profil *
Miloš: Nepochopil jsem, co tedy mám zmenit, když obrázky nejsou k dispozici, nějak jsem tě nepochopil, hlavně teda proč by neměly být k dispozici... , dale jsem nepochopil kde mám iframe? zadny tam nemam, title bude, to se neboj, znaková sada taky... to vse vim, ale s tim onmouseover.... apod. to tim hoverem neumim nahradit, zkousel jsem to podle navodu na jakpsatweb.cz ale nějak to nejelo tak jsem to udělal takhle, pokud někdo víte tak mi to prosim rozepiste...,
Jinak pro ICE, Lexter: místo rady, jen holá kritika bez přemdětu.... :( to mi opravdu nepomůže !
ps: diky vsem za rady :)
Leni
Profil *
Mě se web vcelku líbí, ale také bych doporučila uplně jiné barvy - béžová, žlutá, červená, vínová, ne všechny, samozřejmě, a nějak decentně. Takový ten rozverný vzhled mi celkem nevadí, ale ty barvy jsou opravdu zasádní.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Když už Xhtml, pak pozor na velká písmena: <span style="… color:#FFCC00; Font-size:…>
Ve většině atributů záleží na velikosti písmen i v HTML. Ale v CSS pak na ní nezáleží.

Reaguji na Flipa:
Je to polotovar v počáteční fázi vývoje, není moc co hodnotit. Užité barvy mi příliš nevadí a nebýt těch ošklivých stínů, měl bych ke grafice jen jednu připomínku -- a sice, že se k pedikúře nehodí.

nějak jsem tě nepochopil, hlavně teda proč by neměly být [obrázky] k dispozici
Webová stránka může nezávislá na způsobu použití, napíše-li se vhodně. Návštěvník na ni nemusí koukat, může ji poslouchat, nahmatávat, v extrémních případech určitě i čichat a chutnat. Nedává-li stránka bez viditelných obrázků smysl, zmenšuje cílovou skupinu, byť jen o pár promile. Takže až se nějaký slepec rozhodne, že chce mít hezky upravené nehty, nebude vědět, která položka v menu odkazuje na ceník. Obrázky mohou mít atribut alt, jehož textový obsah se užije při nedostupných obrázcích.
FliP
Profil *
oki, o altu vim, a dodam ho tam, jinak diky moc za připomínky k barvám chystám se to barevně předělat, později sem dám znovu vědět a čekám opět vaše připomínky a napady :) Flip
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0