Autor Zpráva
JaySee
Profil *
http://www.krizak.borec.cz
Marty
Profil
Jednoduché a přitom pěkné. Trochu mi to připomíná Acciho stránky.
Jen těch obrázkovejch odkazů je tam moc.
Jo a taky to hlavní menu se tak divně posunuje při hoveru myší.
JaySee
Profil *
Pro Marty:

Acciho web jsem nikdy neviděl. Vznikalo to celkem spontálně a koženy to mělo v Bradbury Softvare. Tam se vzala myšlenka.

Obrázky se načítají jako úplně poslední, jinak bych je tam nikdy nedal.

To menu se posunuje kvůli font-weight: bold . Chce si to udělat víc místa. myslíš, že to vadí na kráse?
Marty
Profil
To menu se posunuje kvůli font-weight: bold . Chce si to udělat víc místa. myslíš, že to vadí na kráse?


Když příjdu na stránku a uvidím tam něco podobného, řeknu si, že autor se patrně moc nepáral s nějakým laděním. Je to otázka nastavit každému prvku pevnou šířku a trochu si s tím pohrát.
JaySee
Profil *
Tak to je celkem hračka, ale když vezměš v potaz potenciální zvětšení písma, fixní velikost je pak celkem oříšek. Mě osobně se to relativně líbí. Nejsem zastánce Flash, etc... Mám rád strohý a plně funkční design. Každopádně jsem čekal narážky na jiných místech:-)

PS: laďení jsem se věnoval dost dlouho a neřekl bych, že jsem to odflákl. Používám výhradně FireFox a na Exploder celkem kašlu. Já vím, není to správné, ale z celé duše si přeju, aby ho nahradily Opery a Mozilly. Ale nechci působit jako nafoukaný webmaster, který ignoruje všechny připomínky. Je to zajímavý postřeh.
Marty
Profil
Se zvětšením písma se samozřejmě počítat musí.
Já používám výhradně IE(každej jsme nějakej :) ).

Jinak zdroják je docela dobrej, i když bych odstranil toto:
<meta name="robots" content="all,follow" />
pokud robotům výslovně nezakážeš stránky indexovat, bude to dělat automaticky u všech odkazů.
A možná odstranit ty dvojité mezery(&nbsp;&nbsp;) v menu.
Acci
Profil
Celkem pěkný, funguje to dobře v mých čtyřech browseroch (Firefox, Opera, IE, Lynx) Až na ty obrázky dole
JaySee
Profil *
Já myslel, že LYNX je Linuxovskej prohlížeč, jestli to funguje i na něm, to jsem tedy happy.

Obrázky nějak zredukuju.

Díky, rád se zlepším
Acci
Profil
JaySee
Je, ale je i na Windows
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com (Mozilla 1.6):

Design je pěkný, funkční, žádné opičárny. "Gumový" layout není poslední dobou populární, asi proto, že ho není jednoduché odladit.
1. Oranžovo - žlutá lišta je asi záměr, ale docela trhá oči.
2. Bezpatková písmy se na webu lépe čtou.
3. Nekonzistentní odkazy - někdy podtržené s hoverem bez podtržení, jindy tučně s šipkou a hoverem na změnu pozadí. Mate to, udělal bych jednotný vzhled odkazů.
4. V textu je kombinace černá, modrá, oranžová, žlutá, červená s obrázky na "vylepšení". Hýří to jak papoušek, co pár barev ubrat? Alespoň tu červenou a možná i modrou?
5. Čtverečky u odkazů mi silně připomínají nejmenovanou firmu prodávající koberce :-)

Navigace:
6. "Právě se nacházíš zde: úvod » novinky" Asi chápu, ale ten "úvod" bych si odpustil.

Kód:
7. Dodal bych na první řádek definici XML.
8. Dvě pevné mezery v menu? Co margin nebo padding? Nebo rovnou jako seznam, což by bylo nejlepší.
9. Proč mixovat externí CSS a in-line styly?

Celkem je to povedený web!
JaySee
Profil
MVK
1.ok, dá se smazat
2.s tím souhlasím
3.s tím nesouhlasím, je to záměr ale chápu připomínku
4.nevím, jsem na rozpacích, doufám, že to není tak hrozné
5.hmmmm, zajímavé, co je to za firmu. Žil jsem v přesvědčení, že je to originální.
6.úvod » myslím, že to dodává komplexní informaci o pozici, není-li tomu tak, sorry
7.dobře, kde ji sehnat
8.Opraveno
9.Výjimky - jo, dalo by se to zredukovat

Díky za kladné hodnocení
mat
Profil
3.s tím nesouhlasím, je to záměr ale chápu připomínku

nic proti, ale představ si, že si koupíš knížku a v ní budou tři listy tak, jak mají být, tři vzhůru nohama a jeden, světe div se, napsaný pozpátku jako v Arábii - autor se vyjádří , že to byl záměr, ale špatně číst se to bude tobě - jsou věci, které by měl člověk na webu prostě respektovat, protože už jsou ustálené, jednotné řešení odkazů (nejlépe podtrhaných) k nim prostě patří...

a stránky by byly o mnoho lepší, kdyby zmizelo to skladiště ikon dole...
JaySee
Profil
mat
Jo, máš sakra pravdu, nepodtrhnutý odkaz v textu bych si nedovolil, ale v menu čekám odkaz a tak je i pravděpodobné, že něco s šipkou bez podtrhnutí bude pravděpodobně odkazem. plně chápu tuhle problematiku, ale tady to přímo vybízí... To je asi jediná věc, kde chci být ten zatvrzelý spisovatel a asi budou muset moji milí čtenáři číst pozpátku.

Ikony byly razantně zredukovány, pravděpodobně budou časem zlikvidovány. To tam moc nesluší.
MVK
Profil *
3.s tím nesouhlasím, je to záměr ale chápu připomínku
V tom případě je ten záměr jednoznačně špatný. Uživatelé webu nesnášejí přemýšlení o navigaci a měla by tudíž být udělána co nejjednodušeji. V rámci přístupnosti by měly být odkazy podtrhány, ale po pravdě to vždy nedodržuji.
Horní lišta se mi nelíbí a použil bych tučné písmo bez podtržení a aktivní podtržené - ale to je můj vkus. V každém případě bych zrušil hover efekt tučně, protože "škube" lištou, jak se při něm zvětší šířka slova.
Nejhorší je, že používáš modré tučné písmo i pro normální text. Mimo lištu doporučuji modrou výhradně pro odkazy a dal bych je všude tučně, v písmu podtrhaně.


4.nevím, jsem na rozpacích, doufám, že to není tak hrozné
Záleží na vkusu :-). Ubrat červenou by nebyl problém. Nejhůř barevnost liší ta příšerná sbírka ikon, ale o té je darmo mluvit. Myslel jsem, že tam být musí, ale pokud ne, tak fofrem pryč s ní do "linků".
Ty "vtipné" obrázky mne také žerou, ale smířím se s nimi.

5.hmmmm, zajímavé, co je to za firmu. Žil jsem v přesvědčení, že je to originální.
Nechtěl jsem dělat reklamu, když mi za ni nic nedají :-). Je to brněnská firma Koberce trend. Kromě ní je AVG také docela blízko.


6.úvod » myslím, že to dodává komplexní informaci o pozici, není-li tomu tak, sorry
Nedává. Tento systém je stromový, ale "úvod - články" přece neznamená, že v sekci "úvod" se nachází sekce "články". Obojí je na stejné úrovni v "rootu" stránky.
Takže:
"úvod » články » Mozilla Firefox" - chybně
"články » Mozilla Firefox" - správně

7.dobře, kde ji sehnat
<?xml version="1.0"?> pro kódování UTF
<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?> pro kódování 1250
XHTML je jedna z variant využití XML, proto by tam měla být definice. Píše se na první řádek přede vše ostatní.
JaySee
Profil
MVK
Zajímavé,
Něco s tím udělám, jsou to dobré připomínky. Lepší shrnutí jsem ještě nikdy nedostal. Celkově s těma připomínkama souhlasím, obrázky jsem rušil už včera, ale blblo FTP.

Jen mě deptá ta podobnost AVG a těch koberců. Čestný webmasterský, hand-made.
Díky moc.
JaySee
Profil
Hustý, z NAVRCHOLU jsem zjistil šokující věc, chodí mi tam pravidelně nějakej týpek s IE 4.01. Pomóc, to ještě existuje...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0