Autor Zpráva
ipk
Profil *
Prosil bych o váš názor na http://ipk.wz.cz
tozi
Odporúčam
texty: obyčajný 12 a nadpisy 14 alebo 16 veľkosť
menu: ten prechod dat preč a nahradiť
farby: zmeniť
layout: dat width 800px a dať menu na ľavo
Inak je tam toho ešte hafo, len sa mi nechce písať :)

Vylepšit grafiku. Ak by si mal zaujem tak spravim ti navrh na grafiku zadara.
Miloš
Web vyzpadá na první pohled hezky, čistě, barvy ladí… přesto:

— Nepodtrhané odkazy v textu (v menu to nevadí) – nutíš uživatele přemýšlet (viz [1] a [2]
— Jako náhledy nikdy nepoužívej velké fotky, ale jen náhledy – zmenšené a bez EXIFů (EXIFy vyházej ale i z velkých fotek). To, že zobrazíš velkou fotku v malých rozměrech (widrt / height) ji nezmenší datově. Stránka s králíkama tak zabírá trestuhodných 333KB.
Váš e-mailTady chybí mezislovní mezera(na který se bude odpovídat):
— Kaptcha není čitelná ani oblíbená. Doporučuju jinou ochranu proti spamu.
— Výkup je stránka s minimem informací. Text bych přesunul třeba na úvodní stránku.
— Nejsem milovníkem anket, ale pokud jsou schované na zvláštní stránku, proč ne.
— Přesměrování z Inzerce mi nebylo příjemné. Jakkoli se jedná o subjektivní dojem, musel jsem zaznamenat.
— Kód nic moc – je splácaný z tabulek, divů a skulptur druhu <br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />, což je ta nejohavnější kombinace.
Miloš
tozi
Vidíš, a to mně se velikost textu líbí, barvy taky, přechod v menu mě nijak neuráží, width 800px nepovažuji za nutnost (obzvlášť když se do 800 vejde celý text a kousek pravého sloupce).

Co mi u písma vadí (a nezmínil jsem v předchozím příspěvku) — v exploreru zvětšíš pouze nadpisy, což je pitomina. Nejlepší řešení je určit pro body výchozí velikost písma procenty nebo klíčovým slovem.
ipk
Profil *
Miloš: Náhledy na http://ipk.wz.cz/index.php?go=kralici prakticky už nejsou náhledy, změnšený je to tam jen nepatrně a potřebuju, aby zde byla co možná nejpřijatelnější kvalita fotek
S tou uchranou proti spamu je to problém. Tahle je sice hůř čitelná, ale narozdíl od ostatních ochran je to ochrana docela funkční. Čitelná mi připadá, hůř to budou mít spamboti, ty to nepřečtou, alespoň většina.
Výkup je podmínkou mít na samostatné stránce, časem zde bude přibývat hromada dalších informací. To br je sice na pováženou, alespoň v tom výkup, ale vzhledem ke generování stránek docela přijatelné. A hromada divů a tabulek proto, aby se stránka zobrazila pokum možno stejně i v parodiích typu MSIE.
ipk
Profil *
Jo a k tomu přesměrování: to se nelíbí ani mě, bohužel mě nenapadlo nic jiného, čím bych mohl nahoře tu hlavní nabídku vyplnit.
Miloš
ipk
Jo a k tomu přesměrování: to se nelíbí ani mě…
A co dát na úvodní stránku krátký text s odkazem a vyrušit inzerci z hlavního menu?
ipk
Profil *
To ale nevyřeší problém s tím vyplněním hlavního menu. Ještě to nějak pořeším.
Miloš
ipk
Náhledy … už nejsou náhledy, změnšený je to tam jen nepatrně a potřebuju, aby zde byla co možná nejpřijatelnější kvalita fotek
Což ale neznamená, že tam musí být totožné soubory s těmi, které jsou vidět po kliknutí na odkaz. Když jsem je zmenšil na tu velikost, ve které jsou na stránce (316×234), vyhodil exify a miniatury, světe div se, datová velikost klesla zhruba na třetinu. Tady jsou.
Aldred
Server nenalezen
Firefox nemůže nalézt server ipk.wz.cz.

tak ti nejak nevim
Mistr
ipk
(1) Občas pozlobí výpis kontrolního kódu u formuláře.
(2) Za viz se nepíše tečka, neb to není zkratka, nýbrž "regulérní" slovo.
(3) Zvol pro každou stránku originální nadpisek (tag TITLE v části HEAD).
(4) Jen tak mezi námi: co znamená doména ipk? Mně to zrovna nějak ke králíčkům nesedí, ale pravda, nejsem králíkolog.
ipk
Profil *
ipk = internetový prodej králíků
ostatní vhodnější domény jsou již obsazeny
Miloš
ipk
Ty náhledy sis už stáhnul, nebo's to přehlédnul?
ipk
Profil *
Jo s tím kódem to vím, to mě mrzí.
ipk
Profil *
To jsem přehlídl.
ipk
Profil *
Tak dík. Ty náhledy jsem tam dal a exif data jsem odstranil i z těch zvětšenim, teda některejch, u těch, kde je to uplně jedno.
Mistr
ipk
ostatní vhodnější domény jsou již obsazeny
http://kralicek.wz.cz/ - nelíbí?
Railbot
http://prodej-kraliku.wz.cz také není nejhorší.
Tony 66
Profil *
hezké stránky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.