Autor Zpráva
Flip
web už je jednou jako téma, ale po zaslání příspěvku se nepřesunul na začátek diskuze a tak zakládám nové téma...

http://www.flipovo.info opraveny vytknuté vady... klikací logo, obrázky v menu jsou kvalitnější... převedeny na formát .png, web je naplněn a připraven k zvěřejnění, tak pls najděte co se vám jěště nezdá, upozorňuji na nedodělanou sekci Art & Design, na anglické názvy ... neřešte to prosim ... je to osobní věc :P díky za všechnu kritiku a rady
RiZe
Asi takhle
- optimalizován pro.... tak tohle vyhoď
- nějak mi tam chybí jakési zakončení stránky, nějaká patička
- počítadlo toplist nezapadá do designu webu
- píšeš to v XHTML ale validní to není, chybí ti u jednoho obrázku ALT a znak ampersandu (&) musíš nahradit jeho entitou (varování validátoru), co se týče stránky Reports, tam už se nedá mluvit o "pár" chybách, je jich 17
- art & design odkazuje na neexistující soubor
- další česko-anglický web

Co se týče barev a sladění, tak ta žlutá s tmavě hnědou se k sobě docela hodí, ale ta hlavička, lépe řečeno obrázek, který ji tvoří mohl být i širší, aby byl trochu na úrovni s těmi postraními sloupci, takže asi takhle.
Flip
1) to optimalizován sem si odpustil na pořád, a jen se o tom zminuji v první novince...
2) patička tam byla, ale nějak sem usoudil, že byla dost zbytečná
3) věc názoru...
4) alt doplním, děkuji za upozornění chyby v kódu opravím...

upozorňoval jsem, že sekce art & design neni hotová tedy, že tam vůbec není a ať nekritizujete anglicko-český web...
díky za názor, chyby doladím, byl bych rád, kdyby se přidala dalších pár lidí...
Miloš
Hezké, ale:
— Čengliš web – kůl simly klévr aj mlaviny. Nau? Fuj! Hanba!
— Text je opticky velmi hustý a špatně se čte (moc textu na malé ploše). Nějak ho rozřeď; buď větší line-height, nebo letter-spacing (stačilo by možná i 1px).
— Patičku (v prostředním sloupci) bych dal až dolů. na konec stránky (subjektivní dojem).
— Drobný text, který nejde v IE zvětšit; to je zásadní prohřešek.
— Odkazy v tabulkách nejsou podtržené a vypadají stejně jako okolní text. Též zásadní prohřešek proti slušnosti (zvyklosti).
— Na stránce Škola – maturita mě zarazilo slovo Navigace: – jaká, kde? Kam ty odkazy vedou – na jinou stránku? Místo nadpisu Navigace bych použil třeba Na stránce naleznete: nebo něco podobného.
— Anketa, počítadla a podobné považuji za veteš. Jako návštěvníkovi jsou mi dycinky xmíchu, případně obtěžují.
Flip
Miloš

text rozředím, patička tam vůbec není, to je oddělovač novinek... , odkazy v tabulkach teda podtrhnu, myslel jsem, že v tabulce to každému dojde... o změně slova Navigace pouvažiji, chapu, že anketu a počítadlo považuješ za veteš... já taky, nikam bych je necpal, kdyby se nejdenalo o osobní stránku... na žádný ostatní komerční projekt co jsem dělal, jsem to necpal ani nehodlám...

— Drobný text, který nejde v IE zvětšit; to je zásadní prohřešek.

Netuším jak opravit! :(

díky za vysvětlení
Miloš
Flip
Drobný text… Netuším jak opravit! :(
IE neumí zvětšovat takový text, jehož velikost je zadána v px, pt či podobných jednotkách.
Vhodné řešení je určit font-size buď v procentech, nebo klíčovým slovem. Pro zběsilé chování Exploreru se nedoporučuje používat ani jednotku em.
Flip
ok spravím ti tedy na procenta.. jeste jednu věc jsem nepochopil...proč v IE 6.0 zobrazuje u tohoto obrázku v novinkach http://www.flipovo.info/pics/stitky/line.png černé (repesktive jiné)pozadí než na stránce... v FF a Op je to vpoho.... netuším proč v IE je to pozadí čistě černé...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0