« 1 2 »
Autor Zpráva
slejdy
Profil *
Slejdy Web Prosim o zhodnoceni webu... jeste neni dodelany.. treba bych chtel udelat, ze kdyz kliknete na nejaky nacteny obrazek v galerii tak vam prohlizec nabidne ulozeni souboru... kdyby jste vedeli jak na to kdyz nacitam obrazky pres xml tak bych uvital radu.. dik
Lexter
Profil
Flash? No s pousouzením stránek, to není zas tak nevhodné, ovšem písmo nečitelné, mě se to dost dlouho tahá, nelíbí se mi ta pohyblivá navigace ani kursor, nech normální.

Jinak na flash jsem zanevřel, takže dále hodnotit nebudu.
filip186
Profil
Nečitelný písmo, to pozadí je divný, zobrazování pozice kurzoru je taky na dvě věci. No prostě je to dost nepovedený.
dracek
Profil
Jakýsi nečitelný písmo, flash, menu mi chce utéct kdoví kam, když se ho dotknu....nelíbí...a ještě k tomu náznak wowu.. celkově 2/10
Pajas
Profil *
Tohle mi přijde zbytečně složitý...
Anonymní
Profil *
jsem rad za vas nazor.. i kdyz o vasi kritice si myslim sve.. evidentne jste spis programatori nez grafici. Zobrazovani pozice kursoru nema mit zadny smysl, jde ciste o estetiku. Menu nechce utyct kdo vi kam, ale naopak beha za kursorem, uznavam, ze starsi lidi s tim mohou mit problemy, ale ten kdo pouziva pocitac aspon jednou tydne nemuze mit s navigaci problem. Netusim co je naznak wowu.

Slozite to je a castecne neprehledne to uznavam a i ta temna atmosfera nemusi na cloveka pusobit dobre. Takze je budu asi vzhledove predelavat. Jinak co se tyce jednoduchych statickych stranek tak to umi udelat dnes kazdy druhy tak proto experimentuju se slozitejsimi animovanymi strankami.
lexter
Profil *
Myslíš? Já se zabývám výhradně webgrafikou a kódem jen okrajově. tohle je nevhodné a od nás asi jiný názor nedostaneš. sry
Lexter
Profil
další věci:

Že jednoducé statické stránky dnes umí dělat každý? Mno to je omyl jako cyp. je to zatraceně složití, stejně jako flash. s ním se musí zacházet opatrně.

Zkus si trochu poopravit názor na věc, nic ve zlém. Lex
Railbot
Profil
Nápad dobrý. Provedení horší. A použitelnost praktický žádná.
Slejdy
Profil *
Dobra tedy dejme tomu, ze tyhle stranky jsou graficky nevhodne (nemyslim, si, ze by byly nejake super, ale ani, ze jsou spatne) a
flash nema budoucnost a ty jsi nad nim zanevrel (s cim teda nikdy souhlasit nebudu, protoze v nem jdou delat uzasne stranky). A ted otazka, kdyz jsi spis webgrafik mohu videt nejake tvoje weby ?? abych se poucil a pochopil co se lidem tady spis libi.
Lexter
Profil
To sem opravdu nepatří, ale třeba jsem posledně dělal toto:

http://portfolio.ljt.cz

http://data.ljt.cz/navrhy/layouty/terapie/index.html

http://data.ljt.cz/navrhy/layouty/blow/index_2.html

na flash zanevřelo hodně lidí, já nejsem určitě sám. jdou v něm sice dělat bezva věcičky, ale já to považuju tak možná vhodné pro reklamu. Dělat v tom celé stránky, to není něco, co bych doporučoval.
Railbot
Profil
Slejdy
Flash má budoucnost, dají se v něm dělat moc hezké webové stránky, ale to je tak všechno. U té estetiky to začíná i končí. Flash bych bral spíš jako doplněk. A pokud se chceš živit grafikou, tak si jen s Flashem nevystačíš, to maximálně na tvorbu bannerů.
Slejdy
Profil *
No ono s tim flashem... flash je vyborny reklamni nastroj, ale me osobne taky stvou vselijake vyskakujici flash bannery s reklamami. Ve flashi se, ale da delat spousta veci, ruzne interface, hry, animace a pro me predevsim weby... ma to samozrejme tu nevyhodu, ze v nasi zemi nema kazdy slusny internet takze se nacitani takove falshove stranky muze pekne protahnout a navic spousta lidi ma vyply flash prave kvuli bannerum.. ale kvuli tomu nad nim rozhodne nezanevru je spousta dobrych flashovych stranek viz www.thefwa.com a co se tyce tve tvorby tak se mi celkem libi tvoje osobni stranky az na to menu.. takovy obycejny font a jeste zbytecne veliky.. jinak ja taky delam nekdy svetlejsi jednoduche stranky viz. http://czechmodeling.cz/
http://zakaznik.make4u.cz/fuchsova/
Lexter
Profil
Doufám, že tyto weby nejsou ke kritice, to bych si pěkně smlsnul. no vidíš, myslíš, že statické weby umí udělat každý? Myslíš že ty ano? Podle těchto ukízek soudím, že by jsi se měl začít zlepšovat právě v této oblasti webové grafiky a ne se vrhat hned na flash. mimoto neodepřu si poznámku, ta reklama na modelingu, skariš jaký je to formát? já osobně jsem tam přišel a neviděl jsem nic, nej špatně zfromátovaný text, vše rozplizlé, jediné co stálo za pohle bycla ta reklama.
Railbot
Profil
Slejdy
ze v nasi zemi nema kazdy slusny internet takze se nacitani takove falshove stranky muze pekne protahnout a navic spousta lidi ma vyply flash prave kvuli bannerum

A co lidé, kteří používají textový prohlížeč? Nebo lidé s PDA, lidé s hlasovou čtečkou, lidé, kteří sice mají Flash, ale nižší verzi a rozhodně si ji kvůli jednomu webu nebudou aktualizovat. To nemluvím o lidech, kteří nemají čas stránky číst a raději si texty vytisknou a přečtou například cestou do práce. To je spousta lidí (potencionálních zákazníků), o které se většina komerčních webů nemůže nechat připravit, a proto je Flash ve větší míře nepoužitelný, protože sám dělá stránky nepřístupné a nepoužitelné.
U malých webů a osobních prezentací je to téměř úplně jedno, ale u stránek, které mají vydělávat a být úspěšné, je Flash ve větší míře vyloučený.
Lexter
Profil
Obávám se Railbote, že tohle nevymluvíme.
habendorf
Profil
O SEO ani nemluvě.
Slejdy
Profil *
Lexter Co se tyce toho banneru tak ten se mi tam taky nelibi, ale zakaznice ho tam chtela... a kdyz za to zaplati tak proc bych ho tam nedal... stranky byly jeste nedavno na centru to jen diky tomu banneru jsou souple.. a jesli je to jedine co jsi tam nasel tak toho zas tak moc nebylo... ja jsem spis grafik nez webgrafik, ale chybami se clovek uci...

Railbot
Myslim, ze lidi co si prohlizi klasicky na pocitaci je porad jeste drtiva vetsina.. a zalezi na co delam stranky, flash pouzivam jen tam kde si ho preji nebo pro osbobni stranky (ktere nejsou urcene pro to aby si je nekdo cetl na papire)... no jak si rekl zalezi na strankach.. treba microsoft, hp atd asi nebudou mit flash stranky, ale zase nejake stranky klubu a spousty strednich podniku kde neni rozsah stranky abnormalni se flash da v klidu pouzit, s tim, ze teda HTML verze stranek to jisti.
Slejdy
Profil *
habendorf
SEO to je ted trochu mimo misu ;)
Slejdy
Profil *
habendorf
ale uznavam, ze co se tyce SEO tak ho neumim... ale myslim, ze to vetsina grafiku..
Lexter
Profil
seo podle mě není nikdy mimo mísu, jen si někdo myslí, že je nepodstatné.

Slejdy: není to to jediné co jsem tam našel, výčet by byl strašně dlouhý, ale tyhle stránky v hodnocení nejsou, je to docela zbytečné dále pokračovat v této debatě.
habendorf
Profil
Slejdy: Měl jsem na mysli problematickou indexaci flashe ze strany vyhledávačů, ne nějaké pokročilé SEO techniky.
Lexter
Profil
O seo se toho dá naučit hodně, ale taky stačí vzít v potaz to, že flash do seo nepatří (aspoň ne jako celý stránky)
Railbot
Profil
Slejdy
Tak ono to je o přístupu. Buď děláš stránky s tím, že (mylně) předpokláš, že (téměř) každý má stejné možnosti jako ty (počítač, připojení, prohlížeč, zdravé oči, obě ruce..ne, nedělám si srandu), tudíž je pro tebe tvorba pohodlnější a nebo si dáš práci a stránky uděláš použitelné a přístupné i pro ostatní lidi, dá to třeba i víc práce, ale o to lepší výsledek potom je a tvůrce větší machr :)

Jistě. Web klubu, který nemá na stránce alespoň pohyblivé logo plné hýřivých barev a chytlavých tanečních rytmů, snad ani neni pořádný web, ale všeho s mírou. Třeba právě tady - flashové logo, proč ne, dodá webu šťávu, udělá ho akční a dostačující svému zaměření. Jenže tím by to přinejlepším mělo skončit. Zbytek už klasické (X)HTML + CSS, ať je web vidět i ve vyhledáváčích a je přístupný.
Slejdy
Profil *
No dobre.. tuhle diskuzi asi ukoncime... nemuzu se bavit se zarytima odpurci flashe o flashovych strankach... ja vim, ze v CR se jeste tolik flash nerozjel jako ve svete, ale kvuli lidem jako vy co na nem najedno vsechno spatne a lidi od nej odrazuju to asi ani jen tak nebude... ani vim flash je problematicky s indexaci, flashove menu je take co se tyce vyhledavacu dost neprakticke... ale ja nerikam, ze flash musi byt vsude... diky za vase nazory aspon vim jak na tom nase web scena je (tohle jsem nemyslel zle)
Railbot
Profil
Slejdy
Očividně jsi nepochopil, že argumenty, které zde zazněly, jsou fakta, nikoli osobní názory zarytých odpůrcu Flashe, nikoho takového jsem tu nezahlédl. Věnuj se tvorbě stránek dál a časem na vše přijdeš sám, když ti teď tvůj "rozum" nedovolí přijmout rady a fakta od zkušenějších.
Slejdy
Profil *
Railbot Ano s timhle co jsi napsal mas naprostou pravdu.. ;)
Slejdy
Profil *
Ja beru, ze stranky nemuzou byt cele ve flashi protoze je pak nenajdou vyhledavace atd.. ale jsou i vyjimky.. jako treba nikde, addidas, puma.. takovehle znacky si muzou dovolit mit stranky cele ve flashi.. stejne tak myslim, ze moje osobni stranky, ktere budu ukazovat znamym atd a nenabizim tam zadne sluzby mohou byt take cele ve flashi.
habendorf
Profil
ze moje osobni stranky, ktere budu ukazovat znamym atd a nenabizim tam zadne sluzby mohou byt take cele ve flashi.

Tak jasně že mohou. Jen jsme ti chtěli nastínit nevýhody. Ostatně můžeš svoje stránky vyrýt třeba do hliněných destiček, ukazovat známým (pokud je obejdeš) a taky to bude fungovat.
Railbot
Profil
Ostatně můžeš svoje stránky vyrýt třeba do hliněných destiček, ukazovat známým (pokud je obejdeš) a taky to bude fungovat.

:)) dobrá hláška...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0