Autor Zpráva
dracek
Profil
Nuže pánové (a i dámy), vytvořil jsem další design na své (četné) osobní stránky, konkrétně fotoblog. Je to zatím jen design. Prosím tedy o kritiku designu a kódu. Bohužel kód není validní. Snadno zjistíte proč, ovšem já si s těmito chybami nevím rady.

Děkuji

http://dracek.hostuju.cz/fotoblog/

Edit: Jistě si všimnete toho, že v internet exploreru 6 a nižším se nesprávně zobrazuje menu. Je to způsobeno použitím průhlednosti u PNG obrázků. V případě, že se vám design bude líbit, převedu obrázky do formátu GIF.

/* omluvám se za duplicitní vlákno, ale předchozí jsem si omylem zamkl :-) */
Railbot
Profil
- příliš velká hlavička
- příliš tmavá hlavička
- nečitelné a téměř neviditelné logo v pravém horním rohu
- velké nadpisy (nesedí mi)
- nevím jestli do H1 patří zrovna "Dobrý den,"
- fixní velikost písma


Jinak tam vlastně nic neni. Nelíbí.
dracek
Profil
Railbot

1.,2. k tomu nemám komentář

3. Neviditelné a nečitelné logo? Kde jste k tomu přišel?

4. Předpokládám H1ka

5. Do h1 patří nadpis stránky; měl by obsahovat název stránky; nebo nějakou důležitou informaci či oddělení "sekcí" webu
- To že v návrhu obsahuje "Dobrý den" doufám nic neznamená

6. spraveno
Railbot
Profil
dracek
3. Neviditelné a nečitelné logo? Kde jste k tomu přišel?

Na tvém webu a svém LCD monitoru. Kdybych se k tomu nenahnul, tak bych si ani nevšim, že tam nějaké tmavé cosi v rohu je.
dracek
Profil
Já přes to, že jsem také vlastník a uživatel LCD monitoru, mám kontrasty, světelnost..nastavené na minimum "cosi" vidím.
Ovšem totéž by se dalo říci i o menu, takže se s tím pokusím něco udělat.
dracek
Profil
Menu prošlo předělávkou barev...
Dero
Profil
Menu a hlavička jsou stále neskutečně tmavé. CRT monitor, jas a kontrast na maximum (!).
dracek
Profil
Dero
zkusím s tím něco udělat. Díky

*edit: ovšem k tmavé stránce se tmavé pozadí (logo) hodí..no zkusím alespoň hlavičku zasvětlit
dracek
Profil
Zesvětlil jsem logo a poupravil barvy v menu..podle některých lidí to prokouklo..
Railbot
Profil
dracek
Tak teď to logo i vidím a říkám si, jestli nebylo lepší, když vidět nebylo :)))
Je ošklivé, rozmazané, tmavé. Alespoň to pozadí by zasluhovalo nějakou průsvitnou bílou a ne to strašné pseudo-zelené pozadí.

A popřemýšlej jak jinak udělat menu než obrázky (způsobů je hodně). Když si teď vypnu obrázky, tak mám smůlu. Nebo za ně alespoň pomocí CSS skryj text, který v případě jejich nepřítomnosti bude fungovat jako stejný odkaz.
Anonymní
Profil *
A popřemýšlej jak jinak udělat menu než obrázky
Obrázky..a text skryty csskem .)
Railbot
Profil
Anonymní
Obrázky..a text skryty csskem .)

Jako bych nepsal
Nebo za ně alespoň pomocí CSS skryj text
RaDeoon
Profil *
Nejsem majitel banán :) ale nechápu proč na první stránce FOTOBLOGU je proč nemáme hostovat na banán.cz ???
Euroblb
Profil
-Menu nejde vidět.
Nalezeno omilem...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0