« 1 2 »
Autor Zpráva
Madstar
Profil *
Prosím o kritiku a připomínky k webu www.madstar.cz
Casero
Profil
IE 6 stránky se mi seknou v půlce načítání
Plaváček
Profil
Madstar

Co mám udělat, když bleskový přehrávátko ve verzi 6 nemám?
hugo
Profil *
proc internet explorer, flash snad vypada vsude stjene, ne?
tiso
Profil
Podobné "inteligentné" a "prístupné" stránky radšej nehodnotím.
Otázka: je problém doplniť tam klikací odkaz na referencie? Alebo si tú adresu musím prepísať do prehliadača, teda ak to prečítam (narážka na veľkosť písma a kontrast)?
Madstar
Profil *
odkazy v portfoliu doděláme, stejně tak i HTML verzi...
tomikimot
Profil
Ta vstupní stránka se mi líbí, škoda, že zbytek je ve flashi. Po minutě ve stylu "stahují se data.." jsem to vzdal.
Gekon
Profil
Minimální SW nároky? Hm, to tu dlouho nebylo.
Mistr
Profil
Po minutě ve stylu "stahují se data.." jsem to vzdal
Já také.
Coolman
Profil *
Člověče, mysli na nás - lidi se špatným připojením (CDMA - já, Dial-up)...už mi to 5 minut načítá data a nic. No nechám to běžet do rána - třeba už to bude načtené a uvidim. A běda, jestli to nebude stát za to. Jináč bych musel do školy, tam mi WiFi jede 14Mbit, tak to by se to za jednu přednášku snad načíst mohlo.
tomikimot
Profil
Nee, já jsem na kolejním stomegabitu, nedočkáš se :D
509
Profil
tie recicky o dostupnosti a o vzdavani sa po minute a podobne na adresu flashu, tak nejako z principu, su tak pateticke ako musi byt autor tych kecou sam... Si zabezpecte poriadne pripojenie! Koli vam sa urcite svet nezastavi...

Rozhodne sa mi to paci daleko viac ako 9/10 tu prezentovanych prac, ktore aj tak vacsinou s designom nemaju nic co docinenia, snad len ze su tak nazvane...

.. to pozadie co mas na kontaktoch si mohol mat v kazdej scene, tam mi to pri tych ostatnych pride take prazdne, alebo tam mozno doplnit nejaku jemnu grafiku... Len nazor samozrejme
Coolman
Profil *
> 509

Ne všude je dostupné rychlé připojení, chápeš to? Myslíš, že platím přes litr, aby mi to chodilo 40kbps? Potřebuju časově neomezenej net a nemám na výběr, tak tu nemel hovadiny typu "...Si zabezpecte poriadne pripojenie..." Je u nás stále velké procento lidí (nehledě na Slovensku), pokud to nevíš, kteří mají právě pomalé připojení. Myslím, že v zájmu každého webdesignera by měla být maximální optimalizace, aby se na stránky mohl v pohodě podívat každý. Mě by toto čekání tedy odradilo. Ale musím uznat, že stránky pěkné opravdu jsou. Jen kdyby se rychleji načítaly...
Railbot
Profil
509
A ty si odpusť ten arogantní tón a spadni zase na zem. Doporučovat někomu, aby si zajistil lepší připojení je přinejmenším velice arogantní přístup, ne-li přímo blbý.
Ne každý má tu možnost. Copak znáš někoho, kdo má pomalejší připojení schválně a nechtěl by rychlejší? Přemýšlej.
509
Profil
Ne nechapem to a ani to chapat nejako nemienim...

Web je o obchode v prvom rade a pre obchod je toto nepodstatne. Nebyt obchodovania, web nefunguje ako funguje a peniaze do toho davaju takpovediac v priamej umere k obratom z predaja a obchodnikovi nie je na nic cumil, ale zaujima ho ten co disponuje kupnou silou.. blbe, krute, ale fakt... Argumenty tvojho typu su ciste subjektivne a podobne ohlady sa akoze beru specificky len v zemiach ako je ta Vasa, ci nasa... Nebolo by nic na istych ohladoch, ale s mierou, nie postavit koncept na zaklade toho najslabsieho clanku... to je proti zdravemu rozumu...

..prehliadat si dozaista "moze" kazdy, je len otazkou ako je na tom po technickej stranke, pokial blbo, no hold musi respektovat on tych silnejsich, nie naopak brzdit rozvoj... To by platilo "hura na stromy"..
509
Profil
Raibot - to nie je o arogancii, ale ciste len o zdravom rozume... Mozno v tom nevidis rozdiel, no ja ano
tiso
Profil
509 Si zabezpecte poriadne pripojenie!
To si mám kvôli tomu aby som videl prezentáciu jedného človeka ako zákazník vybaviť rýchlejšie pripojenie? Keď konkurencia je vzdialená jeden klik myši a načíta sa skôr? Dúfam že z takýchto názorov skoro vyrastieš...
RaDeoon
Profil *
Možná se vrattě k hodnocení stránky ... Když chce někdo udělat FLASH tak si počká minutu (já jsem čekal asi 15 sekund ani ne) a stránky mě velice nadchly. Nemám nic ke kritice, jen možná aby se udělala adresa k těm referencím protože se to nedá ani zkopírovat atd.
Railbot
Profil
509
No však se tady taky bavíme o českém webu, takže nějaké polemizování o tom, jaké mají připojení támhle ve Švédsku je lehce mimo mísu. Navíc ty si asi neuvědomuješ, že pokud máš web, který má vydělávat, tak je stejně důležité, aby se načítal rychle i na modemu. Proč? Například nějaký prachatý manažer či potencinální klient na cestách používá co za připojení? Mobilní. A to je jaké? Pomalé. Už to chápeš? Web se dá udělat přístupnější, nemusí se načítat více jak 10 vteřin (hlavní obsah). V opačném případě se člověk jen zbytečně připravuje o peníze, když už ten obchod do toho taháš a mluvíš o někom s kupní silou. Snad si nemyslíš, že ten, kdo má kupní sílu, musí mít i rychlé připojení a trpělivost čekat na načtění webu déle jak 5 vteřin? Kdepak. Konkurence je všude a je lepší, vzdálená jen jedno klikutí.

Tvůj přístup je odstrašujícím příkladem, jak ke tvorbě webu nepřistupovat.
509
Profil
rainbot - no ved mozno i som... Nic to nemeni na tom, ze niekto, kto si nahovara, ze on chce byt na starej skodovke z Kosic v Prahe za ten isty cas ako niekto na novej Oktavke, je podla na blazon... Vrchol je potom nutit ho jazdit len tak rychlo ako to zvlada jeho auticko... To je cele.
Plaváček
Profil
509

Web je o obchode v prvom rade a pre obchod je toto nepodstatne.

V tomto bodě se velmi mýlíte. Pokud totiž webdesignerská firma z jakéhokoliv důvodu odstřihne zákazníka, který

za a) - nemá minimální rozlišení 800x600
za b) - nemá jakýsi podivný flashový player ve verzi 6 a nehodlá si ho stahovat nebo ani nemůže
za c) - nemá Internet Explorer v nějaké verzi vyšší než 4

ale je movitý a má zájem o kvalitní webové stránky, pak tato firma přichází o peníze. Z tvé argumentace vyplývá, že ZÁKAZNÍK se má přizpůsobit FIRMĚ, což je z ekonomického hlediska naprostá blbost. Opak je totiž pravdou, každá rozumná firma si zákazníka předchází a vnucuje se mu, kde může.

Abych to upřesnil - nejsem zásadním odpůrcem flashových prezentací, mají na webu své místo, ale právě tento "web" dokazuje, že flash může být velmi kontraproduktivní technologií. Proč u všech všudy potvořit něco takového ve flashi, když totéž a se stejným vzhledem bych měl za dvě hodinky nakodováno pomocí CSS a HTML? Což by přineslo minimálně několik výhod:

za a) - nezáleželo by tak na nějakém pitomém rozlišení, kdybych si pohrál s plovoucím layoutem
za b) - případný platící klient nepotřebuje nic jiného, než standardní počítač vybavený standardním prohlížečem
za c) - webová stránka se mi načte během 4 sekund, což je doba, kterou je obyčejný uživatel ochoten čekat. S každou sekundou navíc roste pravděpodobnost, že uživatel z webu uteče jinam
za d) - je úplně jedno, jakým prohlížečem stránkami listuji, protože, což vám možná uniklo, není na světě pouze a jedině JESPRP
za e) - možná bych byl schopen třeba si stránku s poutavými texty (které tu ale chybí) a kontakty vytisknout, abych se mohl rozhodnout kupříkladu doma na záchodě
za f) - jako autor webu nemusel bych tvořit další HTML verzi, abych se zavděčil vyhledávačům, kteří se flashovým formátem prokousávají dost blbě a tím pádem přicházím o budoucí klienty, protože ti mě v tak konkurenčním segmentu, jakým je tvorba webových stránek, prostě nenajdou

Mohl bych pokračovat, ale je to asi zbytečné. Autora tohoto webu nepřesvědčím a vy zřejmě budete trvat na tom, abych se poníženě obrátil na Kyslíka 2 a objednal si superrychlý internet za bezmála 2 000 Kč měsíčně, abych měl extra zážitek z podobně nedomyšlených prezentací.

Víte co? Neudělám to. Raději koupím své ženě bonboniéru a při jejím mlsání se porozhlédnu po internetu po nabídkách jiných webdesignerských firem.

Tomu já říkám obchodování.
509
Profil
Plavacek - pocul som o vas, ze ste jednym z najlepsich v cechach... Poklona!

Neberte to osobne, ale vase argumenty, byt i ciastocne podlozene logikou.. cize mozme ich nazvat i pravdive su len pravdive... A kedze pravda nikdy nie je len jedna... mohol by som dlhosiahlo argumentovat na kazdy jeden Vas argument, ale myslim si, ze to valny vyznam tak ako tak nema... Ja sotva presvedcim Vas, verte, ze vy mna tak isto... Vdakabohu za to...

V kazdom pripade, mam za to, ze hlavny problem je vo vyklade pojmu "kvalitny" a "obchod, potazmo zakaznik"...

Ide tu mozno o to, ako kvalitny chcem byt, ci ake obchody chcem robit... z toho potom plynie milion dalsich faktorov.. pride mi ale smiesne a hlupe ak sa ma obchodnik tahat za tymi najslabsimi, namiesto za tymi najsilnejsimi... V tom vidim cely problem... ;)))

Nie som koder, nie som ani programataor, len hold nieco malo o obchode viem... Nemusime so sebou navzjom suhlasit, ale sotva mozme jeden druhemu odopriet pravo na jeho vlastny nazor... Kde bude ta skutocna pravda, ukaze cas...

Musim ist pracovat, takze sa lucim..;)))
jojoj
Profil *
to Plaváček: plne súhlasím

ja síce iba začínam, ale nikdy by ma nenapadlo písať na stránku, že je optimalizovaná pre ten či onen prehliadač, pre také či onaké rozlíšenie. Hoci len začínam, stránka predsa musí fungovať v každom relevantnom prehliadači, a rozlíšenie? Hoci len začínam, snažím sa robiť pružné, aby bolo vhodné aj pre 800x600 aj pre 1024x768. A to veru nie som žiaden profesionál, len začiatočník :o)
Coolman
Profil *
>509

Doporučoval bych vám půjčit si skripta "Základy marketingu", rád Vám pro ně do naší školní knihovny zajdu, aspoň pak nebudu nucen si tu číst vaše výplody.
Jestli jste někdy slyšel pojem "marketingový mix", tak určitě víte, že zákazník (jako jeden z položek M.M.) je nejkřehčí prvek. Proto by se podnikatel měl snažit "jít mu co nejvíce na ruku", protože není problém (obzvláště pak zde na internetu) přejít ke konkurenci. Nabídka je obrovská. Pokud argumentujete tím - pořiďte si lepší připojení, jdete naprosto špatnou cestou, absolutně v rozporu s marketingovými zásadami. Podnikatel by měl potenciálnímu zákazníkovi maximálně usnadnit přístup ke svým službám a ne mu házet klacky pod nohy.
Navíc, zde může výrazně zasáhnout působení referencí. Já bych třeba nikomu produkty téhle firmy nedoporučil (nic proti firmě, beru to jen jako příklad, jak to na mě působí).
tiso
Profil
509
Tvoj postoj vychádza z predpokladov:
1. že zákazník vie o tvorbe stránok príliš málo
2. že zákazník má na počítači požadované technológie
3. že zákazník ktorý má peniaze má rýchly net
4. že zákazník ktorý má rýchly net nemyslí na svojich zákazníkov ktorý rýchly net nemajú
Tým si obmedzil cieľovú skupinu zákazníkov. Ak Ti to vyhovuje - oki.
Railbot
Profil
509
O obchodě něco málá víš, budiž, já souhlasím, Je toho opravdu totiž velice málo.
roberta
Profil
pride mi ale smiesne a hlupe ak sa ma obchodnik tahat za tymi najslabsimi, namiesto za tymi najsilnejsimi...
tak to by som bol veľmi zvedavý, ako si taký manažér pozrie, niekde cestou na stretnutie v aute, na svojom PDA tento web.
a inak pochybujem, že si obchodník, keď chceš znemožňovať prístup na stránku svojim potencionálnym zákazníkom a žiadaš ich, aby sa všetci prispôsobili tebe... malo by to byť skôr naopak, chápeš?

Ne nechapem to a ani to chapat nejako nemienim...
toto ma vždy vie pobaviť na mladých, čo akurát skončili školu. ale neboj, z toho raz vyrastieš... času máš ešte dosť :)
509
Profil
Fu ha?! ;))) Uz sa mi to nechce rozoberat... ale vidim zretelne svetlu buducnost ekonomickeho rastu a prosperity, hlavne vidim tu nadej postavenu na solidarite a socialnom citeni, kazdeho jednoho uspesneho obchodnika..;))))
roberta
Profil
hlavne vidim tu nadej postavenu na solidarite a socialnom citeni, kazdeho jednoho uspesneho obchodnika..;))))
čo majú tvoje ironické poznámky spoločné s tvorbou webu? my sa ti snažíme naznačiť, že keď chceš, aby tvoj web zarábal peniaze, mal by sa dať zobraziť aj na chladničke, nie iba v IE4+ s flash 8. keď nechceš pochopiť, že keď sa to na tej chladničke nezobrazí, tak prichádzaš o zákazníkov a tým aj o peniaze, tak nie si dobrý obchodník. totiž som ešte nepočul o obchodníkovi, ktorý nechce peniaze
509
Profil
Roberta, ale ved ja to chapem celkom dobre... Len uz som si menej isty, ci to plati i opacne...

Poviem to naposledy a po lopate... Je obchod a je obchod.... Postavit celu ambiciu byt uspesny v obchode ako zaklade osobneho uspechu, na tom ze oslovim masu, ktora mi budto nepriniese nic, alebo take minimum, kedy sa nezaplati ani len to vynalozene usile, mi pride skratka kontraproduktivne a je celkom fuk, alo to budes obhajovat... je to krok nazad, ci sa to panom programatorom paci, alebo nepaci.. Este som nepocul, necital o nikom a ani nepoznam nikoho, kto by bol v obchode uspesny, alebo uspesnejsi a bral ohlady na nieco ine, nez na zabezpecenie si prestize a stavu, kedy si taketo ohlady uz konecne bude moct odpustit... Tot cela pointa... teraz si to premietni cele a snad to nejako rozchodis?! ;)))


Inak je mi celkom jedno co a ako si budete robit... slo len o diskusiu...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0