« 1 2 »
Autor Zpráva
Otas
Profil
Tak tady mám další kousek na zhodnocení. Není ještě dokončen, stále na stránkách pracuji, některé odkazy jsou již funkční. Když budete tak hodní a mrknete se co zlepšit, budu rád. Díky. Ambrózie
PP
Profil *
Pekné,

do description by som doplnil adresu reštaurácie, a v pätičke by som neuvádzal XHTML(to bežného užívatela vôbec nezaujíma), odkaz na tvorcu iba raz, nie aj meno aj web, taktiež by som ju asi vycentroval a zišla by sa aj anglická verzia (turizmus treba podporovať).
Walter
Profil *
Skvělž design, snad jen zmen pozadi na tmavsi, aby ta stranka vynikla. Ale jinak modni, napadite a neco podobneho sem uz videl.
Mistr
Profil
Otas
(1) Nevím, zda je nejvhodnější mít v textu na oficiálních firemních stránkách smajlík.
(2) Dávám k úvaze, jestli nenahradit (či, lépe řečeno, nedoplnit) názvy platebních karet i jejich logy. Vím, rozhodí Ti to zřejmě celkový vzhled stránky, na druhou stranu se bude, dle mého, uživatelům lépe hledat to "jejich".
(3) Protože se jedná o více méně statický web, doporučoval bych upravit i češtinu (aby se nezobrazovaly například předložky "v" a jí podobné na koncích řádků).
(4) Dole na stránce http://www.test.midasweb.eu/ambrozie/?page=program Ti chybí za jedničkou mezera. Ostatně nechtělo by to tento odstavec ještě trochu přeformulovat?
(5) A stejná stránka jako v předchozím bodě, jen odstavec číslo dvě. Proč má slovo "Každou" velké počáteční písmeno?
(6) Na stránce http://www.test.midasweb.eu/ambrozie/?page=jlistek uprav časový údaj 24 oo. Nevypadá to hezky.
(7) Ve stejné stránce smázni mezeru před dvojtečkou u desertů.
(8) Co to je "servis nápojů"? Viz stránka http://www.test.midasweb.eu/ambrozie/?page=nlistek. Tím je myšlena jejich nabídka?
(9) Nemáš chybu v mailu na stránce http://www.test.midasweb.eu/ambrozie/?page=kontakt?
(10) Osobně bych otevírací dobu napsal do tabulky. Přijde mi to pak přehlednější.
(11) Text Na uvedeném e-mailu je rovněž možné provést rezervaci. je tak uěm schován, že jsem si ho všumnul asi až při třetím pohledu na stránku.
Otas
Profil
Mistr:
Teda klobouk dolů, jakou jsi si dal práci, díky.
Ty textové chyby jsou způsobené tím, že jsem je kopíroval z původních stránek a ještě jsem to nekontroloval.www.ambrozie.cz.
1.Smajlík taktéž.
2.Ty platební karty udělám, jak říkáš.
3.Upravím.
4,5 Jak jsem řekl - kopírováno.
6.Časový údaj upravím.
8.Tak to netuším, opět to samé.
9.Chybička se vloudila.
10.Už jsem tak zblblej, z toho jak všichni pomlouvají tabulky, že se jim vyhýbám i tam kde nemusím. Dám to do tabulky.
11.Nějak to zvýrazním.

Ještě jednou díky, za tvůj čas.


PP:
Head budu celý ještě upravovat, takže i description.
Já myslím, že těch pět písmen nikoho nezabije, a pár lidí to třeba ještě zajímá.
No jo no, tak něco vymažu, možná. A možná i vycentruju.
Na angličtinu požadavek nebyl, ale dám návrh.
Díky

Walter:
S tím pozadím ještě uvidím.
To je docela možné, že jsi už něco podobného viděl, ono při tom množství webů, to snad už ani jinak nejde.
Rozhodně to není okopírované, ale často se inspiruju v css galeriích.
Díky
Icepoint
Profil
zacnem pekne po poradku patickou :) -> chtelo by to doplnit jeste jednu svislou caru za "toplist"
nadpis podmenu "kontaktni udaje" bych dal jen "kontakt" a polozku kontak bych naopak prejmenoval na "kontaktni udaje", prijde mi to logictejsi
napojovy listek -> Scotch Whisky Blenended -> jsou tam jen uzoucke prazdne linky ...
jinak fakt goood
Railbot
Profil
Otas
Písmo v menu nemá dostatečný kontrast, špatně se čte. Ale jak tak koukam na tvůj web, tak nečitelný či téměř neviditelné text je zřejmě tvoje hobby.
habendorf
Profil
Otas: Po delší době zde opět jednou celkem zdařilá práce.

Připomínky:
1) levé menu a patička by zasloužily relativní velikost písma pro IE. Nebyl by to sebemenší problém, zkoučel jsem ve FF - web reaguje na změnu velikosti písma velmi dobře.
2) Logo vlevo nahoře je jako img. Rozhodně tam patří image-replacement. Bez obrázků je tak link na HP zcela neviditelný.
3) Osobně bych dal pravý sloupec v kódu jako první, levý jako druhý.
4) Kód se hemží jakýmisi podezřelými prázdnými divy, na větší zkoumání nemám čas.
5) Pro zobrazení bez stylů bych doporučoval oddělit hlavní části stránky pomocí <hr>.
6) Kód skutečně není bůhvíjaký, používáš spoustu zbytečných elementů jen kvůli grafice. Asi lepší jeden příklad než spousta žvanění, tedy:

<h5 class="center">Možnosti platby</h5>
<p class="linka"></p>

Proč nedat pro h5 padding-bottom na nějakých těch zhruba 40px a na background dát tu grafiku (center bottom)? Notabene když to tak mají všechny h5.

I přes uvedené to patří rozhodně k tomu lepšímu, co zde bývá prezentováno.

PS: koukal jsem jen na HP
Otas
Profil
Icepont:
svisla čára doplněna
kontakty upraveny
prázdné linky, to vím - mám tam předepsané prázdné buňky, které budu doplňovat až bude čas, ten nápoják je dost dlouhej

Raibot:Ten malý kontrast je způsobenej nastavením filtru(opacity), jinak by byla barva bílá, což by bylo dostatečně kontrastní.
Nevím jak ten filtr nastavit, aby se projevil pouze u pozadí a ne u fontu.

habendorf:
1.Relativní velikost nastavena.
2.Levé logo nastavím stejně jako pravé. (image-replacement)
3.Nerozumím, má to nějaký podstatný důvod?
4.Jo jo prázdné divy (odstavce viz.bod 6), to je moje, to mi tu onehdá vyčítal i Plaváček. Pokusím se je odstranit.
5.Několik <hr> přidam.

Díky moc za připomínky(rady) a Váš čas.
Mistr
Profil
Otas
Teda klobouk dolů, jakou jsi si dal práci, díky.
Já také děkuji.
Romanticka
Profil
Me se teda moc nelibi, jak ten web splyva s pozadim. Alespon bych to trochu odlisil svetlejsi nebo tmavsi barvou
Otas
Profil
Tak jsem se zbavil těch prázdných divů a odstavců, díky za podnět habensdorfa.
Udělal jsem větší kontrast mezi pozadím a samotným obsahem a upravil jsem lehce barvy do barev provozovny.
quinux
Profil
Otas
Zvýraznil bych levé menu. Barva těch odkazů mi tak nějak splývá.
V jídelníčku, bych v tabulce nechal stejnou velikost písma jako normálního textu.

Jinak je to hodně pěkný :)
Mistr
Profil
Otas
V reakci na možnosti platby v restauraci: obyčejnými penězi platit nelze?
Otas
Profil
Ale jo jasně, že lze. Taky lze zdrhnout. Vlastně ne zapoměl jsem na vyhazovače u dveří.
Otas
Profil
Mám ještě dotaz, už se to tady někde řešilo, ale za boha to nemůžu najít.
Udělal jsem i to levé klikací logo - image-replacement, ale teď se stává, že občas když přes něj přejedu, tak problikne. Dělá to jenom v IE.
Nevíte co s tím?
habendorf
Profil
Otas: 3.Nerozumím, má to nějaký podstatný důvod?

Je zvykem, aby vlastní obsah byl dříve než neobsahové části (navigace atd.). Údajně to ocení vyhledávače, nevím jak zásadní to pro ně ale je. Dalším důvodem může být, že uživatel s pomalejším připojením má hned od začátku co číst, zatímco méně podstatné části se teprve načítají.

Udělal jsem i to levé klikací logo - image-replacement, ale teď se stává, že občas když přes něj přejedu, tak problikne. Dělá to jenom v IE.

To je známý problém, ke kterému dochází za splnění několika podmínek. Stačí jednu změnit a je to OK. Vím že o tom někdo psal, zkusím ti to najít.
Otas
Profil
To budeš fakt hodnej. Né že bych byl línej, ale asi špatně hledám. Už to hledám asi hoďku a nic.
S tou obsahovou části něco provedu.
habendorf
Profil
Otas: http://maciweb.net/blog/web/index.php?strana=5

Možná se tě to týká. Já osobně dělám image-replacement takovou vlastní metodou bez z-indexu, takže tyhle problémy nemám. Nějak mlhavě si vzpomínám, že jednou z podmínek bylo, že se tam musel vyskytovat průhledný gif, aby to blblo, ale jistej si nejsem ani trochu. Máš tam nějaký?
Plaváček
Profil
Otas

Lepší odkaz asi bude tento: http://petr.vaclavek.com/article/297/Blikajici-pozadi-zahlavi-stranky- v-MSIE-pri-pouziti-background-image
habendorf
Profil
http://petr.vaclavek.com/article/297/Blikajici-pozadi-zahlavi-stranky- v-MSIE-pri-pouziti-background-image
habendorf
Profil
Krapet pozdě :o)
Otas
Profil
habendorf, Plaváček:Super, díky moc. Zkusím obě metody.
Plaváček
Profil
Otas


Pokud tedy ještě mohu, osobně bych poslal do věčných lovišť ty pochybné ornamenty pod nadpisy v hlavní části webu, nadpisy bych vyvedl tmavši zlatou barvou (pípni si nějaký pěkný odstín z horní fotografie), zarovnal bych nadpisy doleva a z levé strany je opatřil motivem houslového klíče, který máš použit v logu. Možná by to chytlo lepší vzhled. Také bych se rozhodl pro jeden typ písma, buď všude patkové nebo bezpatkové, navigace takto vypadá trochu jako z jiného světa (v patičce můžeš bezpatkový font nechat jak je).

Ale to není rada, jenom doporučení :)
Otas
Profil
Tak jsem použil:http://maciweb.net/blog/web/index.php?strana=5.
Funguje to bez problémů, validní to je, akorát jak píše i autor nefunguje hover při vypnutých obrázcích.
Zkoušel jsem i ten Plaváčkův odkaz, ale nějak jsem se do toho zamotal, PHP mi hlásilo samé chyby(to samozřejmě jenom pro to, že PHP není moje silná stránka) a při použití .htaccess mi to vyplo web úplně.
Otas
Profil
Plaváček:Pochybné ornamenty jsou v lovištích, jakáž takáž zlatá v nadpisech i s tím houslovým klíčem.
Sjednocené písmo. Je to tak lepší?
habendorf
Profil
Je to lepší. Ještě mě tahají za oči ty černé čtverečkové odrážky.
Plaváček
Profil
Otas

Myslím, že je to mnohem lepší, ještě ty seznamy UL v hlavním bloku odsaď více zleva, tipnul bych tak o 10px plus mínus, aby ten křížek lícoval s koncem znaku houslového klíče. Uf. A možná by nebylo od věci vrazit do textu nějakou tu fotku, aby se text trochu oživil.
Otas
Profil
Fotky zatím nemám, budu se v "Ambrózce" muset zastavit a nějaké udělat. Je to můj oblíbený podnik, tak v pátek vyrazím a něco nafotím.
Plaváček
Profil
Otas

Nemůžeš dát Jídelničku větěí výchozí písmo? Já ty mršky prťavý nepřečtu
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0