Autor Zpráva
mclee
Profil
chcel by som sa spýtať.
mám kamaráta ktorý robí www
sú veľmi pekné, ale viem že si sťahuje templejty a upravuje
viem že ani Flash nemá legálne a faktúru mi nespraví, ale aj tak sa mi jeho stránky páčia.
som teda pred dilemou
mať takúto peknú www:
www.profx.sk
www.rslomy.sk
autodielna.profx.sk
janka.profx.sk
www.salonjazmin.sk
www.rollo.sk
www.euroklima.eu
www.storm.ukf.sk/

alebo mať obyčajnú ...
čo sa mi môže stať keď si to dám urobiť jemu ?
môže ma niekto "naháňať" keď je doména registrovaná na mňa ?
môže mi niekto zmazať www ?
dík za rady...
flz
Profil
problemy moze mat len on
a ked mas moralne zabrany z toho ze podporujes niekoho kto zaraba pomocou kradnuteho softveru, tak si daj web proste spravit inde
tozi
Profil
Ak sa ti paci jeho praca, tak prosim. Ohladom toho "kradnuteho" softwaru, kto v dnesnej dobe ma peniaze na legalny originalny software. Iba ak deti ktore maju zazobanych rodicov. A nieje to kradnuty software ale len zapozicany ;]. A ako uz povedal flz problem moze mat iba on. A ak by si chcel tak stranku ti mozem spravit aj ja. A mal by si originalnu stranku bez blbeho templatu.
Railbot
Profil
tozi
Ohladom toho "kradnuteho" softwaru, kto v dnesnej dobe ma peniaze na legalny originalny software. Iba ak deti ktore maju zazobanych rodicov.[/i]

Představ si, že legální software je zcela normální věc a každý slušný člověk si ho rád koupí pokud ho potřebuje. A také to tak mnoho lidí praktikuje. Ty se ale zřejmě řadíš mezi socky a ubožáky, kteří vedle kradení programů svou činnost ještě zcela nesmyslně obhajují.
tozi
Profil
Railbot

ja som ta neurazal, tak si vyprosujem taketo slova. Ja som tym mienil ze nie kazdy ma peniaze na legal soft aj keby mile rad si ho kupil. A ohladom tej socky a ubozaka ja mam legal soft. Len som obhajoval tych co nan nemaju peniaze magore. Tak nabuduce kludne ANO?
Dero
Profil
Railbot
tozi

Mírněte se, prosím, pánové. Pokud chcete diskusi přenášet do osobní roviny, napište si nějaký šťavnatý e-mail.

tozi: Neobhajuj uživatele nelegálního software, šikovný člověk si na legální software snadno vydělá.
tozi
Profil
Dero
Ano zarobi ale casom.
klokyn
Profil
Dero
šikovný člověk si na legální software snadno vydělá
Áno, a často pomocou nelegálneho softwéru ;-).
Bonduelle
Profil
to Railbot: Hlavně že ty máš vše legálně :)
mclee
Profil
nooo tak zrovna takúto diskusiu som tu rozpútať nechcel...
:o
llook
Profil
Pokud jenom používá software, na jehož užívání nemá právo, tak je to jeho problém, ty ten software nepoužíváš.
Pokud ale samotný výsledek je odvozený od autorského díla, na které nemá právo (prostě když je to šablona, kterou někde ukradl), tak už je to něco jiného - pak ty sám neoprávněně používáš cizí autorské dílo.

Je to trochu podobné tomu, když kupuješ kradené auto - nejspíš to projde, ale když ne, tak o auto přijdeš a můžeš se tak nanejvýš hádat se svým prodejcem.

P. S.: Co se týče "normálnosti" placení za software... Možná by to mělo být zcela normální, ale není.
Bonduelle
Profil
to railbot: Je vidět že nejsi slušný člověk , když píšeš, že každý slušný má originálky
mclee
Profil
prestaňte si nadávať do slušných a neslušných...
táto diskusia bola o niečom inom...
ste ako ženské, des.
je jedno na čom to robí a kolko ludí tolko chutí na legal a nelegal.
mne išlo o to či ja s tým budem mať problem, ked je domena na ňa a on zaprie všetko.
ostatné prosím neriešte....
Ďakujem
flz
Profil
mclee
v tom pripade mozes zamknut, lebo ako som na zaciatku napisal, problemy moze mat len on.
llook
Profil
flz
A jak jsem psal já - pokud jde o kradenou šablonu, tak může mít problémy i mclee.

Skutečný autor se proti neoprávněnému používání své šablony na cizím webu může bránit typicky takto:
1) Upozornit provozovatele webu (nikoli autora). Pokud to nepomůže tak
2) Upozornit webhostera. Pokud to nepomůže tak
3) Obrátit se na soud a případně policii. K tomuto kroku zpravidla nedojde, protože webhosteři jsou většinou buďto rozumní a nebo mimo jurisdikci ČR...

Takže kdyby se některý autor šablony naštval, mclee by mohl mít menší problém - musel by totiž rychle redesignovat.
mclee
Profil
llook
super ďakujem to som potreboval vedieť....
LOCK!!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0