Autor Zpráva
klokyn
Profil
Ahoj všetci,

rád by som sa dozvedel vaše názory na na môj nový design PK weblogu. Síce sa zatiaľ stretám s dobrými ohlasmi, ale rád by som súčastnú grafiku doladil do dokonalejšej formy. Kritizovať môžete aj kód, do ktorého sa však kvôli šablónam redakčného systému zasahuje ťažšie. Preto mám dopyt skôr po kritike designu.

Ďakujem za všetky odpovede!
dracek
Profil
PK mi připomíná slovo "player killer" ..má to s ním něco společného?

Jinak design pěkný - 8/10
Aldred
Profil
dracek
To bude nejspise Peter Kincel :-)
Mistr
Profil
klokyn
Hezké, nenapadá mě, co by bylo třeba vytýkat.
Knopi
Profil
klokyn: Opravdu pěkný design. Při zvětšení písma se ti trochu deformuje menu. Asi by chtělo položce přiřadit pevnou výšku, když tam je to zaoblení.

V css bude asi více podobných nesrovnalostí:
(na začátku nuluješ margin a padding i css vlastnosti ul)

Proč padding nuluješ znovu?
border-bottom: 0px solid #ddd; (není hodnota bez rámečku none?) Určitě jo..., viz dole.

.menu-blok ul {border-bottom: 0px solid #ddd; border-left: 0px solid #ddd; list-style-type: none; margin-left: 8px; padding: 0px}
Knopi
Profil
Co to napsat třeba takhle: Nejsem si jistý jak máš široký rámeček...

.menu-blok ul {
border: none;
border-top: 1px solid #ddd;
border-right: 1px solid #ddd;
list-style: none;
margin-left: 8px;
}
Timy
Profil
klokyn
<h1 class="logo"><a href="/" title="Pk weblog - Hudba webdesignu (odkaz na úvodnú stránku)">PK weblog<span></span></a> - použiteľnosť, prístupnosť, webdesign, SEO, (X)HTML, CSS</h1>

--> nepřijde mi, že tohle všechno bych vyčetl z toho obrázku v logu ;-)
klokyn
Profil
dracek
Ďakujem. Inak pravdu má Alread. Aj keď PK by mohlo značiť mnoho slovných spojení:
- Pekný Kincel
- Pracovitý Kincel
- Pán Kincel
- Perfektný Kincel
- atď ;-)

Knopi
V css bude asi více podobných nesrovnalostí
V CSS je nezrovnateľností až až. Je to tým, že pôvodnú šablónu som prerábal asi 6-7 krát, takže v CSS zostane vždy niečo z predchádzajúceho vzhľadu a množstvo vecí je tam ešte z originálu.

(na začátku nuluješ margin a padding i css vlastnosti ul)
Jedna z vecí, ktorú som ešte od používania RS2 nezmenil :)

Inak ďakujem za pripomienky, vryl si mi do hlavy myšlienku, že CSS potrebuje viac zmien. Asi poopravujem všetko čo sa dá, vymažem všetko nepotrebné a nakoniec to zkomprimujem. Nech je tá šablóna technicky čistejšia.

Timy
Už som to zmenil, ale aj tak tam nie je nič, čo by sme mohli vyčítať s obrázku. Keby som sa riadil podľa toho, vyzeralo by to takto:

<h1 class="logo"><a href="/" title="PK weblog - (odkaz na úvodnú stránku)">PK weblog<span></span></a> - modrá záložka s kvetinkami, hrubými pásikmy a ozdobným nápisom PK weblog</h1>

;-)

Ešte by som sa rád citoval: "mám dopyt skôr po kritike designu" ;-).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0