Autor Zpráva
Aldred
Profil
Prosím ohodnoťte mé osobní portfolio - http://aldred.ljt.cz
Hodnoťte hlavně kód a funkčnost, texty apod...
a poraďte co zmenit
Grafika už tu hodnocena byla (Mám ji od spolupracovníka - Lextera), tak ji prosím nehodnoťte
Dekuji
dracek
Profil
No, jak jsem ti již psal na ICQ, tak mám stále stejné výhrady:
- Odkazy v textu téměř nejdou rozeznat.
- Text na úvodu "Mým...." je značně neohrabaný
- Text v Ceníku "!! POZOR !! AKCE !! ....." by mě jakožto zákazníka naprosto odradil
- Reference: "Na stránce se pracuje..." no toto by asi odradilo každého :-)
- Do biografie ti mluvit nebudu...sám o ní vím .)

Takže stále skóre 5/10
Peca
Profil
Chtělo by si to přečíst něco o sémantice. Hlavně tam postrádám jakékoliv nadpisy.
50% sleva z ceny, která neexistuje? To se fakt vyplatí...
Aldred
Profil
ok, to s tou AKCI to smazu...
dale ?
dracek
Profil
Stále platí, to co jsem napsal....nyní ty odkazy .)

A menu patří do tagu <menu> </menu>
Catch
Profil *
Cela stranka je pomerne hodne tmava. Hover na menu je hodne nesmyslny, pri hoveru je pismo dosti necitelne coz by melo byt prave naopak. Hover ma vybranou polozku jeste vici zviraznit. Semantika take zadna a co mi prijde tedy jako fakt velka hloupost je zacinat zapis kodu nadpisem h4. Kde pak jsi to videl??? Zacina se vzdy nadpisem h1 a pokracuje se h2, h3, h4 a td. Jen male rypnuti, kolik uz mas tech referenci, ze si zkladas portfolio??? Zatim to vypada ze se horko tezko peres s vlastni strankou :) Nemyslim to vubec zle ale takovich stranek jako je ta tva (myslim tim ted obsah nikoliv vzhled) je na netu mraky.
Aldred
Profil
A menu patří do tagu <menu> </menu>
Z jakeho duvodu ma byt <menu> misto <ul> ??
Catch
ok, na semantice zapracuju
Aldred
Profil
dracek,Catch
nechapu co mate s tema odkazama,...90% dotazanych to nedelal problem...
Peca
Profil
Aldred
Ad <menu>: Jelikož xhtml tento tag nemá, tak žádný důvod neexistuje.
dracek
Profil
Peca: Tak to se omlouvám, nedíval jsem se na typ dokumentu a myslel jsem, že je to v html a ne xhtml strict:-)

jinak je to semantictejsi
Railbot
Profil
Peca
Ad <menu>: Jelikož xhtml tento tag nemá
Má.

Aldred
Píšeš v XHTML 1.0 Transitional, takže menu dej klidně do <menu> místo <ul>. Sémanticky je to mnohem lepší a hlavně - <menu> je sexy a moderní :))
esemeska
Profil
Mne vadi jenom ty odkazy v textu, jinak kod i pouzitelnost dobry
Aldred
Profil
Railbot
Ok, menu dam misto to <ul> tak to <menu> neni problem prepsat 2 tagy v kodu kdyz je to tak sexy ;-)
Aldred
Profil
no, tak stiznosti na odkazy v textu je cim dal tim vic, tak tedy, jak je mam zmenit aby to bylo pro vas viditelny
Railbot
Profil
Aldred
S ohledem na hlavičku webu bych dal odkazy nějakou světlou modrou a je to.
Aldred
Profil
Railbot
Dobre zkusim | EDIT:zkuste ted !
Peca
Profil
Možná malá poznámka k přístupnosti: nejde zvětšovat písmo, odkazy v menu jsou psány velkými písmeny - to lze vyřešit v CSS.
Aldred
Profil
Peca
Jo diky, toho jsem si nevsiml, testoval sem to zvetsovani ve Firefoxovi a tam to jde.
Railbot
Profil
Aldred
Podrthni je. Bude to ještě o chlup lepší.
Catch
Profil
esemesko ty ses taky dobrej člen, jak mu mues napsat, ze je kod dobrej??? Pouzivat v kodu pouze nadpis h4 a h5 ti prijde napsoto v poradku jo??? Co se toho <menu></menu> tyce neznam nikoho kdo to pouziva a sam to take nepouzivam a zrovna toto bych tedy neresil. Jelikoz v kodu teto stranky jsou jine veci na zlesovani a jsou to veci vice zakladni. Jinka ten hover v menu je stale stejne strasnej. Je to proste spatne citelne, to je tak velky problem vybrat nejakou kontrasnejsi barvu pro text pri hoveru??? Odkazy by na strance mely byt podtrzene a pri hoveru pripadne pouzit none ale ne naopak. Je to takove male pravidlo. Jinak neodpovedel jsi mi na mou otazku s referencema vyse. :)
Aldred
Profil
Catch
Tak sam vidis ze reference nemam (nejake solidni-protoze nez sem nasel grafika tak jsem nic nedokoncil protoze sem tomu nedokazal s myma grafickyma schopnostma dat nejaky hezky kabatek)...toto sem chtel jako takovou referenci..
viz hover v menu: on je problem v tom ze to mam udelany pomoci opacity (pruhlednost) a tak se puvodne cerny text zabarvi tou pruhlednosti na takovy spatne citelny...
Catch
Profil
Aldred: No to jsem si presne myslel :) no ale uz nebudu rypat. Ale vytvorit si portfolio aby jsi ho mel jako referenci mi neprijde moc dobry napad. To uz radsi nabidni nejake kamosce ze ji udelas stranku a tu si dej jako referenci nebo nekomu udelej blog, nebo ja nevim co ale mit sve portfolio jako svou referenci (tedy jen tuto jedu referenci) mi prijde hloupe.
Jinak k tomu menu :) Muzes mi rict proc to mas takhle blbe resene??? Proc to nezapises do css odkaz barva pozadi barva pisma a a:hover znova barva pozadi barva pisma a vymyslis tam nejakou nesmyslnou pruhlednost??? To je fakt hloupe reseni.
Railbot
Profil
Catch
Co se toho <menu></menu> tyce neznam nikoho kdo to pouziva a sam to take nepouzivam

To ovšem neznamená, že se to nepoužívá a když už ta možnost je, tak proč ne? <menu> je pro menu jako dělané, je to i vidět :) Já osobně <menu> používám. Tak teď už znáš aspoň někoho.
Catch
Profil
Railbot: Jo, jo parada :) konecne nekdo.
Aldred
Profil
Tak jsem zmenil odkazy, a upravil nadpisy !! (uz to nezacina od h4) + to menu jsem upravil...uz je to lepsi ?
Aldred
Profil
Prosim napiste jeste neco na opraveni
Catch
Profil
Vis podle me uz ti nikdo nic moc nenapise :) Bez urazky ani to nema moc cenu vis??? Nejdriv se uc pak konej :)))
Catch
Profil
Ted jsem si vsiml, v hlavicce stranky mas dokonce napsano Coders portfolium coz povazuji za maximalni vysmech :))) Plati to co jsem napsal o komentar vyse na konci vety :)))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0