« 1 2 »
Autor Zpráva
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
Ahoj, byl bych rád, kdybyxte se koukli na stránky www.sdhhajnice.wz.cz a trošku zkritizovali, pochválili,... A hlavně napsali, co byste udělali jinak, včetně grafických věcí apod... Moc dík!
Webmaster stránek SDH Hajnice
James_Scott
Profil *
no docela hruza... tomuhle se snad neda rikat ani design.. ty modry cihly bych zrusil,a ten cervenej text urcite taky,bije to hrozne do oci... celkove ty barvy vubec neladi dohromady...jediny co na tom vypada "trosku" k svetu je to menu...
rommy
Profil *
červená s modrou nejde dohromady...
modrý cihly?...
na výsledky ankety se vůbec nespoléhej...
neděkuj za návštěvu stránek...
jednotka PO...v IE nejde diakritika...
víc jsem to nepitval
Mistr
Profil
Pavel - SDH Hajnice
(1) Z té červené za chvíli bolí oči. A itu modrou v pozadí bych poněkud zjemnil. Je, myslím, také dost výrazná.
(2) Chybí klikací logo.
(3) Stejně tak nějaká patička.
(4) Nějaké kontakty nemáte? Telefon na zbrojnici, e-mail, adresu...
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
Ahoj, tak Vám všem děkuji za opravdu mooc milé reakce... Ale já to beru. Udělal jsem několik změn, trošku jsem zredukoval očirvoucí červenou, nadefinoval jsem češtinu (v html souborech v kořenových adresářích - tzn., že např. html. ve fotogalerii jsem ještě nezpracoval - komu by se taky chělo přepisovat 100 souborů, ale určitě se do toho časem pustím...). Co se modrý týče, tak se mi zase nezdá tak palčivá, že jsem s touhle barvou docela spokojenej a co jsem se ptal, tak je to i docela chválený - viděl jsem i daleko horší kombinace, jako červený pozadí, černý text apod... Kontakty přidám, musím se zeptat, jestli s tím určití členové souhlasí, abych pak nedostal do držky, když tam umístím jejich telefony... Mám ještě pár dotazů:

1.) Mám úplně zlikvidovat tlačítka za pouhé textové odkazy?
2.) Jakou barevnou kombinaci byste zvolili?
3.) Dali byste na pozadí něco jinýho, než moje kritizované modré cihly?
4.) Co si mám přesdtavit pod "klikacím logem"?
5.) Vůbec, jak byste řešili design po grafické stránce? Uvědomte si prosím, že se jedná o hasičské stránky!

Takže dík!
Railbot
Profil
Pavel - SDH Hajnice
4.) Co si mám přesdtavit pod "klikacím logem"?
http://www.owebu.cz/obecne/vypis.php?clanek=666

5.) Vůbec, jak byste řešili design po grafické stránce? Uvědomte si prosím, že se jedná o hasičské stránky!
No a? Hasičské stránky jsou snad něco neskutečně problematického, aby pro ně nešel vytvořit perfektní a líbivý design? :) Bílá, červená...modrá. Nějaká ta fotka hasičské techniky do hlavičky...uměl bych si to docela dobře představit.
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
To sice není až tak náročný, ale realizace už není tak jednoduchá...
Railbot
Profil
Pavel - SDH Hajnice
Tak jak pro koho, že ano :) Myslím si, že tady na fóru by se našlo dost lidí, kteří by byli ochotni udělat hasičům pěkné stránky zcela zdarma. Viz. sekce Práce a zakázky.
Icepoint
Profil
ehm .... nevim jestli ma k tomuto vubec cenu neco psat ....
1) MENU
- cervena na te modre moc rve, trochu se mi to pred ocima rozmazava a to nemam ZADNOU vadu oci
- chybi jakykoliv hover
- hodne se mi rozmazava i ten nadpis "citac pristupu"
- graficka citadla se vetsinou do stranek nehodi ... textova jsou lepsi, daj se lip zakomponovat do designu a taky jsou rychlejsi, protoze se nemusi stahovat zadne obrazky

2) HLAVICKA
- modra na modre je dost necitelna ...
- odkaz na webmastera by mel byt spis v paticce ... neni to tak dulezity ...
- neklikaci hlavicka (melo by to byt logo, ale zadne tam neni) - to uz bylo ...
3) OBSAHOVA CAST
- hover odklazu je na tom pozadi taky dost ostrej a rozmazava se
- tabulky - takovyhle styl tabulek (jakoby vystoupli cary) je davno vysly z mody ...
- kniha navstev -> co to ma byt ???? kdyz uz nejakou vberejnou knihu tak leda blueboard ...
- u novinek ty animace jsou hrozny .... a misto fotaku tam dej proste odkaz typu fotogalerie >>> nebo tak nejak ...
4) STRANKY CELKOVE
- nepouzivej ramy ... uz DAAAAAAAAAAAVNO vysli z mody ...
- nejsem si tim jistej, ale nejsou ty modry cihly nahodou tapeta z windows ???
- chybi paticka (to uz bylo)
- chybi jakekoliv logo ...
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
Aha, tak to je na mě až mooc informací najednou a hlavně jsem ještě nedošel do fáze, kdy bych tak dobře zvládal práci s photoshopem a až na tak dobrý úrovni, co se týče html taky ne... Nápady byly, ale realizace není úplně nejjednoduší... A zadat to jinýmu webmasterovi? Ani ne, protože jinej webmaster nemá k tý hasičině takovej vztah, jako třeba já...

Červenou ze stránek odstraním, jak nejdřív to půjde a moje těžce nakreslený gifka na foto a video teda taky pozměním... Nebo úplně odstraním...

Rámce možná vycházej z módy, ale přijde mi to jako nejjednoduší a pro aktualizace nejideálnější... (když např přidávám novou sekci - nový tlačítko - musel bych aktualizovat každej html soubor...).

Logo - to mi přijde jako největší zbytečnost... co se tím změní? Zvýší se tím počet návštěv, přehlednost,...?

To cihlový pozadí je vskutku z windows, ale kdysi jsem tam měl i svoje vlastní cihlový pozadí udělaný ve photoshopu... Ale zkusím vymyslet něco lepšího... Zdá se, že modrý cihly neuspěly...

Kniha návštěv - proč ne gbook.cz? Chtěl bych vlastní, ale nějak jsem nevymyslel ten správnej kód - přijímám návrhy, stačí jen odkaz na html kód, kterej si v klídku zkopíruju a změním akorát barvy, fonty a tak... :-)

Počítadlo můžu změnit jediným clickem na blueboard.cz...

Co se menu týče, měl jsem tam měnící se tlačítka při přejetí myši, ale nějak to nebylo stabilní... Asi to udělám jen textově a hover...

Na závěr jen říkám, že i když jsem se nedozvěděl ani trošku chvály, tak si toho opravdu cením a vážím si každýho, i když ne moc příjemnýho názoru... Chci, aby náš web byl pokud možno co nejlepší...
Mistr
Profil
Pavel - SDH Hajnice
Logo - to mi přijde jako největší zbytečnost... co se tím změní? Zvýší se tím počet návštěv, přehlednost,...?
Nad čím se teď podivuješ? Nad klikací logem? Pak věz, že klikací logo je dnes vnímáno už jako taková samozřejmost. Má význam z pohledu použitelnosti. Ztratíš-li se kdesi při prohlížení webu, je klikací logo tou nejsnazší cestou jak se dostat z "bludiště" ven opět na vstupní stránku. Ostatně klikací logo má i tato stránka. Nevěříš? Zkus si obrázek
Catch
Profil
Pavel - SDH Hajnice: No tak hlavne ze jsi webmastr ne :)))
Railbot
Profil
Catch
Pavel - SDH Hajnice: No tak hlavne ze jsi webmastr ne :)))
:)))
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
:-) Webmaster - tak, někdo to na sebe hodit musí...

Co se toho klikacího loga týče, tak na tom asi něco bude... Pro složitý nepřehledný weby plný linků, diskuzí,... Tím chci naznačit, že obsah stránek SDH Hajnice není až tak obsáhlý, aby se v nich normální uživatel ztratil...

Jinak, už jsem se rozhod o několika změnách, které provedu...:

1.) Zruším tlačítkový menu a zaměním je za textový odkazy s hoverem
2.) Zlikviduju každou červenou barvu, co objevím...
3.) Ukončím život modrým cihlám...
4.) Vymyslím a zavedu klkací logo
5.) Změním nebo zruším animace v novinkách
5.) Možná upravím parametry tabulek, aby byly IN :-)))
6.) Když se mi podaří sehnat photoshop, abych ho měl na koleji, tak v pondělí se web dostane do úplně jiného stádia...

Co nebudu měnit, ani kdybyste ze mě dělali největšího vola (jakože si tak připadám...):

1.) Ta světle modrá mi přijde jako docela dobrá, očím příjemná barva
2.) Je mi fuk, že rámce vyšly z módy - v jednoduchosti je síla a tak u nich zůstanu...

Ještě jednou dík, je dobrý slyšet názor od odborníků...
Bubák
Profil
:-) Webmaster - tak, někdo to na sebe hodit musí...
Když uvařím oběd, tak se neříkým šéfkuchař

Zlikviduju každou červenou barvu, co objevím...
Je spousta odstínů červené, ale tebou použitá kombinace červené a modré je pěst na oko.

Možná upravím parametry tabulek, aby byly IN
třeba tenhle styl, ale neber ho jako dogma, klidně si ho uprav:
table {border-collapse: collapse; border: 2px solid gray;}
td {border: 1px solid silver; padding: 2px 5px;}

Ta světle modrá mi přijde jako docela dobrá, očím příjemná barva
Jako pozadí pod delší text se nehodí, delší čtení takové barevné kombinace je únavné

Je mi fuk, že rámce vyšly z módy
O módní záležitost jde až v druhé řadě, jde o to, že rámce mají spoustu nevýhod pro uživatele
www.jakpsatweb.cz/ramy-problemy.html

Dodatek:
Přebarvený scrollbar se mi zdá nepřehledný, když už ho chceš barvit, tak dej třeba jenom:
scrollbar-base-color: #008CCC;
509
Profil
cervenu neodstranuj... odstran vsetko ostatne....
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
Bubák:
Dík za tipy a rady... :-) Vč. scrollbaru a hlavně tý tabulky...

509:
I tobě dík za veselou připomínku...

Mám nápad, dejte mi tejden a pak se koukněte, trošku popracuju... ;-)
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
Ještě pro Bubáka:

Tobě special dík za pořádný typy, není to jen plácání do tmy, ale něco, co mi pomůže... K těm rámům ještě, o problémech vím, ale jak říkám, hasičský stránky - tam to ještě není tak horký... Zkusím ten styl tabulek, ale jsem přesvědčenej, že budu spokojenej... :-) Fakt dík!
Lexter
Profil
pokud by jste měl zájem, já bych se rád pokusil o tyto stránky, můj dobrý kamarád je dobrovolný hasič a docela často s ním jezdím na různé soutěže, sice nejsem sám hasič, ale dost často to mám na očích. pokud máte zájem ozvěte se na info@ljt.cz

sry za OT
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
Díky, ale přecijen bych si na tom zapracoval sám a přědělal chyby, co jsem napáchal... :-/
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
Mám dotaz... Mám definovanej fonto pomocí tahu BASEFNT, ale třeba Mozilla Firefox mi stále zobrazuje deflautní písmo (chci Arial, zobrazuje se Times New Roman). A barva posuvníku se taky nemění... Mém se kvůli tomu rozčilovat nebo je to prostě jen prohlížečem?
Otas
Profil *
Firefox tuším nepodporuje barevné skrolovací lišty, takže snaha je zbytečná.
Nedefinuj písmo pomocí "basefont", ale pomocí css jako "font-family", a to css dej externí.
Pokud chceš mít ten Arial všude, tak ho definuj v tom externím souboru do :

body {font-family: Arial, Tahoma, "Times New Roman", sans-serif}


To je příklad, ty fonty si nadefinuj jaké chceš.
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
Otas: Dík za tip.
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
Tak, pokus no. 2 - co tomu říkáte teď?
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
www.sdhhajnice.wz.cz
Otas
Profil *
Pavle tohle fakt nejde, nech si poradit. Předělat!! Ten design je jako z 80tých let. Dej do pryč ty "iframy", vždyť se to všechno dá includovat. Říkal jsem ti ať dáš externí styly. Lexter ti nabízel, že ti píchne, rozumím tomu že si to chceš udělat sám, ale asi bych bejt tebou zkusil začít aspoň nějakou šablonou, kterou si sám upravíš. Teď jednu dokončuju, bude v PHP, tak pokud budeš chtít dám ti pak link. Grafiku si do ní můžeš udělat sám.
Fakt se nezlob, ale je to ošklivý.
Pavel - SDH Hajnice
Profil *
Vzdávám to...
Otas
Profil *
Nevzdávej, odradit jsem tě určitě nechtěl, chce to trpělivost. :-). Ty to nakonec zvládneš!!
Otas
Profil *
...vždyť jsi hasič a k tomu ještě dobrovolný!!
Lexter
Profil
Chce to cvik Pavle, ničeho se neboj a hlavně to nevzdávej mohu ti třeba radit na ICQ 426768727 , nebyl by to pro mne problém a rád bych takovýmto stránkám pomohl.

Ano jsi přece hasič a takový lidé ve mě budí důvěru. Tedy se opakuji, nevzdávej to, zkoušej různé věci, dívej se po ostatních stránkách, něch se inspirovat.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0