Autor Zpráva
sx
Profil *
Zdravím.

Diskusia s názvom "Názor na stránku" ma príjemne prekvapila.
Rád by som sa dozvedel názor iných na niektoré web stránky, ktoré uvádzam nižšie.
Za vaše názory a pripomienky vopred ďakujem.
Snáď to prežijem.

Osobná stránka:
http://www.rmsoft.sk

Virtuálna galéria:
http://www.rmsoft.sk/gallery

Verejná knižnica:
http://www.vkjb.sk

Dík.
Icepoint
Profil
osobni :
toho menu dole jsem si ani nevsim ... ja myslel, ze menu je webstranky, multimedialne CD atd ... to ze je menu dole jsem si vsim az asi po minute prohlizeni ... po kliknuti na "o mne" se menu presunulo nahoru .... ja bych ho teda po nalezeni menu na hlavni strance cekal zase dole ...
a opet jsem si nevsim tech submenu .... proc mas galerii zaheslovanou, kdyz je tam heslo prakticky napsany ???

galerie :
to uz je krapet prehlednejsi, vadi mi, ze po vstupni strance (ktere jsou napsroto zbytecne kdekoliv) se ta galerie zobrazi jako dalsi okno, to ja nesnasim, a myslim ze ne ja ... jeste vic me stve, ze to mas jako JS, tim padem si to nemuzu otevrit kdyz uz teda do jinyho panelu ve FF a nutne to proste musi byt v novem okne ...
Co mi trochu vadi, tak ze neaktivni polozky v menu nejskou skoro v zadnych barvach videt ... a vubec zmena barev je naprosot zbytecna vec ...

knihovna :
design docela dobry az na jendu vec : ramy, to uz je zastarale ... ja preci nepotrebuju videt logo celou dobu prohlizeni stranek... barevne se mi nelibi odkazy, dost spatne se me na ne kouka a myslim, ze lidi s pozkozenym zrakem (to asi budu mit brzo i ja) tam treba nemusi videt vubec nic ...
menu : treba foto pribeh nema vic nez jedno podmenu, tak proc tam delat rozbalovani ???to same FAQ a Pribizne stranky


heh, takhle dlouhej koment jsem jeste nenapsal .. .:)
k
Profil *
Z 90% souhlas s Icepoint
Ramy pryc!
Design docela dobry = 3-
sx
Profil *
Dík za názor.

Osobná stránka:
Najskôr bola osobná stránka. Potom prišla živnosť a potreboval som ju nejako uviesť.
Na skutočnú firemnú stránku už žiaľ nebol čas. Takže je tam "placnuta" vizitka a linky
na osobnú stránku v slovenčine alebo v angličtine. Viem, nevyzerá to...
Heslo bolo "dosadené" dodatočne... a vidím, že úspešne.
Stránka je spracovaná "experimentálne", zvláštne - preto to menu...

Virtuálna galéria:
Tá uvodná a skutočne nepotrebná stránka (vadí aj mne a parádne!) sa ukazuje len kvôli
uvedeniu galérie ako samostatný web. V skutočnosti to funguje inak.
Otvára sa linkom zo stránky používateľa (záujemcu o danú službu).
Tak, ako je to v knižnici alebo na mojej osobnej stránke.
Neaktívne položky sú zámerne farebne menej viditeľné, pretože mnoho ľudí kliká na ďalší
záber a pritom si nevšimne, že je na konci ponuky obrazového materiálu.

Verejná knižnica:
Ten rám s logom - je vyslovene požiadavka zo strany knižnice. Nepomohli ani moje "prosby"!
Tie podmenu sa budú dopĺňať, takže preto sú v rozbalovaní...
RaDeoon
Profil *
Teda ... Dyt to je hrozné ...

Vstupní stránka by vůbec být neměla a když už tak logicky podobná těm stránkám dalším, napadlo mě že mě to přesměrovalo na nějakou reklamu ...

Vůbec jsem nemohl najít menu (mělo by být nahoře a takové aby se dalo přečíst) ... najednou se mi začal hýbat text firemní prezentace (to je to nějaké důležité nebo co ?) ... Pak koho zajímá fotka toho chlápka jak vypadáš nebo co ...

Ten text dole naprosto nejde číst když je bílý a pozadí přechází do šedé.

= v době kdy je v tvorbě www taková konkurence s tímdle určitě nezaujmete, když už by to mělo takové zůstat tak alespon at tam je SEO

PS: omlouvám se za tykání :)
RaDeoon
Profil *
Veřejná knihovna už je tedy o mnoho lepší ale nepoužívejte rámy :)
sx
Profil *
Zdravím.

Design osobnej stránky bol vypracovaný a sprogramovaný pred 7 rokmi. Ja sice neviem, aké stránky ste v tom čase vyprodukoval vy (RaDeoon), ale určite boli skvelé. Možno ste sa nedostal ani na druhú, či tretiu stránku. Možno ste si nepozrel ani to, ako je podaný napríklad obrazový materiál, či samotné textové informácie. Či sa text neprekrýva, ako je zalomený, či má správne odsadenie, ako sú obtekané obrázky, aké je zarovanie, či je stránka použiteľná aj v iných prehliadačoch, ...
Chápem, prvý dojem robí veľa, ale 1. stránka nie je všetko.
Asi som ju vôbec nemal uvádzať...

Bez urážky, ale predpokladám, že na knižnicu ste mal plných 43 sekúnd.

Aj takáto kritika je prospešná. Takže, dík.

Veľa zdaru.
sx
Profil *
Takže, ešte raz.

RaDeoon. Konečne viem, s kým mám tu česť, takže ťa určite neprekvapí, keď ti budem tykať.

Je prinajmenšom zarážajúce, a zároveň komické, ak niekto ako ty napíše pri kritizovaní
webovej stránky napríklad toto:

Teda ... Dyt to je hrozné ...

Najmä keď to napíše človek, ktorý ani len pred mesiacom nevedel, čo je iframe.
Človek, ktorý vytvára web pomocou WISIWIG editora.
(Mimochodom, zvláštne ponímanie svojej osobnej stránky som vysvetlil v horeuvedených príspevkoch)

Text:

v době kdy je v tvorbě www taková konkurence s tímdle určitě nezaujmete

napísal človek, ktorého výtvory www.rytir.info alebo www.skoro.webzdarma.cz/beta/
skutočne "bezkonkurenčné".
Ja sa nepokladám za odborníka, ale keby som mal skrytizovať práve tieto weby, tak by si to niesol
asi dosť ťažko.

Prešiel som si viaceré tvoje príspevky na tomto fóre (diskusii) a musím skonštatovať, že ja
by som s tvojimi vedomosťami toľko odvahy a drzosti skutočne nemal. Keby všetci tí ľudia,
ktorých si pourážal vedeli, s kým majú do činenia...

Ak ti môžem poradiť, daj si na tomto fóre pauzu. Vzdelávaj sa, študuj, venuj sa tvorbe webových
aplikácií, daj do toho všetko a po roku sa sem vráť. Budeš mať síce len 15, ale už "možno" budeš
mať aspoň nejakú kompetentnosť sem prispievať.

Držím ti palce.

Veľa zdaru.
dracek
Profil
Docela pěkné, až na framy/iframy ...

Os.stránka: musím souhlasit s pány nade mnou. Menu (položené dole) neí na první pohled dobře patrné. A v tvorbě je ten článek o Tatrách rozhozen.

Jo a ty menu jsou až příliš rozmazané .)


Pascal, C/C++, HTML, JavaScript, ASP/PHP, Windows Script Host, FlashScript, FoxPro, Flash a iné.
Mám pocit, že FlashScript se zove ActionScript...ale nevím to jistě. Jinak pěkný výčet znalostí.......i SQL databáze?

Galerie: celkem dobrá

Knihovna: hodit na střed a zbavit se framu

Jinak pěkné..
yderf
Profil
ehm, nuz :-)

tak najprv ku strankam, no, urcite by som ich moderne nenazval, ako hovorite, dizajn uz ma nejaky ten rocik...podla referencii (ani nie tak ich vzhladom, skor vyznamom - Slovan, VKJB) nie ste ziadny trochar -> prave preto by som vam odporucal povenovat sa vlastnej stranke. vyjadrenie, ze "Stránka je spracovaná experimentálne" nema vzhladom na profesionalitu ziadne miesto. prave vas web musi byt svojim sposobom konzervativny. odporucam prejst si weby roznych webdizajnerskych firiem...

k stranke kniznice > predpokladam ze je tiez starsieho data, odporucal by som navrhnut kniznici redizajn (aj web ide dopredu), ak samozrejme budu prostriedky...a apropos, na to aby sa docielil efekt ramcov, ramce urcite nutne nie su ;-)

>> ale to treba na internete hladat ine veci, ako informacie o teenagerovi, co vam napisal kritiku vasej stranky "dyt to je hrozne". hrozne to sice nie je, ale neviem, zase ani uplne super to nie je, skor sa to snazi splhat na priemer...a priebojnych firiem je v sucasnosti viac nez dost. urcite sa vsak nezastavam RaDeoon-a, ani nehodnotim jeho tvorbu.

a mimochodom, http://www.google.com/search?hl=sk&q=yderf > aby ste nemusel zbytocne spustat google a pisat do neho yderf :-)
sx
Profil *
Zdravím.

yderf:
Google nepotrebujem. Tak, ako všetci účastníci, aj ja sa snažím prechádzať jednotlivé
príspevky tohto fóra, a takto som narazil na odozvy zo strany RaDeoona.
Vďaka za link, ale skutočne si myslíš, že mám potrebu sa do niekoho obúvať?
Myslel som to v dobrom..., ale čo už.

Číta niekto aj predošlé odozvy? Veď tie rámce som už vysvetlil...
A osobnú stránku tiež... Jedná sa o osobnú stránku a nie o firemnú. Poznám weby rôznych
webdizajnérskych firiem. A videl som aj weby rôznych osobných stránok.

Súhlasím s modernosťou stránok. Asi to ide s vekom :)

dracek:
To menu je schválne také, ide o určitý efekt.
Pred 7 rokmi mala predmetná osobná stránka prijateľnú odozvu. Viem, pokrok ide ďalej.
Chcel som len vedieť, čo si "zlízne" v súčasnosti :)

Galériu v takom spracovaní bez iframe urobiť nedokážem.

Súhlasím - ActionScript. Ale ľudia sa ma pýtali, čo to je. Ak je tam slovíčko Flash,
všetkým je to hneď jasné :)

Samozrejme, že človek nemôže byť vo všetkých týchto technológiách profesionál.
Ale všetkým tým som prechádzal... A keď príde na dynamický web s PHP, tak sa nevyhne
ani SQL databázam. O grafike nehovoriac.

A v tvorbě je ten článek o Tatrách rozhozen

Nenašiel som to...? Je tam akurát jeden literárny pokus spred 15 rokov - sci-fi poviedka "Tartská dohoda".

Inak, vďaka všetkým za podnetné návrhy. Od toho tu predsa táto diskusie je.

Veľa zdaru.
dracek
Profil
Nenašiel som to...? Je tam akurát jeden literárny pokus spred 15 rokov - sci-fi poviedka "Tartská dohoda".
Ano přesně ten....není za ním pozadí....a na jeho konci je pak kousek pozadí.
yderf
Profil
sx:

ten google bola iba taka letma ironia :-) v kazdom pripade, vyzeralo to tak, ako by vam nejaky student (hmm, ved to som aj ja :-) ) dal zlu kritiku a vy mu napisete, ze on ma co hovorit, nech sa pozrie na svoje stranky...som si isty, odporucanie "bez sa ucit" je myslene v dobrom, no "napisal clovek, ktoreho vykony ... su bezkonkurencne" uz tazko > v kazdom pripade, hodnitime vase stranky a verim, ze kazdy prispievajuci to mysli len v dobrom :-) ale myslim, ze tento oftopic povazujme za ukonceny, tiez som to nemyslel v zlom :-)

a k ramcom a osobnej stranke > asi ste ma s tymi ramcami nepochopili...to ze klient chcel, aby sa horna cast stranky neposuvala sa da dosiahnut aj inak ako pouzitim ramcov > ukazka, postup. nuz a osobna stranka > mate tam referencie, kontakt, znalosti > "osobna stranka"? :-) tiez to vsak berte iba ako radu :-) alebo ako hodnotenie/nazor > ved kvoli tomu ste to sem dali, ze?
sx
Profil *
yderf:

Ja pravdou to, že na osobnej stránke som prezentoval svoje výtvory, ktoré boli z 90%
zdarma (známi, spolužiaci, bríbuzní, priatelia, ...) a z potešenia.
Živnosť prišla len nedávno. Žiaľ, už nebol čas a priestor na vytváranie skutočnej firemnej stránky.
Preto len odkaz...
Viem, je to na škodu...

Vďaka za tip ohľadom simulácie rámcov. Prejdem si to. Dík.

dracek:
Na tú poviedku sa tiež pozriem. Vďaka.

Myslím, že by sa to mohlo uzavrieť.
RaDeoon
Profil *
Snad nejde o to co jsem vyrobil já abych mohl něco kritizovat. Dame přiklad že bych tedy chtěl od Vás aby jste mě stránku předělal. Já jen řekl že vy byste to určitě nebyl protože stránka která prezentuje to že je i vyrábíte mě jako profesionála nezaujala. A o to Vám snad jde, vědět jestli by stránka zaujala někoho tolik aby si ji u Vás objednal.

Nevím teda asi máme úplně jiný styl hodnocení designu stránek. Asi se nám každému líbí něco jiného... Ale třeba moje stránka se mi líbí víc než toto co je v referencích uvedeno na prvním místě. Asi je to stránka www veterána který už nechce lidi zaujmout tak mu jedno co dává na první místo :)
RaDeoon
Profil *
Přečetl jsem tuto diskuzi a s tím www veteránem jsem se trefil ...
sx
Profil *
RaDeoon:
Nachádzaš sa na osobnej stránke.
A na prvom mieste je stránka môjho syna, ktorú som urobil, keď mal 2 roky.
Až vyrastieš, tak to pochopíš.

Myslím, že to www veterán môže uzavrieť.
RaDeoon
Profil *
Zajímavá osobní stránka ...

V OBRÁZKU napsáno tvorba ww stránek, internetové a intranetové aplikacie, adresa firmy, tel.,mob., ... pěkný úvod v první stránce osobního webu. Ještě jsem neviděl osobní web ve slovenštin+ i angličtině, dále webstránky(slyším poprvé), multimediální cd, dtp, firemní prezentace, prospekty, reklama ...

Od januára 2005 mám registrovanú živnosť, týkajúcu sa týchto oblastí:

Proč tomu říkáš osobní stránka? Www veterán si uvědomil že rámy, text v obrázku a nečitelné menu je out ? :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0