Autor Zpráva
Maj7
Profil
Zdravím.Je to můj první web,který bude pak na doméně a tak bych byl moc rád,kdyby jste se na to mrkli podrobnějc,protože jsem
opravdu začátečník a nerad bych něco zmatlal,a každá radá dobrá,jak se říká.
Jinak všem díky za rady a trpělivost tady na dizkuzích. Zkušební stránky zde: http://sweb.cz/webnes/
Railbot
Profil
Na první pohled to nevypadá špatně.

- dej pryč anketu od BB, ikonky W3C a blbosti v patičce "ctíme standardy" (to návštěvníka vůbec nezjímá) a ten copyright, napiš to alespoň česky, protože teď to ani nedává smysl (je tam copyright copyright)
- alternativní popisky obrázků změň. Například u loga "alt="logo.JPG, 15 kB" asi není zrovna to nejlepší. Title by také neškodil.
- používej tagy <span> a nadpisy <h1>, <h2>... máš tam zbytečně mnoho DIVů
- adresu nemusíě dávat do odstavců, pro tu je tu tag <address> a řádky zalamuj pomocí <br />
- lépe nastyluj čáry
- udělej klikací logo
lopik
Profil
takze:
- mala hlavicka
- velka anketa
- nevyrazne menu
- zmenil by som pozadie na bledsie
- v katalogu mas miniatury ktora ma velku velkost Anese 1

+ validne XHTML a CSS
+ na zaciatocnika fajn praca
Maj7
Profil
Díky za první tipy.
Blbosti odstraním to je jasný,co si myslel tím "dej pryč anketu od BB"prosím o do vysvětlení.Ty tagy <span> používat místo čeho?
Jinak zatím dík.
Maj7
Profil
Díky za první tipy.
Blbosti odstraním to je jasný,co si myslel tím "dej pryč anketu od BB"prosím o do vysvětlení.Ty tagy <span> používat místo čeho?
A logo by mělo odkazovat na co?
Jinak zatím dík.
lopik
Profil
co si myslel tím "dej pryč anketu od BB"
myslim ze tym myslel aby si odstranil anketu od Blueboardu
habendorf
Profil
Jen přidám - nastyluj nějak tabulku v ceníku, takhle je to ošklivý.
Railbot
Profil
Maj7
Anketa od Blueboardu. Na firemní prezentaci se to vůbec nehodí.
<span> třeba právě místo DIVů. Uzavíráš do DIVů i řádkové prvky, což je zbytečné. Ale ještě lepší by bylo začít používat ty nadpisy.
Maj7
Profil
- nevyrazne menu

Jak by si ho zvíraznil?
Tobě taky díky za připomínky.
lopik
Profil
Maj7

Jak by si ho zvíraznil?

napriklad by som ho dal vacsie a aktivnemu tlacitku by som dal taku farbu ako mas na tlacitkach hover lebo ta bleda sa mi osobne nie velmi paci.

A logo by mělo odkazovat na co?
na uvodnu stranku
Maj7
Profil
Tak koukám mám o zábavu postaraný a jedeme předělávat.Jinak jsem myslel,že mezi prvním co bude bude kritika Top listu.Nevadí tam?
habendorf
Profil
jsem myslel,že mezi prvním co bude bude kritika Top listu.Nevadí tam?

Vyhodil bych ho :o)
Railbot
Profil
Toho počíadla jsem se nevšim. Samozřejmě pryč s nim :p
Maj7
Profil
Toho počíadla jsem se nevšim. Samozřejmě pryč s nim :p
Vyhodil bych ho :o)
Opravdu to myslíte chlapi vážně nebo máte těsně před obědem?:) Jaký by jste použili a existuje nejaký,kde je přehled o on-line náštěvnosti?
Plaváček
Profil
Maj7

Kód Toplistu se dá vygenerovat jako skrytý a nebude rušit na stránce. Polož si otázku, jaký přínos má pro návštěvníka tvého webu informace o tom, že je právě 11 lidí online. Odpověď je nasnadě.

Na komerční weby nepatří všelijaké ikonky od W3C a zbytečná počítadla přístupů. Logo jako odkaz na hlavní stránku je poměrně zažitá konvence a je dobré se jí držet.
habendorf
Profil
Maj7: Napsal jsem to nepřesně. Vyhodil bych ho vizuálně, jinak ho tam samozřejmě nech (skrytý).
Maj7
Profil
Kód Toplistu se dá vygenerovat jako skrytý a nebude rušit na stránce. Polož si otázku, jaký přínos má pro návštěvníka tvého webu informace o tom, že je právě 11 lidí online. Odpověď je nasnadě.

Na komerční weby nepatří všelijaké ikonky od W3C a zbytečná počítadla přístupů. Logo jako odkaz na hlavní stránku je poměrně zažitá konvence a je dobré se jí držet.


Chápu,a jdu mazat.Taky díky za názory.
Railbot
Profil
Maj7
Opravdu to myslíte chlapi vážně nebo máte těsně před obědem?:) Jaký by jste použili a existuje nejaký,kde je přehled o on-line náštěvnosti?
Ačkoli mám těsně před obědem, tak jsem to samozřejmě myslel tak, jak už bylo vyřčeno. Nechat ho zmizet vizuálně. To aby si někdo nemyslel, že bych hned počítadlo mazal :)
Boy
Profil
Já jen doplním jeden takový postřeh: Na úvodní stránce je obrázek rozmazaný (trochu větší) než na ostatních stránkách. Toto se mi děje v Opeře 9.10.
Anonymní
Profil *
Já jen doplním jeden takový postřeh: Na úvodní stránce je obrázek rozmazaný (trochu větší) než na ostatních stránkách. Toto se mi děje v Opeře 9.10.

Myslíš ten domek v levo?Nebo logo?
Anonymní
Profil *
Obrázky domků v katalogu se dost pomalu načítají - jsou to opravdu thumbs v rozumné velikosti - pár kB?
Maj7
Profil
Obrázky domků v katalogu se dost pomalu načítají - jsou to opravdu thumbs v rozumné velikosti - pár kB?

Malí obrázky maj kolem 5kb a ty co se otvírají v novým okně +- 300kb.Mám je převzorkovat?
Railbot
Profil
Maj7
300kB je dost, zkus je ještě lépe zoptimalizovat, ale kdyby to nešlo, tak to ničemu nevadí, jelikžo jde o větší obrázek, na který si uživatel klikne jen když opravdu bude mít zájem ho vidět.
swetko
Profil
chyba
ospravedlnujem sa, prosim zmazat
Anonymní
Profil *
300kB je dost, zkus je ještě lépe zoptimalizovat, ale kdyby to nešlo, tak to ničemu nevadí, jelikžo jde o větší obrázek, na který si uživatel klikne jen když opravdu bude mít zájem ho vidět.

Dobře,zkusím to snížit.Díky.
Maj7
Profil
Jo,ještě předělávám to logo,aby bylo vyšší,kolik tak máte kb na logo?Když dám v Corelu střední kvalitu tak už je znát,že to je trochu mázlí.
Anonymní
Profil *
do 20 kB plus mínus
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0