Autor Zpráva
xarox
Profil
Tak jsem předělal stránky, prosím zhodnoťe. Díky

www.ppplitomerice.wz.cz/index1.htm
Marty
Profil
- odstraň to počítadlo, nejen že návštěvníka nezajímá kolikáty že je, ale navíc ani nezapadá do vzhledu stránky
- design je vzhledem k zaměření webu docela pěknej, ale ten hover u položek menu na žlutým pozadí je trochu nevýraznej
- kód není nic moc(tabulky míchané s css), navíc by některé věci šly udělat jinak(třeba ty mezery na konci kódu, máme přece margin)

celkově hodnotím web kladně
bojars
Profil
Je to lepšie, len ten tabuľkový layout tam zostal.

<span style="font-weight: 400">

- neprišiel som an to, aký efekt to prináša (IE 5.5)

<font color="#000000" size="1">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;& nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp ;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; </font>

- dosť bežný, ale (IMHO) nemoderný spôsob pozicovania

&copy; 2005 SiteDesign: JuPa

- použi radšej entitu: &copy;&nbsp;2005&nbsp;SiteDesign:&nbsp;JuPa

Na tom hadovi (menu) skús tie odkazy urobiť v modrých pruhoch so žltou farbou (červená na modrom poklade sa rozmazáva).

Sú tam aj ďalšie chyby, ale aj napriek nim je (a bude) stránka podstatne lepšie urobená oproti predchádzajúcim verziám.
xarox
Profil
Jo jasně udělám co se dá. Můžete prozradit jak bych měl celý layout udělat pomocí CSS aby tam nebyly tabulky? Mě totiž nijak nenapadá jak by to šlo.

Díky
Marty
Profil
No pokud chceš ten web předělat z tabulek do CSS, tak ti pomůže když si web rozdělíš na několik logickejch částí a ty postupně předěláš.
Chce to co nejvíc zkoumat cizí weby a pročíst http://jakpsatweb.cz .
xarox
Profil
Dobře, tak to udělám až budu mít víc zkušeností - díky za radu. Ještě bych potřeboval nějak pomoc s tou barvou odkazů v tom menu. Barvy mi tam pořád nějak blbě pasují. Díky
Fred
Profil
No v tomhle případě by to nemělo být až tak složité, máš tam dvouslopcový layout s halvičkou a patičkou, potřebuješ

______________________________________
hlavička vycentrovat
______________________________________

navigace | tady je obsah a obrázek, taky plave
plave vlevo | vlevo , musíš sečíst šířky a doladit

_______________________________________
tady máš další obsah tomu musíš dát clear:both
_______________________________________
a tady máš patičku

Takže si uprav třeba tenhle : demo- http://www.456bereastreet.com/lab/developing_with_web_standards/csslay out/2-col/finished.html
článek - url=http://www.456bereastreet.com/lab/developing_with_web_standards/cs slayout/2-col/
bojars
Profil
xarox: v niektorom predošlom Tvojon príspevku som Ti (asi) nechal odkaz na tutorial dvojstĺpcového layoutu... ten by sa Ti mohol hodiť (aspom na to precvičenie).
Rôzne farby odkazov sa v CSS robia tak, že si na ten druhý odkaz inej farby vytvoríš triedu v CSS súbore:

a.red {
color: yellow;
text-decoration: none;
}
a:hover.red {
color: red;
}

a v HTML súbore si urobíš odkaz:

<a class="red" href="index1.htm" target="_top" title="Úvodník">
Úvodní stránka</a>
xarox
Profil
No já mám ty barvy nadefinovaný takto:

a {text-decoration: none; font-weight: bold; font-size: 17px; line-height: 14px; font-family : "Arial", "Verdana", "Verdana CE", "Geneva CE"}

a:link {color: red}

a:visited {color: red}

a:active {color: red}

a:hover {color: black}

Nevím jaká je v tom velká změna, v tom mém a v tom tvém?
bojars
Profil
Tvoje:

a {text-decoration....

Toto sa vzťahuje na základný (color: red) anchor:

<a href="/files/xyz.html">xyz</a>

(odkaz bude červený)

a.red {
color: yellow;
text-decoration: none;
}


Toto sa vzťahuje na triedou odvodený (color: yellow) anchor:

<a class="red" href="/files/xyz.html">xyz</a>

(odkaz bude žltý)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0