Autor Zpráva
gord007
Profil *
Dobrý dne, prosím o kompletní zhodnocení webu (pokud možno tak i z hlediska přístupnosti)...

http://www.rozsec.cz

Díky moc
tozi
Profil
.:Hlavní menu:. =to bodkovanie okolo tam mi vadi skus tam dat aspon medzeru od tych bodiek alebo ich daj prec a zvecsi nadpisy. Inak grafika a spracovanie neurazy ale zda sa mi to nejako rozhadzane a nepriehladne. Tie vlajky by som dal inde skoro som ich ani nezbadal. Zatial je to odomna vsetko :]
quinux
Profil
gord007
Klikací dej celé logo né jen ten neviditelný proužek nahoře.
Ty vlajky bych osobně vyhodil a nahradil je textovými popisky jazyků.
Když přepnu na "blind friendly" verzi tak by se odkaz měl změnit na "přepnout na normální verzi" nebo něco takového.

Celkově se mi to zdá příliš přeplácané a je tam použito hodně různých velikosti písma. S přístupností sis dal práci to je vidět, ale do jaké míry to nevím testovat se mi to nechce :)


PS. máš fci "zvětšit text" ale chybí ti tam i "zmenšit text" :)

PPS. titulek okna prohlížeče se mění jen někdy.
Mistr
Profil
máš fci "zvětšit text" ale chybí ti tam i "zmenšit text" :)
Také jsem si této nesrovnalosti všimnul. Jenže ono totiž nedojde k fyzickému zvětšení textu, nýbrž k zobrazení návodu, jak lze v jednotlivých prohlížečích velikost textu měnit.

Pokud to již máš, milý Gorde007, řešené tímto způsobem, volil bych výraznější grafické prostředky. Například:
(1) Zvýraznění položek v menu jednotlivých prohlížečů (barva, písmo).
(2) Ikonky jednotlivých prohlížečů pro rychlejší nalezení návodu právě pro uživatelův.
(3) Pomocí skriptu zjišťujícího druh prohlížeče, narolování přímo na návod pro daný prohlížeč.
Mistr
Profil
gord007
K výše napsanému hodnocení bych ještě přidal:
(1) Nepodtrhávej nic, co není odkazem. Jen tím mateš čtenáře.
(2) Mezerami neodděluj závorky od jejich obsahu uvnitř. Viz například stránka http://www.rozsec.cz/2006070030-informace-dulezite-kontakty.html
(3) Naopak v patičce Ti, Pepíku, vypadla jedna mezera.
quinux
Profil
Mistr
Také jsem si této nesrovnalosti všimnul. Jenže ono totiž nedojde k fyzickému zvětšení textu, nýbrž k zobrazení návodu, jak lze v jednotlivých prohlížečích velikost textu měnit.
Ano všiml jsem si toho později taky. Nejdříve, když jsem na to klikl dostal jsem stránku s velkým textem, tak jsem se mylně domníval, že došlo k jeho zvětšení, ale to je tak vytvořená stránka :)
gord007
Profil *
To tozi: to bodkování upravím. S těmi vlajkami je problém. Kam je dát jinam? Když je nahradím textem, tak to bude v menším rozlišení natlačený moc na sobě...

To quinux: s tím klikáním máš pravdu, upravím
PS: kdy například se nemění? já myslím, že se mění vždy, když je potřeba..

To Mistr:
ad1) jako zvýraznit "Zobrazit";"Velikost textu"...jo to je dobrý nápad
ad2) ikonky prohlížečů asi je tam dám
ad3) s tím scriptem zkusím na to mrknout...

ad1) jo to vím, asi myslíš "Rozseč nad Kunštátem 24.00" je podtrženo..dám si na to příště pozor
ad2) opraveno
ad3) :-) díky za to, že se zajímáš i o takový maličkosti, ale kde?

PS: Co se Vám tam konkrétně zdá přeplácané, zbytečné a nepřehledné?
Mistr
Profil
gord007
jo to vím, asi myslíš "Rozseč nad Kunštátem 24.00" je podtrženo..
Tak teď se zas přiznám, že nevím, co máš na mysli Ty. Já myslel popisky Obecní úřad:, Starosta obce: a Správce stránek:. Vše ze stránky http://www.rozsec.cz/2006070030-informace-dulezite-kontakty.html a vše bezdůvodně podtržené.

díky za to, že se zajímáš i o takový maličkosti, ale kde?
V patičce píšeš: Blind friendly verze(pro zrakově postižené), ale mělo by tam být Blind friendly verze (pro zrakově postižené)
Mistr
Profil
gord007
A jak je to s těmi úředními hodinami (viz pravý sloupeček)? Takhle tam je otevřeno každý den v týdnu (tedy pondělí až neděle)? Nebo je to nějak omezené?
gord007
Profil *
Mistr
No vidíš toho jsem si nevšiml - opraveno (jak podtržení tak mezera)

S těmi úředními hodinami - toho jsem si dřív taky nevšiml, že tam nemám dny. Takhle je to přesně...

Jinak co si myslíte o stránkách po technické stránce? SEO odkazy...
gord007
Profil *
Nikdo další nezhodnotí stránky? Názor pár lidí je celkem málo. Jsme myslel, že se přidá trochu víc lidí do kritiky...
Díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0