Autor Zpráva
kikolka
Profil *
cs-firm.tk zkuste to nějak zhlídnout prosím
rommy
Profil *
...zmenšil bych písmo u odkazů - font pro "Novinky" + "Odkazy" bych nechal stejný
...více zaostřit koláž "ikon"
...neměnit velikost layoutu u kontaktů
...snad i ta hlavička by mohla být kvůli obsahu zmenšena
Miloš
Profil
Na první pohled proč ne, ale jen na ten první pohled.

— Obrázky jsou příliš veliké – úhrnem zabírají 306 KB. Hlavně ta gifová animace (134 KB)!
— Menu pomocí obrázků bez textové náhrady je zlotřilost.
— Patkové písmo se nečte nic moc.
— Text hlavního rámu je nalepený na levý okraj a vpravo je po zvětšení v exploreru oříznutý (asi overflow:hidden). Při zvětšování ve FF prozměnu vyteče z okna – background-image repetuje
— Kontakty – a najednou bezpatkové písmo. Chtělo by to trochu ujednotit.
— V kontaktech jsou podtrhané neodkazy.
— Po návštěvě podsekcí Cestovní agentura, Second-hand a Kulturní agentura se mění horní menu – jsem zmaten, kde jsem se to vlastně ocitl.
— Chybí klikací menu a hover v menu
— Kombinace rámů, vlakového designu (tr td td td…) a fronpejčích zhůvěřilostí typu <b style='mso-bidi-font-weight:normal'>, – škoda sov, hů hů.
tomikimot
Profil
Proč je to tak veliký?
To menu se roztahuje do dvou řádků (FF 2).
A proč mají všechny stránky stejnou URL nechápu.
Miloš
Profil
tomikimot
A proč mají všechny stránky stejnou URL nechápu.
Protože jsou ve frejmech.
Mistr
Profil
kikolka
Nepodtrhávej nic, co není odkazem. Jen tím mateš čtenáře.
tomikimot
Profil
Miloš
Tak takhle to chápu, jen nechápu proč to nevadí autorovi. ;-)
Miloš
Profil
tomikimot
Autorovi frejmy bez esporu nevadí proto, že stránky uklohnil ve fronpejči a dost možná že ani netuší, co to ty frejmy jsou.
syky
Profil *
Tak z tohodle nemám rozum, pokouším se vytvořit si taky nějaký to html dítě, už teď v tom mám docela bordel u 2-urovňových odkazů a když jsem si přečetl jak jste ho sepsnuli (i když to chtěl).
No je to boj.
Prvně jsem se podíval na ty stránky a zdály se mi fakt v pohodě, když jsem si, ale pak přečetl ty komentáře, tak mě přišli konstruktivní a otevřeli mi oči.
Jestli to ale chápu, pokud to dělal přes nějaký ty frejmy, bez toho, že by měl vytvořenou přehlednou architekturu stránek, tak se mu to bude opravovat dost blbě?
filip186
Profil
frejmy tam jsou jenom kvůli tomu .tk.
Mistr
Profil
syky
nějaký ty frejmy
Frejmy (správně teda frame) jsou v češtině tzv. rámy. Je to prvek, který lze využít při tvorbě vzhledu stránek a jejich základního rozvržení. Pro jejich na první pohled jednoduchost je dost často využíván začátečníky. Odborníci, znalci a experti však od nich obvykle upouštějí pro jejich problémy.

by měl vytvořenou přehlednou architekturu stránek
Ta se nejlépe dělá s prvky, které byly známy již v době předpočítačové, totiž s papírem a tužkou. Namaluj si strukturu webu a máš to. Využít ji pak můžeš pro tzv. Mapu webu, ale to už se dostáváme někam trochu jinam.
Autor
Profil *
Autorovi to nevadí pač to jen tak narychlo splichtil:) No ale je vidět, že tam udělal dost chybiček a pouči se z toho. NO taky htm je hnus a frontpič ještě větší.. Příště už jen css.
Mistr
Profil
NO taky htm je hnus
Proč?
Miloš
Profil
Autor
NO taky htm je hnus
1) se vyjadřuj slušně; nekonstruktivní urážení je víš na co…
2) používej interpunkci, protože bez ní není vůbec jasné, co toto sdělení znamená:
2a) „NO taky htm“ – tento jazyk neznám
2b) „NO“ znamená česky NE, ale tady postrádá smysl
2c) „NO“ je jen tvůj povzdech; „taky htm je…“ – prostě hnus, kde se podíváš, taky ho najdeš v htm
2d) „htm“ míníš trojpísmennou příponu (versus html)
2e) Nesnášíš htm(l) a jsi pro tvorbu webu nějakými jinými prostředky (třeba „programováním stránek ve fleši“)…

Zkrátka – nemáš-li co říct, plky si nech od cesty. HOWGH
Mistr
Profil
Miloš
Obdivuji čas, který jsi tomuto problému věnoval... Také jsem chtěl Autorovi něco takového napsat, ale nechtělo se mi do toho.
Anonymní
Profil *
Je vidět že tu rozvíjíte plodnou debatu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0