« 1 2 »
Autor Zpráva
Tony 66
Profil *
Ocenil bych kritiku tohoto webu.
Tony 66
Profil *
Proč všichni považují neklikací logo jako chybu ?
Eddie
Profil
- pride mi to take "modraste"
- tabulkovy layout

+ obsah :)
Railbot
Profil
Tony 66
Proč všichni považují neklikací logo jako chybu ?
Chyba to není. Spíš nedostatek, který se dá lehce odstranit, takže je zbytečné pokud na webu klikací logo není. Někteří zkušenější uživatelé internetu jsou na klikací logo zvyklí, ne všichni a určitě ani ne většina.
Tony 66
Profil *
jsou zvyklí na klikací logo ? mě ale zajímá proč ? proč musí být na stránce odkaz na "tu" stránku ?
Miloš
Profil
Tony 66
Proč všichni považují neklikací logo jako chybu ?
Viz motto bezceleru Steve Kruga: Nenuťte uživatele přemýšlet. Klikací logo je zvykem, zvyklostí je radno se držet. Každým přemýšlením ztrácí uživatel trpělivost a když ji ztratí, odejde a už se nevrátí. Sbohem s šáteček.

Daleko větším prohřeškem jsou nepodtržené odkazy v textu (pro menu to často neplatí) – obtěžuješ návštěvníka tím, aby hledal, na co se dá/nedá kliknout. On opět ztrácí trpělivost.

Logo má 430KB. Fuj, písk písk!

Z návštěvní knihy, kterou tak cool nazýváš englicky (nebo emerycky?) nevede žádný odkaz zpět. Taky chyba.
Ikonce klíče (vypadá spíš jako vyhřezlý mozek) chybí alt a title. K čemu tam asi je, zaváhá návštěvník; ani ho nenapadne nad tím přemýšlet.
K čemu je tlačítko Filtr?
A to 1/0 je na co?
Taky nad tím nebude nikdo dumat. Za to to nikomu nestojí. Takže je to na h…

Nový Zéland a Malaysie jsou flešový hnus. Nic proti fleši, když to má nějaký přínos, ale tady je to zcela zbytečné. A to menu se dá číst leda pod mikroskopem. Hanba!


<h4>Nadpisy</h4> – neznáš <h1>, respektive <h2>?
Tyto nadpisy jsou nalepené na levý okraj. Což padding? Na všechny strany mu přidej tak 3px;
Tony 66
Profil *
To Miloš: nepředpokládám že je návštěvník blb..
logo sem předělal na 40KB jenom se mi ho tam ještě nepodařilo nahrát (total comander se nechtěl připojit)
"Englicky" jí nazývám tak protože je to kratší a lépe se mi to tam vleze, proč to taky tak nenazývat (osobně si myslím že je to e jedno, má to tak plno stránek)
Návštěvní knihu sem nedělala já (je od weblight), takže jsem bohužel nemohl klíček připadající někomu jako mozek předělat
a fotogalerie vypadají v IE ůplně normálně, kvůli mozille to budu ještě muset upravit

díky za kritiku
Railbot
Profil
Tony 66
nepředpokládám že je návštěvník blb..
Návštěvník blb být nemusí, ale musíš počítat s tím, že je potřeba mu jak blbovi vše naservírovat a opravdu ho nenutit přemýšlet a nad něčím dumat, jedině tak se ti povede někoho udržet na svých stránkách.
Bubák
Profil
Proč mám jinérozměry Flashe v Konqueroru, a jiné v Opeře? Nemohly by být stejné?
Kousek zdrojáku:
<object ... version=8,0,0,0" width="1024" height="768" ...>
...
<embed ... width="550" height="400" ...>
DJ Miky
Profil
Při najetí na spodek tlačítka v menu (ve Firefoxu) dostane tlačítko jakýsi záchvat a začne nechutně problikávat, ničíc uživatelovy oči...

Co takhle dát pryč úvodní stránku? Ta je tam k čemu?
dracek
Profil
nelíbí, jinak asi tak vše, co řekli pánové (nebo dámy?) nademnou
Ta je tam k čemu?
Aby mohl porušovat wz.cz pravidla
Tony 66
Profil *
Bubák : díky hned to změnim
DJ Mike : jenom na oživení, aby se něco hejbalo
Tony 66
Profil *
no tak sem to už všechno (až na ten uvodni flash) opravil, jede to i v mozille :)
spytihnev
Profil *
koukal sem do kódu a máš tam strašně chyb....
Proč používáš xhtml když to neumíš????
Tony 66
Profil *
39 chyb
XHTML používám protože musim tyhle stránky dělám do školy za domácí ukol...
"strašně chyb" to je relativní tak nějákou napiš
Bubák
Profil
"strašně chyb" to je relativní tak nějákou napiš
Najdi si je sám: http://validator.w3.org/
Tohle možná ani nebudeš potřebovat: http://atd.havrlant.net/deset-nejcastejsich-chyb-pri-validaci

Obrázek NZ1 jsi ukládal nějak divně, má 159 265 bajtů, když jsem ho "přeuložil" při použití bezeztrátových JPEG transformací (IrfanView plugin), měl jen 43 501 bajtů. Ostatní obrázky jsou v pořádku, podařilo snížit velikost (souborů) jen o 1-5% (bezeztrátově).
Tony 66
Profil *
To Bubák : jj něco s tim udělám dík :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tonyho 66:
Tebe ve škole nutí psát HTML stránky XML syntaxí? No fuj.

1) Barvy se mi moc nelíbí. Vše je příliš modré a to, co zrovna modré není, se tam nehodí.
2) Všechny ty pseudo3D rámečky se mi nelíbí vůbec.
3) Kód je zbytečně nabobtnalý. Zejména menu je směsicí všech možných značek. Bohatě by stačily tři: <menu>, <li> a <a>.
4) Dlouhé kusy textu je vhodné rozčlenit do více odstavců, aby neodpuzovaly potenciálního čtenáře.
RaDeoon
Profil *
1) nulová grafika (neříkám že musí být ale tady to je hnus)
2)ošklivé barvy
3)ošklivé menu s ještě ošklivějším hoverem¨
4)ošklivé flash intro, pryč
5)nadpis na obrázku ošklivý (grafitový) nejde číst
6)patička ošklivá a moc na sebe její text upozornuje, doporučuji odstranit rámeček a použít hr
7)návštěvní knihaje ošklivá a z blueboardu, nemůžeš se vrátit an stránky zpět, takže iframe je vhodný když už kniha musí být
8)proč to není Malajsie a Nový Zéland ...
9)zase v galeriích se hodí iframe
RaDeoon
Profil *
jo ted to čtu a je to domácí úkol, tak to se nepočítá, já domácí úkoly nedělám :)
Tony 66
Profil *
to RaDeoon : 5)nadpis na obrázku ošklivý (grafitový) nejde číst <- tohle me rozesmálo, promin ale neuškodí když všechno neni psáno
times new roman, zvláště pokud to je na logu
jinak díky za kritiku
- hlavni stránka už je validní
Railbot
Profil
nadpis na obrázku ošklivý (grafitový) nejde číst <- tohle me rozesmálo, promin ale neuškodí když všechno neni psáno
times new roman, zvláště pokud to je na logu

Taky neuškodí, když je text v logu k přečtení, což se o tomto říct nedá ani omylem. A ošklivý je, to je fakt.

hlavni stránka už je validní
Z toho máš jistě radost. Tak si ji nech pro sebe a tu ikonu validního XHTML dej ze stránek do pryč, protože to nikoho dalšího asi už zajímat nebude.
Tony 66
Profil *
mislíš ten text na hlavní stránce nebo v deníku ?
ikonu validního kodu sem dal hned pryč ale mám to v Pc
Railbot
Profil
Tony 66
mislíš ten text na hlavní stránce nebo v deníku ?
Oboje. Jedno lepší než druhé.
Tony 66
Profil *
No to mi neřikej že ten text v deníku se ti nelíbí ? :)
Railbot
Profil
Tony 66
Říkám, nelíbí. Moje estetické cítění je asi trošku jinde.
Tony 66
Profil *
Říkám, nelíbí. Moje estetické cítění je asi trošku jinde.
tak s tím nic neudělám no ...:(
Slejdy
Profil *
Tony 66 Jesli jsou to stranky na domaci ukol tak to mozna lecos vysvetluje. Muj osobni nazor je ten, ze ta stranka je dost podprumerna. Padlo to tady uz nekolikrat tak bych tady asi jen opakoval nazory jinych, ale napriklad logo je necitelne, prijde mi o odflakle. Stranka je cela ladena do modre barvy coz pusobi na cloveka v tom to pripade celkem spatne (aspon ja nemam na te strance chut cokoliv cist). Postradam tady jakoukoliv grafiku. Treba jen nejaky vzorek na backgroundu by mohl strance na vzhledu lecos vizualne pridat a to ani nemluvim o tom, ze je to cele v tabulkach. A co se tyce chyb v kodu tak to uz jsi slysel. Mohl bych pokracovat, ale myslim, ze je to zbytecne. Peace
Tony 66
Profil *
kritiku beru, některý věci napravím
ale tomu kolem kodu musím oponovat- ty stránky sou validní - neni tam chyba !!! Flower power
Railbot
Profil
Tony 66
Budeš se asi divit, ale validní kód neznamená automaticky bezchybný kód. Neříkám, že je to určitě tento případ, ale spíš obecně.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0