Autor Zpráva
Petr Tichý
Profil *
Moje vizitka (konečně) běží. Dělal jsem na ní několik dní, takže doufám, že to stojí za to. Snesu (doufám) ostrou kritiku.

petr-tichy.com

Jo, málem bych zapoměl. Nikdo mi nepomohl více než Yuhů prostřednictvím jakpsatweb.cz.

Díky :)
quinux
Profil
Petr Tichý
Warning: main(counter/toplist.php): failed to open stream: No such file or directory in E:HOSTINGpetr-tichywebindex.php on line 1 Warning: main(): Failed opening 'counter/toplist.php' for inclusion (include_path='.;c:php4pear') in E:HOSTINGpetr-tichywebindex.php on line 1

Mezi horním okrajem prohlížeče a logem/začátkem stránky je příliš velká mezera (ale možná to dělá ta chyba)
Klikací logo u jednostránkového webu mi příjde jako nesmysl.
[ klikněte pro zvětšení, JPEG, 50% komprimace, max. 108kB ] se ti nevleze na jeden řádek (ač by mohlo) a vypadá to blbě.

Jinak v pohodě ;o)
Peca
Profil
Nejdřív by to chtělo udělat něco s tím warningem :-)
Petr Tichý
Profil *
jej, tak je opraveno .. a já proč mi tolist nepočíta :(:(:( promiňte teď už to snad pojete ... klikací logo tam je proto, když se někdo zamotá na chybovou hlášku nebo na formulář po emailu nebo na prohlášení o přístupnuosti ... tu zavorku s info o ref. zvážím ... :)
Daze
Profil
Nahoře mi to zobrazuje ve FF 2.0: Warning: main(counter/toplist.php): failed to open stream: No such file or directory in E:HOSTINGpetr-tichywebindex.php on line 1 Warning: main(): Failed opening 'counter/toplist.php' for inclusion (include_path='.;c:php4pear') in E:HOSTINGpetr-tichywebindex.php on line 1.
Info, že jseš student, ti myslím marketingově nic navíc nepřináší, odstranil bych to, stačí zmínka o nízké ceně.
Span class=pink není tak sémantické, jak by mohlo být; doporučil bych spíš <strong> a to si nadefinovat jako růžové.
Daze
Profil
Sorry, dlouho jsem editoval, takže zčásti opakuju to, co se už říká výše :-(
Petr Tichý
Profil *
o tom studentovi jsem přemýšlel ale jiná zmínka o tom, že nejsem 100% profik se na stránkách nenachází .. jak jinak to mám "nenápadně" zmínit?
quinux
Profil
Petr Tichý
klikací logo tam je proto, když se někdo zamotá na chybovou hlášku
Tak mu v chybě nabídneš návrat na titulku

na formulář po emailu
Ten formulář snad, ale i to se dá ošetřit např tím, že prostě jen obnovíš stránku a nahoru umístíš výrazně "formulář odeslán" (nebo tak něco)

nebo na prohlášení o přístupnuosti
IMHO těžko, ty texty vespod jsou naprosto nečitelné a na stránku s prohlášením není důvod lézt. Postižený to nepotřebuje, protože to vidí (jak je stránka přístupná) hned jak na web vleze a ostatní to nezajímá ;o)
Railbot
Profil
Petr Tichý
Když pominu tu horu vaty (lidově řeno keců o ničem - hned ten první odstavec, je úsměvný), tak tam vlastně nic jiného není a snad jen dodám, že se píše "standarDy"
Bubák
Profil
Před DTD nemají být žádné tagy. CSS je v pořádku, i když se mi zdá velký, pro tak jednoduchou stránku. Sémantika je dobrá, až na část pod patičkou, kde není žádná.
Jednoduchý vzhled, což není nedostatek, přehledné, ale příliž úzké, chybý pár px a stránky by se vešla u do šířky 640px. Nelíbí se mi málo kontrastní odkazy pod patičkou, aby se ddaly přečíst, musím po nich šmejdit myší, což zdržuje.

V IE není stránka vycentrovaná, na rozdíl od Firefoxu a Opery. Něco to IE shodilo do Qirku (ale to píšu na začátku).
Petr Tichý
Profil *
Railbot
Ten text není určen programátorům, pro které je to vata. Když já se dostanu na nějaké stránky tak také nebudu číst odstavce tohoto typu. Je určen pro potencionální klienty a nezdá se mi zbytečný. Pro zákazníka něco znamená.

Za chybku díky, byla opravena. :)

Bubák
Jej, na poslední chvíly sem to nevozkoušel v IE. Mělo by být opraveno.

Thx
harold
Profil *
Spatne kodovani cestiny - na os x - safari nafacha...
Mistr
Profil
Petr Tichý
Ve stránce http://petr-tichy.com/bliend_friendly.php si ve čtvrtém odstavci oprav, že se jedná o pixyho definice. Krom toho, nemělo by to "P" být velké?
Nox_lbc
Profil
Ty "standarty" tam máš pořád ;)
Railbot
Profil
e stránce http://petr-tichy.com/bliend_friendly.php[/i]
Nemá to být náhodou blind?
Mistr
Profil
Nox_lbc
Nabízí tam nějaké vlajky? :-)
Petr Tichý
Profil *
harold
Safari bohužel nemohu odzkoušet doma, ale lidé co jedou na macu mě psali, že čeština jde tak nevím :(
Určitě půjde minimálně s přepnutým kódováním v safari to ale neznamená, že bych to nechtěl napravit. To, že si safari nerozumí s windows-1250 chápu, na druhou stranu se mi ale nechce vše začít dělat v jiném kódování. Znáte někdo nějaký kompromis? :)

Mistr
Moucha opravena, děkuji za upozornění. Nějak jsem měl v paměti zapsáně, že se Pixy píše s malým "p" ale pravda je na vaší straně. :)

Nox_lbc
To by mě samotného v životě nenapadlo, že správně je standardy :( ... thx

Railbot
aj :))) opraveno snad všude ...
quinux
Profil
Petr Tichý
na druhou stranu se mi ale nechce vše začít dělat v jiném kódování
Přeuložit to do utf-8 (třeba) je otázka několika minut.
Petr Tichý
Profil *
tak přeuloženo a snad by to mělo i fungovat ...
Nox_lbc
Profil
To by mě samotného v životě nenapadlo, že správně je standardy :( ... thx

Taky jsem s tím měl jeden čas problémy, asi ostatně jako každý ... kromě Dera :o)
Dero
Profil
Taky jsem s tím měl jeden čas problémy, asi ostatně jako každý ... kromě Dera :o)

Dero poslušně hlásí, že si vskutku nepamatuje, že by kdy použil toto slovo špatně. Má však ve skříni jiné kostlivce, které před celým světem úspěšně tají. :o) UPDATE: Dero si vzpomněl, jednou standartu vytáhl blahé paměti na Intervalu. Víceméně omylem. :o)

Abych nebyl úplně OT, nějaké ty postřehy k prezentaci:

1) Už to tu padlo, ale rozhodně bych nahradil <span class="pink"> jiným prvkem. Pokud má zvýraznění logický význam a Ty na něj kladeš důraz, použij <strong>. Pokud je za oním zvýrazněním pouze estetický záměr, osobně bych přestyloval <b>. Ušetříš tím mnoho kódu a pomůžeš sémantice.

2) Obrázek v hlavičce stránky, logo, bych uložil s menší kompresí. Je zubaté a je to vidět.

3) Vybral sis krásný odstín červenofialové pro zvýrazněný text, gratuluji.
Petr Tichý
Profil *
Nox_lbc
Dero

Já si nechal ale nejdřív obsah zkontrolovat od zkušenějšího příbuzného, jinak by se tam objevilo mnohem více za uši tahajících zkomolenin =))

Na tom nahrazení se pracuje ... ano, nemá to jenom estetický záměr, ale hlavně logický. Nahradím.

Na tento odstín (nejenom v použití u textu) si potrpím :-) opravdu se mi líbí
btw.: mám ho i na kartáčku na zuby =)))
Petr Tichý
Profil *
Dero
Jo, ta hlavička není kostrbatá kvůli kompresi ale kvůli špatnému fontu a photoshopu ( nebo to neumím :(, pokud nastavím třeba hladné písmo tak hrozně zešedne a rozostří se, toto je nejlepší řešení co jsem z toho dostal )
Daze
Profil
Ten text není určen programátorům, pro které je to vata. Když já se dostanu na nějaké stránky tak také nebudu číst odstavce tohoto typu. Je určen pro potencionální klienty a nezdá se mi zbytečný. Pro zákazníka něco znamená.
Text se mi zdá přitažlivý, nevidím v něm problém.
Daze
Profil
Jsem vyznavačem jednotné adresy: buď bych přes .htaccess přepisoval na http://www.petr-tichy.com/, nebo na http://petr-tichy.com/. Tak na to budou všichni odkazovat stejně, což má i určitý drobný marketingový význam: když je to všude stejné, tak se to lépe zapamatuje.
Petr Tichý
Profil *
Daze

To sem rád, taky si nemyslím, že jsou nějaký podprůměr.

.htaccess je pro ma španělská vesnice :( takže neumím ...
Daze
Profil
Ještě upozorňuji na překlep: douhodobé služby > dlouhodobé. Pokud jde o .htaccess, je to jednoduché - pokud ho hosting podporuje (jakože snad skoro všechny placené ano, teda ty, na kterých běží Apache). Stačí vytvořit textový soubor ".htaccess" (takto, bez názvu, jen přípona) a do něj dát kód:
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^petr-tichy.com

RewriteRule (.*) http://www.petr-tichy.com/$1 [R=301,QSA,L]

Všechny adresy bez www to přepíše na adresy s www. O dalších možnostech .htaccessu píše i Yuhů a vyplatí se to nastudovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0